Srážka s láskou (2019)

Celkom nevtipný, odveci a zbytočný film. Rogen zo seba zase robí židovského debilka, už asi po 35 krát, Charlize je chladná a vo svojej role nepresvedčivá a ich vzájomný vzťah je v podstate trápne sledovať. Vtipy na mňa nefungovali..možno aj preto, lebo mám pocit, že geňo na brade prestalo byť funny niekedy v '98 :) Čo by som ešte dodal? Jaaj..a bolo to aj zbytočne dlhé. :)

Holka z livechatu (2018)

Nebyť toho zvláštneho neuspokojivého finále mohol to byť výrazný thriller. Našliapnuté to mali veľmi slušne, takže škoda, že to v závere tak uhrali do stratena. Ale to je presne problém týchto filmov, ktoré majú silu pokiaľ nevieme o čo ide, ale akonáhle treba vyložiť karty na stôl nie každý je taky frajer, že to dotiahne do konca. Tie Netflixovské filmy sú na tom podobne. Veľa sľubných nápadov, ale drvivá väčšina nejakým spôsobom nedotiahnutých.

Godzilla II Král monster (2019)

Ja som si pochutnal. Určite lepšie ako jednotka, resp. v tomto prípade hlavne väčšie. Filmovo to nie je samozrejme žiaden zázrak, ale akonáhle sa na plátne objavia obrovské zrúdy, tak je to vizuálna bomba. Toto treba vidieť v kine - nič mensie ako 15m plátno nemá zmysel. Každý záber by sa dal zarámovať. Takú gigantickú mastenicu človek nevidí každý deň. Plus bonus pre mňa, ktorý umocnil zážitok bolo takmer úplne prázdne kino :)

Captain Marvel (2019)

Nikdy som nedal Marvelu horsie ako 3*, ale hollywoodska feministicka liga mi pripravila aj tento novy zazitok. "Dakujem.." Toto sme potrebovali. Nudny, bezdejovy prirastok do najvacsieho filmoveho vesmiru s nezaujimavou a v zasade zbytocnou postavou bez vyraznejsich vlastnosti vdaka ktorym by sme si ju mohli oblubit. A to vsetko pred najocakavanejsim filmom celeho roka... Pohodka, este je cas ju preobsadit a pretocit sceny. Brie by mohla nieco nevhodne zatweetovat alebo postnut a bolo by vymalovane :)

Climax (2018)

Veľa kriku pre nič a ďalší zbytočne nadhodnotený a komentovaný film. Nikdy som nemal pochopenie pre tieto feťácke filmy plné kreténov, debilných charakterov, buzerantov, polo-buzerantov a nestabilných trosiek. Preto ma ani tu nebavilo sledovať ďalšie a ďalšie psychedelické útrapy francúzskych tanečníkov. A problém pri takýchto "šokujúcich" filmoch, ktoré sa hodinu točia okolo toho istého je ten, že po čase divák voči videnému otupí a už mu je potom vlastne jedno ako to skončí...hlavne nech už to skončí. Ale je pravda, že ak zámerom filmu bolo vyvolať emóciu, tak sa to aj podarilo. Mňa celkom slusne nas..l :) Ale úvodná tanečná scéna bola výborná. Potom už to šlo z kopca.

V pasti (2018)

A máme tu ďalší príklad "silnej" ženskej režisérky, ktorá sa chopila chlapského námetu a premenila, čo mohlo byť pití pro chlapy na air koňak. Čo si myslíte, že je najzaujímavejšie na filme o apokalypse, kde nesmiete otvoriť oči, lebo uvidíte tajomnú entitu, ktorá Vás donúti si dobrovoľne vyklepať hlavu o zárubňu? Ak ste odpovedali, že je to strach z neznámeho, tajomná atmosféra alebo nebodaj odporná zrúda ste na nesprávnej adrese. Skúste to o poschodie nižšie u Krasinských. A pre tých zopár ostatných šťastlivcov, ktorí si, tak ako pani režisérka myslia, že v takomto type filmu je najdoležitejšie ukázať novoobjavené /alebo znovuobjavené/ materstvo Sandry Bullock, tak ste vyhrali dvojhodinový pobyt vo Vtáčej klietke. To keby som na začiatku vedel, tak si nedám ani dole pásku z očí. Rovnaký princíp ako nedávno ukázala Ramsayová s You were never really here. Námet, ktorý je mimo ich jurisdikciu. Emancipácia má svoje limity.

xXx: Návrat Xandera Cage (2017)

Bolo to tak trápne, až to bolelo :) Takmer nepozerateľné leporelo. Škoda Donnieho na takú šumienku.

Nikdys nebyl (2017)

To je tak, keď si "silná ženská režisérka" myslí, že na filme s bradatým Joachimom čo chodí s kladivom vybavovať susedské spory je najzaujímavjší jeho vzťah s mamou. No to teda nie je. Škoda...

Tomb Raider (2018)

Slabučké. Mala to byť vraj údajne najlepšia herná adaptácia. Ale takí už tu boli a Tomb Raiderka Vikanderka sa medzi nich spokojne zaradí, pretože zázrak sa nekonal. Aspoň keby sa konal poriadný dobrodružný nebezpečný film. Kdeže! Všetko je tendenčné, nezaujímavé, predvídateľné a s takým tým všadeprítomným pocitom bezpečia, že aj keď na Laru strieľajú, visí nad vodopádom alebo pláva v oceáne všetci vieme, že sa jej nič nestane. Veĺmi laxne natočené bez štipky invencie či štýlu. Tomu nepomáhajú ani digitálne triky tretej akosti. Keď padal John Rambo zo stromu boleli ma všetky kosti. Keď padala Lara Croft s padákom vedel som si predstaviť to upravené štúdio, kde sa to natáčalo a lacnú postprodukciu. A čo je na tom najsmutnejšie, že s dnešnými možnosťami to mohla byť úplne iná liga ako ten trapas s Angelinou Jolie. Ale v skutočnosti si nemajú čo závidieť a my môžeme počkať pár rokov na zase inú Laru. Hádam, že výživnejšiu, dospelejšiu a ženskejšiu.

Šin Godžira (2016)

Godzira a jej vplyv na politicko - ekonomicke pomery a medzinarodne vztahy Japonska v 21. storoci. Toto by bol vystiznejsi nazov pre tuto vyslovene dizertacnu pracu o narocnosti riesenia situacie a komplexnosti rozhdovacich procesov v bezprecedentnej situacii zjavenia Godzilly na predmesti. Moj prvy zarez do japonskeho Godzira sveta nebol zly, ale predsa len toho politikarcenia tam uz bolo prilis.