Jak přicházejí sny (1998)

Ne, že by se mi to nelíbilo vůbec. Byl to zajímavý nápad, šlo i zpracování, ke konci cajdák, ale celkově mne to nijak neohromilo :(

Zaslaná pošta (2010) (TV film)

Není to škoda, že tohle vzniká jako film pro TV a ne produkce Disneyho, který zvládl Pottera totálně zvrtat. Pratchettovi knížky jsou svým stylem na zfilmování nesmírně náročné(podobně jako Gaiman nebo Potterovská série), ale Zaslaná pošta (a Barva kouzel i Otec prasátek) dokazují, že i tenhle žánr jde natočit skvěle. Vznikl vynikající film, ve kterém se pořád něco děje, ve kterém hrají herci kvalitně a vypadá to, že si to i užívají. Uznávám, že některé charakery jsem si představovala jinak, ale celkově mi žádný nevadil, Geeci mne dostali a golemové byli roztomilí. Kdyby existovala nějaká cesta, jak přispět přímo na tvorbu dalšího filmu (doufám, že 2012 by mohl nějaký být), rozhodně bych do toho šla.

Pýcha a předsudek (2005)

Nádherný anglický venkov. Všimla jsem si alespoň deseti pohledů, které bych si ihned dala zarámovat, a to tam byly jen jako mimochodem, jako předěly. Bylo to vtipné, to vždy oceňuji, když to není jen drama, drama, kýčovitá scéna, drama, drama, ale je to taky trochu odlehčené. Ta doba mi učarovala. Popravdě mne už docela nudí dnešní styl (nejen filmů), kdy se spolu na nejpozději třetím setkání musí vyspat. Ty jemné náznaky, ta hra či jak to nazvat, to mi bylo velmi sympatické a je škoda, že to zmizelo. Neschopnost konverzovat s lidmi, které nezná, je mi důvěrně známá :). A tvrdohlavost, ale hlavně jistá "jsoucnost" a vědomí toho, co chtějí, ... podle mne by se tímhle filmem (a knihou) měli inspirovat dnešnílidé i dnešní tvůrci filmů. Váhala jsem mezi 4 a 5*, ale Keira a její protějšek i Douglas S. mne přesvědčili.

Láska a jiné pohromy (2006)

Je to romantická oddechovka, tak jsme si ji s tetou daly po úmorném dni. A řezaly jsme se od začátku do konce. Jiné to bylo v tom, že se děj netáhl a ačkoli to bylo předvídatelné, stejně jsme se bavily od začátku do konce a vůbec nám to nepřišlo dlouhé. Původně stáhnuto kvůli GP, která tam měla opravdu zásadní roli, neuvěřitelné!

Maska zrcadla (2005)

Až po přečtení komentářů jsem se dověděla, že hlavní hrdince je dvacet. Opravdu mi v celém filmu nepřišlo, že je jí ve skutečnosti více, než by jí být mělo. Graficky, vizuálně a příběhově je to nesmírně vyvážený film, a jelikož jsem nečetla knižní předlohu, nechal mi i nějaké místo pro fantazii.

Karate Kid (2010)

Já se nemohu rozhodnout, jestli to měla být parodie nebo komedie a nebo to mělo být myšleno vážně. Není to v ničem originální, ani ten eklekticismus ohraných zápletek není příliš zajímavý, nicméně nádherné záběry přírody a občas nějaký ten vtip, na páteční večer s rodinou nebyl špatný výběr.

Camp Rock (2008) (TV film)

Film, který učí malé děti, že lhát se nemá. Film, který velmi úspěšně předstírá, že má zápletku a že už už ji vybalí. Fiolm, který bych srovnala s High School Musical, až na to, že tyhle písničky jsou poslouchatelný. Za to má tu hvězdičku.

Pro strach uděláno (1999) (seriál)

No když si to pouštím teď, tak si říkám, že se na to asi dá koukat. Když jsem to sledovala jako malá, přišlo mi to úžasné. Je to svým způsobem typický Disney a některé věci tam umí pěkně otrávit, ale až to budou chtít sledovat mé děti, kdyby tedy chtěly, tak budu jen ráda, protože máloco dnešního je koukatelnější a schůdnější.

Blade Runner (1982)

Asi to nestačí vidět jednou nebo dvakrát na to, aby to jeden celé pochopil, ale atmosféra byla dobrá a rozuzlení zajímavé a ani na chvíli se mi to nechtělo stopnout.

Kuky se vrací (2010)

Ne, že by se tomu nedalo něco vytknout, jak po grafické stránce, tak po příběhové, ale celkově to bylo podařené a milé. Humor, občas zjemněný, byl trefný a ne tak kýčovitý (poslední dobou málokde vidím jiný než kýč jak bič). Svěrák byl skvělý! Myslím tak 9/10 hvězdiček si to zaslouží...i když, teda, SPOILER: Jestliže je děcko astmatik tak těžký, že mu vadí plyšáci, opravdu musí spát v prachových peřinách a zalézat si pod ně po aplikaci dávky?