Kamarád taky rád (2011)

Ach jo, celý film se skvěle bavíme, ale ke konci to začne být tak sladké, že se nedalo odolat a skákalo se. Nejvíc mi v paměti utkvěla scéna s "Aco ten steak" ke konci filmu...je škoda, že ten konec se tak pokazil, jinak by si zasloužil i 4.

První krok (2009) (seriál) odpad!

Náhodou jsem zaregistrovala, že Nova hodlá vysílat "zbrusu nový" seriál. Zbrusu nový znamená z roku 2009, budiž. "Na motivy" Un Passo adelante znamená přeložili jsme scénář, nechali ho zahrát české herce v našich ḱulisách a aby to nebylo tak úplně stejné, přidali jsme pár věcí, které v původním seriálu nebyly, a vůbec nám nevadilo, že už jsou za hranicí toho, čemu se dá věřit (například točení ohnivými řetězy ve vnitřních prostorách). Přidáme známé seriálové tváře, z nichž se do role pořádně napasovala snad jen Veronika Žilková, a budeme to prezentovat jako něco úžasného :( Ach jo. Je to sladký a pitomý ja Muzikál ze střední, nekončí to v podstatě nijak, ani jak odíl, ani jako seriál, jednotlivé scény nedotažené do konce, nebo spíš nedomyšlené a laciné od samého začátku. Nic horšího jsem neviděla. Uvažovala jsem o hvězdičce za nápad nasadit neokoukané tváře, ale seriál je totálně zabil :(

Ledové ostří (1992)

Sladké a americké, ale nebylo to moc utahané a dalo se na to koukat, nějakých těch 70 si to zaslouží, jelikož se musí zaokrouhlit, zaokrouhlila jsem to nahoru, protože na finální jízdu se docela dobře koukalo.

Loupež po italsku (2003)

Moc od toho jeden nečekal, ale o to více příjemné bylo překvapení. Tři roztomilá autíčka, perfektní hudba, poměrně vtipné hlášky a příjemně to utíkalo.

Interview s upírem (1994)

Tak hrají tam prý tři největší sexouši a maličká Kirsten Dunst, to musíš vidět! Alespoň tak mne sestřenka lákala, abych zaplnila mezeru ve vzdělání a rozhodně nelituji :). Kirsten Dunst měla perfektní roli a pořádně se v ní vyřádila a upírky-sexouše si nemohu vynachválit. Konec je pěkně otevřený na pokračování, ale nejspíš je dobře, že nikdy žádné nebylo.

Možná, miláčku (2000)

Přiznejme si to, něžný Hugh Laurie mne dostal a možná až vyděsil. Ano, je to tuctový pár a sladkobolný konec,, ale líbilo se mi to dost na ty čtyři hvězdičky, zejména díky některým hláškám, takové ocásky, ty neměly chybu!

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Jejdanane, to je mi zaláskované a sladké, celkově se mi to ale stále líbilo, pár dobrých vtipů tam bylo a nějakou tu pohádku okolo taky vymysleli. A Fiona válečnice neměla chybu :). Jen tedy doufám, že tohle je opravdu poslední Shrek, autorům dochází dech a pokračovat v úspěšném stylu prvních dvou dílů už by nešlo.

Rango (2011)

Neříkala bych tomu příběh, je to splácanina nebo možná slátanina, na kterou bych nenechala koukat děti, ale dospělí, přesycení vším možným, si tuhle satiru mohli užít.

Proč? (1987)

Teta si nás zavolala k televizi ať se podíváme na film, který ji jako malou "šokoval". Šokoval nás taky. Nechápaly jsme, jak to mohly udělat, jak se holka mohla nechat ojíždět na záchodcích před celou partou, jaktože podmínka mladšího bráchu dost nevyděsila, ani co se to vlastně stalo. Nebyl to dokument, to až na konci, bylo to pro nás strhující a "Proč?" to přesně vystihovalo.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Od prvního dílu do posledního, který byl (budiž) jen krutou ochutnávkou pro další řadu, jsem seriálem stržena. Bohužel jsem se ještě nedostala k předloze, ale děj má spád, tvůrci se s ničím nepářou a nahota či cokoliv dalšího v mainstreamech tolik obávaného tady nepůsobí absolutně nijak kýčovitě či uměle, ale prostě jakou součást děje. A děj samotný je svižný a tvrdý ... nesmírně mne to baví! *edit. Tak jsem se již dostala k předloze. V originále jsem zlouskala všechno napsané a to ještě před tím, než jsem se dostala k prvnímu dílu druhé série. Knížka je (nečekaně :)) mnohem lepší, a různá zjednodušení vnímám s menší či větší lítostí. Celkově se však můj názor na zpracování nezměnil a hodnocení proto ponechávám.