• Pohádka

Z pekla (2001)

Jojojo, prostředí historického Londýna - to já ráda. Johny Deep je prostě klasa a Heather Graham okouzlující. Když si tohle dáme do pytlíčku, okořeníme o skvělý příběh a promícháme, nemůže nám vyjít nic jiného než tento dechberoucí počin. Příběh o Jacku Rozparovači je určitě nadčasový a takovýmto způsobem ztvárněný určitě nezešedne.

Předčítač (2008)

Jsem naprosto přeplněná pocity, které ani neumím popsat. Hloubka příběhu mě srazila na kolena. Vztah mladíka s ženou o jednou tolik starší jako je on sám. Tá mladá vášeň, která je pak poznamenaná dalšími osudy jeho dětské lásky je ohromující. Úžasný film, s úžasnou Kate Winslet.

Protiklady se přitahují (2008)

Udivuje mě, že se ještě někdo do slaďáků pouští - no udivuji se i já, jelikož si seženu další a opět mu dávám šanci. A ono ne, ono je to zase to samý. Je fajn, když se pošťuchují a svým opakem se doplňují, jenže aby něco jiskřilo musí tam být i protipóly (Freddiemu Prinzovi to nevěřím i kdyby si dal před oči prskavku) - a ne, že z toho udělají další plytký příběh od Rosamunde Pilcher. Prosím prosím, vytvořte po dloooouhý době, něco co mě potěší.

Holka na hlídání (2007)

A ono to mohlo být, ale nebylo, naprosto typický příklad - podívat ano, ale pak odložit hluboko do šuplíku. Je zde vidět naprosto nevyužitý potenciál a přitom alespoň dle mého názoru, se malými děckými herci dá vytvořit výborný komediální počin s kvalitními vtípky. Tady ne, max že už to mohlo, už, no už teď to příjde ................. a hele to bylo vše, víc nepříjde.

Až tak moc tě nežere (2009)

Jojo, kolikrát to ještě uslyšíme, že si hledáme pořád stejně a ty samé? Zkuste se změnit! Vkusná komedie s pravdivými prvky o trampotách lásky. A budu to tak dělat, a budu to tak dělat a budu to tak dělat!. Ano má to zajímavý námět, výborné scény a naprosto perfektně zahrané postavy sympatickými herci - jen to něco, to co nejde pojmenovat, to něco víc, čím by byl unikátní - snad šťáva, nebo jen lehký opar a mohlo to být mnohem, mnohem lepší.

Poslední plavky (2008) odpad!

Nemůžu dát více, i kdybych se měla na hlavu postavit a mít ráda čtvrtníčka v tomto nestačí. Kdyby tenhle paskvil trval 10 minut, brala bych to jako málo vtipný šot. Takhle je to ale vůbec nevtipný humáč - kdy jen sedíte koukáte a držíte se za bradu, ať nevypadáte jako "Kelišová, když se divím tak aspoň zavřu hubu". No tohle se fakt, ale fakt vůbec nepovedlo.

Horší už to nebude (2006)

Jsem hodně překvapená tak vysokým hodnocením a tak kladnými komentáři. Snad jsem si tento film nevybrala ve správné chvíli, ale ve chvíli, kdy jsem si ho pouštěla jsem nevěděla, že budu na konci tak zklamaná. Lomení mezi tragédií a komedií zde sice vidím, jen jsem nabyla dojmu, že se to nějak zlomilo a já zůstala tam, kde dochází k tragedii a ke komedii už jsem se nedostala. Nejde o výkony herců - ty byly opravdu výborné, jen zřejmě námět tohoto mě nedostal tam, kde jsem po shlédnutí chtěla být. Vím jistě, že po čase si řeknu - o čem to bylo? No něco mi to říká, ale nevím....

Most do země Terabithia (2007)

Krásný příběh o dvou dětech, které vynikají svou výjimečností a tím se automaticky dostávají na okraj "normálních dětí" - které automaticky vyšťuchují každého, kdo se vymyká. Příběh o dětech, které pobíhají po lese, lozí po stromech, prohánějí se po polích je jako by každému druhému odkrýval vzpomínky na své vlastní dětství, kdy jsme i my běhali po polích a stavěli si bunkry z různých větví v lese. A do toho bravurně vykreslené prolínání světů dospělých se světem dětí, které mají fantazii tak obrovskou, že začínáme být na vážkách jestli náhodou opravdu nejde o realitu, která je nám dospělým zkrytá.

V moci ďábla (2005)

Nevím, jsem ve váhání, tři či čtyři? Bylo to jako na houpačce, chvílemi jsem zadržovala dech, chvílemi jsem tak nějak hledala pocity, které bych z toho filmu mít měla. Film jenž se opírá o skutečné události by mě měl ale zasáhnout více - hlavně v případě, kdy se má jednat o takovéto ožehavé téma.

Vévodkyně (2008)

Reálné zpracování života v 18. století. Žena je milá a ideální, pokud nemá žádné potřeby, myšlenky, mlčí a rodí děti (tedy synů, dcerama nikoho neuchvátíte pokud má jít o dědice, že). No aby jsme nebyli tak zlí, na večírcích má důležitější roli - okouzlovat tím, jak bezduchá je, aby ji mužíčkovi všichni záviděli. Nevím proč ale do teď mě Keira nijak neoslovila, v Pýše a předsudku mě srážela potěchu z tohoto filmu. Ale zde jako by se otočila o 180 stupňů. Její výkon je naprosto skvělý. Věřila jsem ji každé slovo i to, že Giu nehraje, ale že jí opravdu je. Výborné kostýmy a strhující příběh mě naprosto uchvátil - jak už se mi u historického kousku docela dlouho nestalo. Jen více takovýchto počinů a neodrhnete mne od obrazovky ani plátna.