• Pohádka

Myšlenky zločince (2005) (seriál)

V rámci krimi/drama seriálu, aby lepší pohledal. Za těch 14. Sérii si člověk vytvoří k ústředním postavám osobní vztah. Penelope chci za ségru a Raida za bráchu. Občasné díly sklouznou k lehké nudě, ale celkově se drží linky kvality. Emoce ze mě stříkají, nemohu jinak 100%

Prázdniny v Římě (1953)

Když uvěříte, že ona je princezna a on je.....ON, když nevíte jak má vypadat láska, ale pak kouknete na Prázdniny v Římě, když sedíte se zadrženým dechem a se slzou v oku sledujete závěrečnou scénu, když nakonec přece jen mrknete a slza si najde cestu ven ..... 100%

Kolonie (2015)

Skvělé!!! Vyobrazení sektářského života, kdesi v lese bylo tak dokonalé, že by měl být lidem ukazován, co psychopatické "přijďte k nám se spojit s Bohem" opravdu znamená. Nepotřebovala jsem víc krutosti, úchylnosti, hrůza dýchala z każdé vteřiny. Michael Blomqvist si svou roli vyloženě užil a Emma je naprosto dokonalá....jsem ráda, že není brána jako Hermiona forever, další z Potterovských dětí, které má díky svému talentu předurčenou skvělou karieru.

Panství Downton (2010) (seriál)

Když je něco úžasné, dokonalé, božské, co k tomu dodat. Od nejposlednější služtičky až po pána domu jde o herecký koncert, jaký se jen tak nevidí. Jak perfektně je ztvárněn každý životní příběh, bez nadsázky, bez pohrdání a já křičím YES, YES - stará dobrá Anglie mě vždy bezpečně přiková do sedačky a já jako magnet snad bez mrknutí oka slupnu každý díl a s touhou narkomana očekávám další.

Ztracená brána (2012) (seriál)

Na Vašíčkovy počiny se vždy těším a zatím jsem nebyla ani jednou nezklamal. Mám slabost pro tajemno - když připočtu pro mne lahodící herecké obsazení, nemohu jinak, než se spokojit pouze s plnou palbou hvězd :)

Zmizelá (2014)

Už když jsem četla knihu říkala jsem si - sakra to by mohl být dobrý film. Omyl - byl mnohem víc. Ve věcech, které mně iritovaly v knize, byl film naprosto dokonalý - hlavně tedy postava Amy, v knize bych ji nejraději jednu připálila - no ve filmu jsem si říkala - holka, ty máš teda koule :) No tak to dopadá, když má magor vysoké IQ :)

Vlk z Wall Street (2013)

Tak to je nálož. Bez servítků pravá ukázka, co z průměrňáka (svázaného jakýmisi mravy - hustícími do Vaší hlavy už od mala) udělají prachy. O čem ten film je? Prakticky je to prasárna - moralisti nekoukat. Sex, drogy, prachy pořád dokola. Ale je to taaaaaaaaaaaaaaak funny. Že je to drama, či krimi? Hovno..........komedie, drsná a sprostá a geniální.

Území mrazu (2013)

V podstatě si nemůžu vybavit něco co by mě štvalo, nudilo, iritovalo a proto v podstatě nechápu nízké hodnocení. Občas mám pocit, že to i ten Cage schytá jen proto, že je to prostě Cage a ten přece the best filmy nemá. No vy ubíráte, já si přidám. Plně uspokojen můj hlad po přesně takovém stylu.

Město žen (2009) (seriál)

Po shlédnutí sérií musím zvýšit na plný počet, ten humor mě vždycky naprosto rozbourá. Naprosto střelená matka její milující, byť krapet zoufalý synáček a ostatní kolem ní? Jules já tě žeru s vínem či bez....ovšem ostatní, každý jeden má své místo tak pevné, že si nedovedu představit, že by tam jeden z nich chyběl.

Ve stínu (2012)

Rozhodně 5 ani o chlup méně, už dlouho mě nic tak nesemlelo jak tohle. Ivan Trojan je naprosto famózní a převádí to v každé vteřině - svému řemeslu rozumí a precizně ho odvádí. Strhující příběh, jehož gradace mi vyrazila dech takovou silou, až jsem měla pocit, že už se nikdy s chutí nenadechnu plnou silou.