• Pohádka

Papilio (1986)

Čekal jsem to veselejší.. Kňažko je fajn, ale hlavní dvojici jsem vzájemné sympatie nevěřil, chyběla ta správná chemie. Prostředí továrny s transmisemi zajímavé. A obě hlavní hrdinky nám taky hezky ukázaly, čím je příroda obdařila.

Rapotínská tragédie (1970) (TV film)

ČSSR 1970??? Není možná! Utajený vrchol Nové vlny aneb družstevníci to chtěj taky! B+M jde jen o to jedno a navrch hláškují jak o život. "Sodoma, Gomora! Panenko Maria, ztrestej to smilstvo!"Přísahám, jsu střízlivé a při smyslech. ZJEVENÍ

Lesní chodci (2003)

Zatím dvě, čekal jsem víc, něco trošku tam je, ale jak tu píší kolegové, celkově film příliš nefunguje a nerezonuje:(

Zakletý vrch (1999) (TV film)

Pustil jsem si ji jen jako podkres k práci, ale nakonec mě zaujala, určitě si tak odsuzující komentáře nezaslouží. Na TV produkci za mě nadprůměr, neukřičená, předloze věrná, čarodějnice byla správně zlá, výprava se mi líbila.. Ano, herci by mohli hrát lépe a tu lásku jsem jim také vůbec nevěřil.

Vražda po našem (1966)

Taková televizní nečekaná překvapení z hlubin naší filmové historie s oblíbenými herci mám vážně rád, už se těším na další shlédnutí.

TACHO (2010)

Landu mám rád, hodně jsem se těšil, ale toto se nepovedlo:-( Těch pár světlých momentů naprosto nedotažený scénář a další hrubice nezachrání...

Akce Bororo (1972)

FilmFan24, nash nebo PaRi už to řekli za mě - SUPER! Ten film má prostě něco do sebe, pokud nečekáte efekty a velkou akci. Navíc, ve kterém filmu z té doby uvidíte záběry Ria de Janeiro, dialogy v kokpitu letadla nebo krásné horské scenerie? Tatry tomu dodávají na atmosféře, německy hovořící hlavní špion byla také chutná třešnička na dortu, stejně jako jejich udělátka. Už dlouho se mi nestalo, abych se těšil, až si nějaký film pustím znovu. Ani po letech (opravdu už čtyřiceti???:O) nevypadá a nepůsobí podle mě hloupě, fyziky a vědy by tam mohlo být i více - pan Brodský je jako zarostlý vědátor super. Hudba si také zaslouží superlativy, mám na dlouho nové zvonění. A B.T. je prostě čistě nadpozemsky krásná, v dnešní erotické době opět nevídané. Pro mě podobně jako Tichá bolest obrovské překvapení a vděčnost, že něco takového vzniklo a dochovalo se dodnes. *****spoiler alert:"A proč má čeština tolik slov pro jednu věc?" Aby se dala líp vyznávat láska. *****

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Asi jsem viděl jiný film..tedy jen do scény vzájemného sblížení hlavních hrdinů v posteli, protože pak už jsem to dál prostě psychicky nevydržel. Už první hodinu je kumšt neusnout, ještě že tam jsou ty WTF hackerské scény, kdy jsem jen nevěřícně zíral. Jakékoli vysvětlení schopností a dalších detailů chybí. Herectví novináře bych shrnul tak, že ve srovnáním s ním jsou Stallone a spol. mistři herectví. Linearita, klišé jedno vedle druhého, indicie jim přichází pod ruku, přesně jak potřebují, když už by byl prostor k dialogu, v dabingu se ozývají jen jednoslovné citoslovce, viz scéna s pitím kávy po jejich seznámení. Kolikrát jsem se při čtení hodnocení divil, že někdo odejde v půlce projekce z kina, teď už vím, jak takový film vypadá. Hvězdička jen za hlavní hrdinku, která je zajímavá, byť mě k ní např. kouření absolutně nesedělo.