• Pohádka

Vysoká modrá zeď (1973)

Byla to divná doba, pár let po světové válce, ten vývoj událostí nikdy nepochopím.. O krajně nesympatickém politrukovi, všudypřítomných škrobených uniformách aj salutování se mi bude asi dnes zdát. Ale jinak jsem se bavil, byť si samozřejmě uvědomuji to vše špatné, např. jen z odpovědi na následující větu mrazí: ..někdo z Aeroklubu se pokouší o úlet. "Postupuj podle předpisu - dostihnout a raketu." Ale některé hlášky by mohly zlidovět..a padesát gramů vodky jako záloha na nepředvídané přípitky. Na druhou stranu třeba scéna při odchodu z vily jasně ukázala, že to byli taky lidi. Tak ještě mnoho dalších let zdraví, štěstí a míru!

Stalker (1979)

WTF? Když jsem zjistil, že druhý díl má hodinu a půl, začal jsem raději shánět povídku. Prostě souhlas s ostatními hodnotícími nízko, začátek navnadí, ale po příchodu barvy se to všechno nějak zasekne a člověk jenom čeká, čeká, čeká..spí!

Zuřivý reportér (1987)

A mě se to líbilo, takové dobově příjemné, když si vezmu, jaké hrůzy nesmyslné se dnes točí, dvě hvězdičky by byly nespravedlivé.. A Přeučil s vlasy a vousy, nejdřív jsem ho ani nepoznal:O

Aksál (1969) (TV film)

Nemám slov, místy jsem ani nedýchal a celé je to prostě, prostě úžasné!

Přijdu hned (1942)

"CSfilm: Saša Rašilov v roli obstarožního vycpávače zvěře, cituplného starého mládence, ochotného komukoli pomoci, patří mezi největší přednosti této posmutnělé, sentimentální komedie, která bravurně načrtla shluk nájemníků v jednom činžovním domě. Sám hlavní hrdina, směšný i dojemný zároveň, si činí iluze o přízni mladičké dívky ze sousedství, ale ještě větší zmatky vnese údajné dědictví, z něhož mu zbude jen přítulný pes. Otakar Vávra natočil jeden ze svých nejzdařilejších protektorátních filmů." Pravdivě napsáno, ta atmosféra a snaha o pozitivno tam je, ale já se jaksi nebavil. Oceňuji pár momomentů a závěr, který byl jiný, než by se obecně čekalo.

Kam zmizel kurýr (1981)

"Do značně prostoduchého a pramálo zábavného příběhu jsou vřazeny ukázky ze starších fantastických filmů. " Naštěstí z této anotace na CSfilmu byla pravdivá jen druhá část. I díky Kanyzovi se mi to líbilo a zase jednou jsem byl rád, že si tu kabelovku platím;) Pokud budete mít možnost, podívejte se!

Slečna od vody (1959)

Moc příjemný a úsměvný nezávadný letní film, často po půl století již dokumentární. A místy je to vážně švanda, takový Marvan u mašiny, paní, co si štrikuje v šalině cestou do hokny nebo některé hlášky. "Já věděl, že máte charakter. Ale tak pádnou ruku?":-) Doporučuju!

Akcia Edelstein (1986)

Nic kdovíjak úžasného, ale koukat se na to dalo. A nasazení složek VB ve stylu 007 včetně počítačové techniky budilo úsměv. Dnes už je vše jinak. Komentářů je tady poskrovnu, ale ono se ani nic víc napsat nedá.

Pějme píseň dohola (1990) odpad!

Ne, tohle prostě ne, u komedie se člověk má bavit a tečka. Mě málem slezly vlasy hrůzou a kdybych nebyl optimista, že se to časem zlepší, po čtvrt hodině vypínám. Snad jen zdravotní dialog o horské bystřině mi zvedl koutky nahoru, ale jinak???

Rudá záře nad Kladnem (1955)

"...kdyby tisíc rozsudků vynesli a tisíce šibenic postavili, idea komunismu je zde a idea tato zvítězí!" A já si podobně jako po Kladivu na čarodějnice, Zapadlých vlastencích nebo přečtení knížky Byly jsme tam taky říkám, jak se to v roce 1989 najednou stalo, že se změna podařila a socialismus padnul? Vždyť souboj s vládnoucím režimem i tady prakticky vyznívá tak beznadějně! Povoláme armádu a šup s nimi do vězení, jak jednoduché. Jako film nemá cenu hodnotit, je to kuriozita..