Withree

Withree

Tomáš Jerga

okres Ostrava
stále študent

Twitter: Withree_

6 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Forrest Gump (1994)

  Asi nejkrásnější a nejsmutnější film, co jsem kdy viděl. Je právem umístěn na vrcholu žebříčku. Vynikající Tom Hanks a Gary "poručík Dan" Sinise. Je až k neuvěření, kolikrát navštívil Forrest Bílý dům a kolik zažil atentátů na prezidenty USA

 • poster

  Temný rytíř (2008)

  Rozhodně jeden z nejlepších komiksových filmů všech dob, a tak to i nejspíš zůstane. Uvidíme, co s tím udělá Nolan ve třetím Batmanem. Skvělý, mrazivý výkon Hetha Ledgera. Škoda, že odešel v době, kdy se jeho talent nejvíce projevil.

 • poster

  Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

  Jeden z nejlepších dobrodružných filmů vznikl v době, kdy byl na vrcholu svých režijních sil Spielberg, kdy Lucas měl pořád dobré a smysluplné no-sci-fi nápady, a kdy se z Harrisona Forda stala pravá herecká megastar. Navíc okořeněná o Seana Conneryho, který všechny své scény očividně užíval.

 • poster

  Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

  Začátek nejlepší fantasy, no dost možná úplně nejlepší, trilogie. McKellen měl dostat toho plešouna.

 • poster

  Saw: Hra o přežití (2004)

  Skvělý a atmosférický thriller. Ten konec mě dostane vždycky.

 • poster

  Sunshine (2007)

  Parádní katastrofický film se skvělou atmosférou. První Boyleův film, co jsem viděl a myslím, že zatím i jediný. "Kanedo, co vidíte"? P.S. Bože, proč jsem to tady jen zapomněl dodat! Úžasná muzika v podání Johna Murphyho. A nebojím se říct, že bude podobně ikonická jako SW, ST a další.

 • poster

  Sociální síť (2010)

  Je jen hrstka režisérů, kteří dokážou z materiálu na maximální délku půl hodiny vytvořit dvouhodinový konverzační trhák, který ani na sekundu nenudí (Tedy alespoň mě). Fincher mezi ně opravdu patří, scénarista udělal vynikající práci a nezbývá nic jiného, než si odškrtávat oscarové nominace ze seznamu. Mile mě překvapil svým hereckým výkonem zakladatel "Facebooku" Jesse Eisenberg. Ještě bych chtěl závěrem připsat poznámku o vynikající hudbě, jejíž hlavní Theme ve mně evokovala "Joker´s Theme" z Temného Rytíře. Jeden z nejlepších filmů roku 2010.

 • poster

  Láska nebeská (2003)

  Naprostá ultimátní vánoční romantika, každý si v ní najde něco, ten film je prostě pro každého. Pobaví například zábavná kreace Rowana Atkinsona nebo třeba americké drobrodružství mladého angličana. Nechybí příběhy o nevěře, tajné školní lásky. Richard Curtis předvedl, že má také skvělý cit pro režii, film se spoustou hvězd se mu nerozpadl pod rukami. Scéna s tabulovým vyznáním je už teď hodnocen jako jeden z největších filmových momentů a po právu.