Přišla v noci (2023)

Na naší politické scéně by se to dalo popsat oblíbeným sloganem „bylo to pod mojí rozlišovací schopnost“. Nic proti tvůrcům, ať si klidně točí co si zamanou, ale mrzí mě když ty výtvory částečně financuju.

Metoda Markovič: Hojer (2024) (seriál)

Vůbec nesdilim všeobecné nadšení místních. U takhle nesmyslné délky seriálu musí být spousta vaty a tady jí je možná víc, než stěžejního příběhu. A jestli byl tohle náš nejlepší kriminalista, tak marně pátrám proč. Jeho kamarádské jednání s psychopatem, kterej by měl sedět v cele za sklem jako Lecter je ta opěvovaná metoda? To, že si toho nevypočitatelnýho cvoka přivede domů k manželce a dětem je důkazem, že patřil do Bohnic spolu s Ladínkem. ... Ovšem po stránce formy nemám seriálu co vytknout.

Barbie (2023)

A teď Oscary .... No ty vole ....

Ještěr (2023)

Jednou za čas jste při brodění Netflixovým bahnem odměněni nenápadným vybroušeným drahokamem. Detektivka se skvělým scénářem, hereckými výkony a režií ve stylu "Temných případů" rozhodně za to hledání stála.

Chlap - Amnézie (2022) (epizoda)

Někdy se v TV tvorbě stane i zázrak. Pak natočí Nova pětihvězdičkový seriál. První díl mi vyrazil dech. Snad se to nepokazí.

Vražedné stíny (2022) (TV film)

První díl navnadil a zároveň potvrdil, jak roste kvalita díla s kvalitou realizačního týmu (především režiséra) ... No a druhý díl to celé poslal do kytek. Kdo donutil pana Svobodu k angažování nějaké Machytkové je záhadou. Nebyla ale kupodivu se svým "výkonem" sama.

Devadesátky (2022) (seriál)

Čekal jsem dobrou kriminálku na úrovni "Prvního oddělení" nebo "Světa pod hlavou". Bohužel se mi dostalo hraného dokumentu, který se snažil doslovně rozebrat kauzy, které my starší známe nazpaměť. Jako dokument dobrý, jako kriminálka naprd.

Agatha Christie: Zkouška neviny (2018) (seriál)

Hergot ta ženská ale uměla psát! Když k předloze přidáte špičkové britské zpracování s bezchybnými hereckými výkony, jedná se o výjimečnou filmovou detektivku.