České století (2013) (seriál)

Češi jsou národ s nevyzpytatelnou minulostí .... Kyvadlo dějin, které bylo ještě nedávno vlevo a ukazovalo nám dějiny očima proletářskýma, se přehouplo doprava a my najednou víme přesně jak to bylo doopravdy. Snad se to zase nezhoupne zpátky :)

Revival (2013)

Nejdřív bych chtěl "poděkovat" panu Fukovi za jeho "recenzi", kterou jsem si v létě přečetl. Připravil mě o zážitek z kina, který jsem si ale plnými doušky vychutnal u DVD. ... Revival je komedie, která v našich vodách hledá v porevoluční kinematografii jen pár rovnocenných soupeřů. Zábava, která z vás nedělá pitomce, u které se se nemusíte cítit trapně, ale kterou si plně vychutnáte asi až s přibývajícím věkem :) ... Jsem rád, že si Alice Nellis našla tohle téma, protože zasmát se u chytře napsaného filmu o muzikantech jsem chtěl vždycky. Skvěle jsem se bavil a dost nechápu (podle některých recenzí), co víc by měl divák pro své pobavení od českého filmu požadovat. .... P.S. Neodpustím si jednu technickou poznámku. V dnešních filmech napříč žánry se hodně telefonuje. "Smartfouny" jsou všude, ale až Alice Nellis ukázala, že chytrý telefon VŽDY vypne displej, když se při hovoru přiloží k uchu. Za tuhle maličkost, jakož i za výbornou zábavu děkuji.

Pád Bílého domu (2013)

Podle mého hodnocení se pozná (jak tvrdí kolega Verbal) "umělecky založený hnidopich" :) .... V komentářích těch "dvouhvězdičkových hnidopichů" tu bylo řečeno téměř vše, takže jen pár poznámek. Na rozdíl od Emmericha (http://www.csfd.cz/film/317521) tu chybí nadhled a humor. Pokud se akční film bere takhle vážně a pronášejí se tak hloupé repliky (mnohdy herci které mám rád), pak si lepší hodnocení nezaslouží.

Jak prosté (2012) (seriál)

Skalní příznivci anglického Sherlocka (kterého mám mimochodem moc rád !) asi ohrnou nos. Tuhle "legendu" ale amíci nepošlapali zdaleka tak nechutně jako jako jiné evropské hrdiny. Tenhle Sherlock je charizmatický, sympatický a hlavně to "jiskření" mezi ním a Watsonem dostává díky ženské roli daleko zajímavější rozměr. ... A kvalita seriálu kupodivu stále roste (v cca půlce druhé série)

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013) odpad!

Nevěřil jsem svým očím. ... Takovou hloupost bych čekal o půlnoci na Nova Cinema a ne v kině. Uvažoval jsem o shovívavé hvězdičce "za snahu", ale když vidím ten rozpočet ! Nemůžu jinak. ... Tohle není zklamání roku, to je průser roku.

Útok na Bílý dům (2013)

Tyhle katastrofický kraviny by mohl Emmerich vyučovat .... V úžasném tempu, správně namíchané napětí a vtip, a hlavně s patřičnou dávkou nadhledu pojatá destrukce dvou ikon Washingtonu. Je tam spousta všech možných klišé a několikrát viděných zápletek, ale stejně jsem se moc dobře pobavil :)

Rivalové (2013)

Ron Howard je specialista na příběhy skutečných (většinou i žijících) legend z různých oborů. Od kosmonautů, přes matematika, boxera a žurnalistu se propracoval až k pilotovi formule jedna. Pilotovi, jehož příběh jsem kdysi sledoval a prožíval dost intenzivně. Proto jsem se na film těšil a zároveň jsem se trošku bál, co s tím vším Howard provede. ... Obavy byly rozptýleny téměž stroprocentně. Daniel Brühl Nikiho Laudu nehrál, on se jím stal. A Ron Howard mě dokázal vrátit v čase a umožnil mi osudy naprosto vyjímečné osobnosti motorsportu prožívat na vlastní oči. Skvělý film.

Území mrazu (2013)

I když jsou už na začátku hry karty rozdány lícem nahoru, nechybí napětí a drama. Vše je navíc podpořené solidními hereckými výkony. Old school kriminálka, které hvězdičku navíc přidává povědomí skutečného příběhu.

Star Trek: Do temnoty (2013)

K pětihvězdičkovým filmům komentáře většinou píšu. Po napsání tohohle jsem ale zjistil, že už se vlastně jenom opakuju po těch, co film viděli dlouho přede mnou. A mezi nimi jsem našel jeden (Tsunami_X), který v podstatě přesně vystihuje ten můj. Takže Tsunami_X - díky a souhlasím :)

Nevinné lži (2013) (seriál)

Televizní cyklus, který má společné pouze obecné téma (lež) se nedá hodnotit jednou známkou. Každý "díl" má jiné tvůrce, jiné herce a tím i jinou úroveň. Zatím jsem s tímhle cyklem strávil tři nedělní večery a zprůměrování jejich hodnocení by ublížilo jak těm lepším, tak těm horším :) ... Kvalitou ovšem zatím všechny převyšují zbytek současné televizní produkce.