Podezření nula (2004)

To "mysteriózno" mě v první půlce trošku štvalo, ale pak se z toho vyvinul zajímavý thriller.... Vyšetřování vražd trošku ve stylu "Jehňátek", ale tenhle "pomocník vyšetřování" nabírá vodítka dost osobitým způsobem.... Na konci mi navíc ani nepřišlo, že by to nemohla být pravda :) ... 70%

Hra na schovávanou (2005)

No abych řekl pravdu, tak jsem se (po vybudování atmosféry v domě na venkově) chvílema fakt bál ... pak se ale scénárista pravděpodobně zbláznil, no a u finále už jsem se spíš usmíval. Je to škoda, protože "zaděláno" bylo ... takhle je to slabých 50%.... Skvělá ovšem byla Dakota Fanning, která strčila své dospělé kolegy (včetně Bobbyho) do kapsy. Hlavně kvůli ní je tam ta třetí hvězdička :)

Klan létajících dýk (2004)

Filmový básník Yimou Zhang napsal (natočil) svou další básnickou sbírku. Tentokrát víc o lásce než o soubojích, ale se všemi známými vizuálními "vychytávkami" předchozích snímků. Je to krásné se na tyhle obrázky koukat.... Tentokrát je sice příběh trošku moc "překvapivý", ke konci dost předvídatelný, ale to zpracování (spolu s Ziyi Zhang :)... to přebíjí všechny obsahové nedostatky.

Bridget Jonesová - S rozumem v koncích (2004)

Tak Renée zase ztloustla do tvarů "Bridget". Tentokrát to z ní ovšem neudělalo sympatickou, inteligentní ženskou řešící svérázným stylem své problémy. Tentokrát jsem se pouze marně pokoušel zjistit, co na tý nesympatický čůze ten Mark a ostatní vlastně vidí.... Postavy pokračují v příběhu "jedičky" vlastně po pár týdnech a přesto mají dost odlišné povahové rysy..... Nicméně jsem se párkrát od srdce zasmál a v podstatě za to jsou ty hvězdičky :)

Úžasňákovi (2004)

Napoprvé jsem nebyl až tak úplně "užaslý". Nevím, čím to bylo, ale asi jsem čekal něco jiného. Napodruhé už je to jedoznačně 100%. Je to velký posun ve vývoji animované produkce, jehož konec si ani nedokážu představit ...

Constantine (2005)

Že je to zfilmovaný comics jsem se dověděl až tady :) ... Ale zpracování se mi líbilo. Keanu Reeves je výborný, triky tak akorát a Satan je opravdu charismatický :) Hodnocení v průběhu dost kolísalo a výsledek - 70%

Vesnice (2004)

Jeden z filmů, který má natolik rozdílná hodnocení, že je lepší nic dopředu nečíst (nejlíp ani jméno režiséra :) a udělat si úsudek v klidu sám.... Zdejší komentáře od stupidních (KevSpa) až po oslavné (Tosim - ale máš skoro ve všem pravdu :) ukazují, že Shyamalan nenatočil film pro všechny, ale jen pro ty "správně naladěné". A to bych mu zazlíval nejmíň, protože já byl evidentně naladěn na správnou strunu....

Apartmá v Kalifornii (1978)

Za ten záchvat smíchu při "hádce" doktorů v jejich aparmá si to čtvrtou hvězdičku zaslouží :) .... Výborně napsná a obsazená komedie "staré školy". To se ještě spoléhalo na humor tvořený víc slovy, než přímou akcí.

V Číně jedí psy (1999)

Ještě pořád nemůžu uvěřit tomu, v jakých chvílích a při jakých situacích jsem se dokázal smát ... Za to, že mě k tomu režisér "donutil" mu jednu hvězdičku strhnu :) .... Na můj vkus až příliš drsný film, jehož hodnocení se v průběhu sledování šplhalo od původních dvou hvězdiček až na ty čtyři (i když ne úplně čisté)

Přednosta (2003)

Neuvěřitelně příjemný film ! ... Já mám sice rád ty velkorozpočtový biáky, jak se to všechno na vás z plátna řítí a chce to za každou cenu ohromit. Mám je rád, ale šťastnej jsem z těchhle "malejch" filmů. "Obyčejnejch", ale krásnejch, na který se nezapomíná.... Thomas McCarthy si napsal výborný scénář a svou režijní prvotinu zvládl na jedničku. Při získání skvělé herečky Patricie Clarkson jako protihráčky Petera Dinklagea měl opravdu šťastnou ruku. Atmosféra filmu, kterou podbarvují jednoduché motivy vybrnkávané na kytaru mi přiváděla mnohokrát mimovolný úsměv na tvář.....Samostatnou kapitolou je role prodavače kávy. "Cleo" mě pobavil jako už dlouho žádná filmová postavička :)