oceanic6

MovieFan

1 bod

• 9.5.2015  18:51
    Maggie (2015)

Arnold Schwarzenegger v najnetypickejšej úlohe celej jeho kariéry! Veľmi silný, veľmi depresívny, ale čím viac sa blíži k záveru, aj veľmi dojímavý film, ktorému sa podarí jedna zásadná vec - zanechá vás po skončení v nesmierne smutnej a melancholickej nálade. Pochváliť treba aj pôsobivú hudbu, celkovú beznádejnú atmosféru, ktorú cítiť v každom zábere filmu a samozrejme, aj takmer bezchybný herecký výkon Arnolda, ktorý v tejto polohe naozaj prekvapil. Film nemusí sadnúť divákom, ktorí vo filmoch nemajú radi pomalšie tempo, pretože Maggie sa nikam neponáhľa a pekne pomaly a starostlivo buduje mimoriadne sugestívnu atmosféru s niekoľkými malými odbočkami až do hororového žánru. Silný zážitok, po ktorom vám nebude príjemne...

• 3.5.2015  20:06
    Babadook (2014)

Skôr psycho-thriller s hororovými prvkami ako čistokrvný horor, ale s atmosférou tak depresívnou a nepríjemnou, že vám ešte veľmi dlho po jeho skončení nebude do smiechu. Babadook však najmä dokazuje (bez hviezdnych hercov, úspešných tvorcov a s absolútne minimálnym rozpočtom), že v súčasnosti polomŕtvy hororový žáner dnes pri živote udržujú už len podobné malé a nenápadné projekty, ktoré by bola veľká škoda prehliadnuť.

• 30.4.2015  07:44

"Dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš!" Joss Whedon to ale urobil a treba jednoznačne uznať, že to s prehľadom ustál a natočil pokračovanie Avengerov, ktoré kvalitatívne nijak nezaostáva za prvým dielom, ale bohužiaľ ho ani neprekonáva. Režisér sa síce snaži zo všetkých síl a film má aj napriek dlhšej stopáži po celý čas skvelé tempo, naviac jednotliví herci sú už so svojimi postavami doslova zžití a na ich vyšperkované dialógy, hlášky a slovné potýčky je radosť pozerať. Sympatické je aj to, že Whedon sa tie najopozeranejšie postavy snaží trošku potláčať do pozadia a dáva viac priestoru nováčikom na scéne, čo pôsobí veľmi sviežo. Toto všetko ale v tomto prípade prebíja Whedonova snaha napchať do filmu čo najviac rôznych postáv (vo filme je vyše 20 postáv (!!!), ktoré v ňom vždy zohrajú nejakú, menej alebo viac dôležitú úlohu a niektoré z nich sa proste len tak vo filme zjavia, po pár minútach zrazu len tak z filmu zmiznú, aby sa po hodine zase len tak z ničoho nič objavili...alebo aj nie, podľa toho ako sa to Whedonovi práve hodí) a táto taktika sa mu škaredo nevypláca. Netuším aký dlhý musel byť pôvodný zostrih filmu, ale celkom určite to museli byť viac ako 3 hodiny, pretože je v ňom hneď niekoľkokrát zreteľne vidieť dosť brutálne zásahy strihača a momenty, ktoré kvôli tomu tak trochu vyšumia do stratena. Následkom toho je, že niektoré scény / postavy sa zdajú nevyužité / zbytočné. V rámci možností to ale Whedon zvláda ošéfovať a s tak obrovským sústom do akého sa pustil a s toľkými novými dejovými linkami, ktoré bolo potrebné naštartovať pre Marvel Phase Three, vlastne svoju úlohu splnil takmer na jednotku. V porovnaní s prvými Avengermi je totiž dvojka doslova NABITÁ dejom a rôznymi (niekedy naozaj prekvapivými) zvratmi a omnoho viac ako akciou a efektami, sa jej darí diváka baviť a udržiavať v napätí práve vďaka príbehu. Akčných scén síce nie je málo, ale na blockbuster takejto veľkosti sú až príliš sterilné a nezaujímavé a chýba im poriadna gradácia a viac originálnych nápadov a pamätných momentov, ktoré by ste po odchode z kina mohli citovať (spočítate ich na prstoch jednej ruky), čo pri pokračovaní najväčšieho komiksového filmu nemálo zamrzí. Ale napriek týmto negatívam zostáva celkový dojem z filmu nakoniec jednoznačne pozitívny a vysoko nad priemerom, pretože narozdiel od Transformerovských sequelov sa tu podarilo natočiť pokračovanie, ktoré rozhodne stojí za to vidieť a aj keď má svoje mušky a k dokonalosti mu pár krôčkov chýba, tak sa mu darí diváka baviť 2 a pol hodiny a to je to hlavné na čom pri letnom blockbusteri zaleží. P.S.: Pri hodnotení som chvíľu uvažoval o 3*, ale nakoniec som sa rozhodol jednu hviezdičku prihodiť. Dôvodom sú skvelé napísané, obsadené a zahrané postavy Paula Bettanyho a Elizabeth Olsen, ktorým by som hneď nadelil sólové filmy. P.P.S.: Len pre poriadok: Captain America: Winter Soldier stále zostáva zďaleka najlepším filmom v rámci Marvelovského filmového univerza a v porovnaní s ním sa druhí Avengeri blížia skôr k tým generickejším Marvelovkám, ktoré majú za úlohu iba pobaviť, pretože, narozdiel od druhého Kapitána, nemajú vlastnú tvár.

• 24.3.2015  20:45

Animovaná špionážna paródia, ktorá miestami vytiera zrak aj väčšine hraných pokusov. Len krôčik od úplnej dokonalosti a 100-nej zábavy.

• 16.2.2015  10:42
    Love song (2013)

Štipka drámy, za lyžičku romantiky, za hrnček humoru a dolievame chytľavými popovými pesničkami! Perfektne zvládnutý filmový mix vyššie spomenutých ingrediencií sa opiera najmä o presné herecké výkony všetkých zúčastnených a vynikajúcu hudbu. Poteší aj zopár známych tvárí z hudobného šoubiznisu, ktoré sa v priebehu filmu predstavia v menších / väčšich úlohách. Tie sú však len príjemným spestrením už tak veľmi kvalitného kúsku, ktorý vo vás v priebehu 100 minút dokáže, úplne prirodzeným spôsobom, postupne vyvolať kompletnú škálu emócií.

• 16.2.2015  07:24

Na úvod by som chcel spomenúť, že tento film krásne demonštruje fakt, že Ethan Hawke si v posledných rokoch vyberá mimoriadne zaujímavé postavy vo veľmi originálnych projektoch. Predestination je jedným z ďalších zástupcov filmov o cestovaní v čase, k tejto tematike ale pristupuje netradičným spôsobom, čím diváka hneď v úvode strhne a to je jedine dobre, pretože ide o film, ktorý vyžaduje maximálnu pozornosť od prvej sekundy až po poslednú. Bratia Spierigovci ho natočili štýlom veľmi komorným, až úsporným vo svojej prvej hodinke, kedy prakticky sledujete len rozhovor dvoch postáv, ktorý je však natočený veľmi pútavo. V záverečnej polhodinke ale film vygraduje naozaj ukážkovo a pokiaľ v tej chvíli ešte nebudete stratení vo všetkých tých časových skokoch, užijete si aj mimoriadne vydarenú záverečnú pointu filmu. Čo je však najdôležitejšie, budete o filme premýšľať ešte dlho po jeho skončení a s najväčšou pravdepodobnosťou ho, z dôvodu utriedenia si všetkých spojitostí, budete chcieť vidieť znova. A to čo najskôr...

• 8.2.2015  17:58
    Equalizer (2014)

Perfektne vygradovaný akčný thriller, po ktorom pre vás už návšteva Baumaxu nikdy nebude rovnaká :) Vynikajúci Denzel v hlavnej úlohe, sústredená a presná réžia Antoina Fuquu, poriadne krvavé súboje a parádny soundtrack spolu vytvárajú film, ktorý je v rámci žánru takmer bezchybný a jediným mínusom tak pre niektorých divákov môže byť trošku pomalšie tempo v prvej polovici, to ale plne vynahradí tá druhá, v ktorej okrem iného, nájdete aj mimoriadne pôsobivo natočenú akčnú finálovú 15-minútovku. Radosť pozerať!

• 2.2.2015  14:44

Krásny príklad toho, že na podarené a inteligentné sci-fi nie je potrebný miliónový rozpočet, najmodernejšie efekty a ani hviezdne herecké obsadenie. Úplne vám postačí premyslený scenár, traja no-name herci a jeden dom. Super!

• 30.1.2015  08:55

Veľmi vydarená spolupráca režisérskej legendy a hereckej hviezdy súčasnosti, ktorá spoľahlivo baví, dojíma, núti zatajovať dych...všetko presne ako má byť, ale bohužiaľ nič navyše. Kvalitná robota, ktorej ale chýba tá potrebná oscarová iskra.

• 28.9.2009  07:39
    Návrh (2009)

Trojica najlepších komédií roka 2009 je jasná: Hangover, I Love You,Man aaaa.....Návrh :) Prekvapenie sa koná , a to dokonca väčšie ako som si spočiatku myslel. Sandra Bullock je prvýkrát v živote vtipná, na plátne neotravuje a dá sa povedať, že prvýkrát hrá v naozaj vydarenom filme. Ryan Renolds je potom maximálne uvoľnený a zábavný ,ale to najhlavnejšie je, že ústredná dvojica je geniálna SPOLU! Také iskry, takú chémiu medzi 2 hercami som už dlho nevidel! Presne to je aj dôvod, že všetky vtipy fungujú presne tak ako tvorcovia plánovali! Skvelé hlášky , skvelá hudba, sympatickí herci - to je všetko, čo môže človek od dobrej komédie chcieť. A tu dostanete všetko a v obrovských dávkach. Film má neskutočne slzopudný záver, takže sa nehanbite plakať ;) P.S.: S nástupom záverečných titulkov ešte film nevypínajte! Prišli by ste o jedny z najlepších a najzábavnejších záverečných titulkov aké tu kedy boli......ale fotky zo záveru Hangoveru zostávajú neprekonané :)

• 14.9.2009  10:49

Veľké prekvapenie na poli hororu, aj keď nejde úplne o horor. Skôr je to mrazivý thriller, ktorý vás niektorými svojimi scénami vážne šokuje. Minimálne scéna znásilnenia a scéna s drvičom odpadkov sú naozaj drsné a v iných súčasných amerických hororoch určite nič podobné nenájdete. Film stále udržiava napätie a smeruje veľmi rýchlo do finále, ktoré svojou mrazivosťou a neskutočnou reálnosťou asi dlho nič neprekoná. Do sledovania tohto filmu sa mi veľmi nechcelo, o to väčšie bolo moje prekvapenie po jeho skončení. Výborný remake!

• 18.8.2009  06:37
    Na odstřel (2009)

Skvele obsadený thriller (Russell Crowe, Ben Affleck, Jeff Daniels, Rachel McAdams, Helen Mirren...) z novinárskeho prostredia dokáže byť naozaj napínavý a ani na chvíľu nezľaví z veľmi hustej atmosféry a pomerne rýchleho tempa. V napätí vás udrží od začiatku do konca bez akýchkoľvek problémov a s prehľadom sa radí medzi najlepšie thrillery roka. Poznámka na záver: V tomto filme je Ben Affleck asi prvýkrát vo svojej kariére znesiteľný :)

• 17.8.2009  12:56

Jeden z naočakávanejších filmov roka 2009 dopadol podľa môjho názoru výborne! Ústredná dvojica Christian Bale a Sam Worthington je prvotriedna a na veľké prekvapenie - hlavne druhý menovaný podáva naozaj brilantný výkon. Najväčšiu pochvalu si však zaslúžia dokonalé akčné scény, ktoré sú jednoznačným vrcholom minimálne tohto roka. Úžasná post-apokalyptická atmosféra a dychberúca akcia natočená väčšinou na jeden záber, bez strihu, vyzerá naozaj monumentálne. Zlatým klincom je potom naháňačka s Mototerminátormi, ktorá pre mňa osobne predstavuje najlepšiu akčnú scénu roka!!! Dejovo však nový Terminátor neprináša veľa nového, lenže tomu sa ani nemožno čudovať, keďže v rukách režiséra McG, sa z Terminátora definitívne stal letný popcorn. Zarytý fanúšik, ktorý pozná všetky časové posuny naspamäť a vyzná sa v terminátorskom svete, bude možno čiastočne sklamaný, ale aj toho po chvíli presvedčí neutíchajúca perfektná akcia a ohromujúci vizuál. Atmosférou asi úplne inde ako predchádzajúce filmy, letný blockbuster však takmer 100%-ný :)

• 16.8.2009  16:58

Nadupané pokračovanie francúzskej adrenalínovej bomby ponúka naozaj chutnú porciu: Cool hlavných hrdinov, rýchly dej a neskutočné množstvo výborne natočených súbojov a naháňačiek. Všetko funguje presne tak ako má a tak treba uznať, že Okrsok 13: Ultimatum je jedným z najlepších pokračovaní poslednej doby. Prinesie síce viac-menej to isté čo jednotka, akurát v zelenom, ale práve to je jeho najsilnejšou zbraňou. Film sa totiž na nič nehrá a divák dostane presne to, čo od neho očakáva!

• 31.7.2009  06:55

Zdá sa, že rok 2009 je na inteligentné komédie bohatý. Po skvoste menom Hangover je tu ďalšia v ktorej neuvidíte žiadne telesné tekutiny a nevtipný trápne naťahovaný humor. Paul Rudd v hlavnej úlohe je totálne uvoľnený a s postavou, ktorú hrá, si robí doslova čo len chce. To pravé orechové,ale začne až vo chvíli, keď sa na scéne objaví Jason Segel. Ten v tomto filme hrá postavu, ktorá síce nemá nič spoločné s jeho Marshallom z How I Met Your Mother, ale znova dokazuje, že je všestranným komikom, ktorý dokonale zahrá akúkoľvek úlohu. Atmosféra pri natáčaní musela byť skvelá a herci sa určite kráľovsky bavili, pretože z niektorých scén je cítiť, že neboli vopred plánované a vznikli čisto vďaka improvizácií. Aby som to záverom zhrnul, I Love You Man je výborná moderná komédia plná inteligentného nesileného humoru s totálne uvoľnenou atmosférou, v ktorej nečakajte žiadny fyzický humor - žiadne pády, údery medzi nohy, nárazy do stien - ale perfektne vypointované ostré dialógy. Bodaj by vznikalo viac takýchto komédii :)

• 27.6.2009  13:16
    Odpor (2008)

Režisér Edward Zwick je človek, ktorý zatiaľ všetky svoje filmy zvládol na výbornú a Odpor sa medzi ne môže s kľudom zaradiť. Geniálna voľba Daniela Craiga a Lieva Schreibera do hlavných úloh len posilní silný zážitok z výbornej vojnovej drámy, ktorá sa na tematiku 2. svetovej vojny pozerá tentokrát z pohľadu Židov - partizánov. A zrejme práve to ju robí tak zaujímavou a pútavou, až vám pri viacerých scénach bude tuhnúť krv v žilách. Prekvapením pre mňa bol aj fakt, že film má špičkovo natočené prestrelky a akčné scény, aj keď na nich vôbec nestojí. Ak sa filmu vyhýbate mysliac si, že pôjde o ďalšiu z nekonečného množstva stále rovnakých vojnových drám, dajte mu šancu....budete možno až šokujúco prekvapení...

• 27.6.2009  13:15

Po dlhom čase naozaj veľmi ambiciózna a súčasne veľmi príjemná romantická komédia s až prekvapivo hviezdnym obsadením - Jennifer Aniston, Ben Affleck, Jennifer Connelly, Bradley Cooper, Scarlett Johansson, Drew Barrymore, Justin Long a ďalší vám predvedú všetky podoby problémov, ktoré vznikajú kvôli tomu, že sú muži a ženy od seba tak odlišní. Veľakrát sa vo filme nájdete, veľakrát si poviete, že týmto ste si prešli aj vy, veľakrát si poviete: Áno, je to presne tak a je to tak správne. Maximálne príjemní herci, podarený soundtrack (hlavne Somewhere Only We Know od Keane a Friday Im In Love od The Cure) a naozaj uvolnená atmosféra spôsobujú, že filmom doslova prebehnete a ani na chviľu vás nebude nudiť. Pochváliť treba aj fakt, že je rozprávaný originálnou formou a aj keď je romantický, nie je presladený až natoľko ako väčšina jeho žánrových kolegov.

• 22.6.2009  08:07
    Proroctví (2009)

Nicolas Cage konečne vo forme! Po toľkých márnych a nepodarených pokusoch je dobré vidieť Nicolasa Cagea opäť v úlohe, ktorá mu naozaj sadne a v ktorej sa nemusí trápiť. Tentokrát hrá presvedčivo, no ešte presvedčivejší je výkon režiséra Alexa Proyasa. Vďaka skvelému scenáru a jeho režisérskemu umu, sa divák ani na chvíľu necíti tak, ako sa v poslednej dobe cítil pri filmoch ako Day the Earth Stood Still alebo Happening, tzn. akoby si z neho tvorcovia robili srandu. Všetko šlape ako má, film má slušné tempo, záhady sa vyjasňujú a naviac film ponúka neskutočným spôsobom natočené katastrofické scény, aké sa pri bežných katastrofických filmoch jednoducho nevidia a diváka svojou priamosťou doslova šokujú. Film naviac ponúka netradičný záver, ktorý sa bude páčiť všetkým, ktorých už nebavia nekonečné happy-endy v amerických filmoch a nepáči sa im, že podobne ladené katastrofické filmy majú všetky takmer totožný záver. Tvorcovia to tentokrát skúsili trochu inak a vznikol výborný mysteriózny sci-fi thriller so skvelou pointou!

• 4.6.2009  07:58

Jednoznačne to najlepšie,čo 4.séria Prison Breaku ponúkla! Človeku sa tomu až nechce veriť, a ja osobne som v to už nedúfal, že atmosféra 1.série na nás ešte môže dýchnuť tak silno ako práve tu. Väzenské prostredie je proste to, čo k PB patrí a bez neho to nie je to pravé. Naviac ženská väznica je neopozeraná a naozaj zaujímavá. Samotný plán úteku je tentokrát trošku prehnaný,ale hlavné je, že Final Break je celých 90 minút napínavý a nestavia na kvázi šokujúcich zvratoch typu: On je tvoja mama, ja som jeho otec, ty si svoj syn....! Ponúka to, čo ponúkala aj 1.séria - čisté napätie,ktoré vzniká pri tvorbe plánu a jeho realizácií. Všetky postavy si to ešte poslednýkrát užívajú a celé to ujde (oproti zvyšku 4.série) veľmi rýchlo. Zábava zaručená! A ak sa niekomu príliš nepáčil koniec seriálu, tento záverečný film, myslím si, poskytne záver, ktorý uspokojí naozaj všetkých. Aj keď sĺz a smútku nebude o nič menej ako pri záverečnej scéne seriálu. Práve naopak....Najlepšie možné zakončenie výborného seriálu!

• 28.5.2009  07:29
    Imigranti (2009)

Pôsobivá dráma Wayna Kramera ponúka klasický pohľad na niekoľko rôznych postáv, ktorých osudy sa postupne popreplietajú v tých najmenej očakávaných okamihoch. Už veľmi dávno som vo filme nevidel také silné obsadenie - Harrison Ford, Ashley Judd, Ray Liotta - všetko herci, ktorí vás nikdy nesklamú , a aj tu odvedú obrovský kus práce. Minimálne rovnaký kus ako sám režisér, ktorý drží celý film pevne a s istotou v rukách po celý čas. Výbornú réžiu podporuje aj skvelá kamera a celkovo má film naozaj silný a veľmi zaujímavý vizuál. Niekomu sa môže zdať, že film má pomalšie tempo, ale to v tomto žánri nie je prekvapením ani nevýhodou. Ako by som teda Crossing Over zhrnul jednou vetou? Ide o silný príbeh so skvelými hercami plný emócií, v štýle filmov 21 gramov alebo Crash a pre všetkých ktorí obľubujú tento žáner, je jasnou voľbou :)

• 26.5.2009  08:17

Pozitívne prekvapenie! Hlavne kvôli tomu, že Da Vinciho kód-knihu som miloval,ale ako film sa mi vôbec nepáčil. Tentokrát to však Ron Howard zvládol oveľa lepšie. Napriek tomu, že mnoho z knihy vynechal, dokázal to, čo zostalo prakticky bezchybne zlepiť dohromady, tak aby film mal zmysel aj pre ľudí, ktorí knihu nečítali. Okrem režiséra sa vracia aj hlavná hviezda Tom Hanks, ktorému to tu tiež sekne oveľa viac, dokonca ani jeho účes už tak nebije do očí :) Navyše si úlohu doslova užíva a väčšinu filmu "dáva" až prekvapivo vtipné a trefné hlášky. Ďalšiu pochvalu si film zaslúži za DOKONALÉ zobrazenie Vatikánu. Tvorcom bolo zakázané nakrúcať v "pravom" Vatikáne a tak si vytvorili svoj a ten doslova vyráža dych. Ak by sme sa totiž nikdy nedozvedeli, že film nebol nakrúcaný naozaj vo Vatikáne, pravdepodobne by si to nikto nevšimol - taká verná je "kópia Vatikánu". Na záver prichádzame k tomu najlepšiemu a tým je soundtrack. Už veľmi veľmi dlho na svetlo sveta nevyšiel tak podarený soundtrack ako majú práve Anjeli a démoni. Hans Zimmer zase raz dokazuje svoje kvality a všetkých nás už behom úvodných minút presvedčí, že je naozaj majstrom vo svojom obore. Búracajúce chorály a monumentálna hudba akú nepočujete často, vás jednoducho zarazí do sedadiel. Bezkonkurenčne ide o zatiaľ najlepší soundtrack roka 2009!!! Film ide v šľapajách knihy aj tým, že nezabudol na známy sokujúci zvrat na záver - tak dobre známy z knihy. A aj tu funguje dokonale... :) Záverom teda snáď už len zhrniem, že filmoví Anjeli a démoni sa vydarili oveľa viac ako filmový Da Vinciho kód a ide o výborný letný kinohit.

• 26.5.2009  07:19
    Dům loutek (TV seriál) (2009)

S predchádzajúcou tvorbou Jossa Whedona vôbec nemám skúsenosti, nevidel som ani jeden z jeho predchádzajúcich seriálov. Ale Dollhouse ma naozaj chytil. Už od prvého dielu ponúka slušné množstvo mysteriózneho napätia a celá prvá séria (12 častí) obsahuje hneď niekoľko dychberúcich šokujúcich momentov. Scény, ktoré žiadny divák nemôže vopred očakávať a prekvapia úplne všetkých. Herecké obsadenie je podľa môjho názoru vybraté veľmi dobre, hádam iba s postavou Tophera som mal trochu problémy - chvíľu mi trvalo kým som si zvykol na prejav jej hereckého predstaviteľa. Celkový koncept Dollhousu je natoľko zajímavý, že seriál by prakticky nemusel skončiť nikdy. Po čase by sa ale stal stereotypným a tak Whedon pripravil naozaj výživné dejové línie, ktoré sa prelínajú celým seriálom a robia z neho záležitosť na pokračovanie. "Adrenalínovosťou" a intenzitou niektorých scén pripomína tie najnapínavejšie seriály aké kedy bežali v televízii. Po výbornej prvej sérii, ktorej sa dá vytknúť hádam iba trochu pomalší rozjazd (trvá to približne 4 diely kým sa v Dollhouse začnete pohybovať ako doma), ale celý zvyšok série vám to bohato a niekoľkonásobne vynahradí. Navyše seriál už ma potvrdenú 2.sériu a súdiac podľa Whedonových fanúšikov a podľa toho, čo nám Joss predviedol v prvej sérii, to bude v druhej sérii ešte väčšia bomba! :) 1.séria: 90%

• 7.5.2009  09:54

Prvé "pravé" pokračovanie filmu Rýchlo a zbesilo z roku 2001! Vin Diesel, Paul Walker, Michelle Rodriguez,Jordana Brewster - všetky dôležité mená z prvého dielu sú prítomné a to je prvý veľký klad filmu. Ďalším je nepochybne aj fakt, že akčné scény a naháňačky sú natočené naozaj výborne a prehľadne. Či už je to krádež cisterny, adrenalínová naháňačka s príchuťou parkouru alebo ktorákoľvek ďalšia akčná scéna, zo všetkých adrenalín doslova vyteká. V odpočinkových okamihoch sa film venuje hlavne spomienkam hlavných hrdinov na všetko čo prežili v prvom dieli. Tvorcovia sa snažia dokonca aj o zvraty a film obsahuje minimálne dva, ktoré sú naozaj slušne prekvapivé, ak zoberiete do úvahy, že ide o akčný thriller o autách a v takých sa podobné zvraty naozaj často nevidia. Pochváliť treba aj príjemný soundtrack v štýle hip hopu / reggaetonu a neskutočne štýlový záver, ktorý na vašej tvári vyčarí šibalský úsmev a v momente budete chcieť vidieť ďalšie pokračovanie :) A čo treba filmu vytknúť? Jednoznačne miestami až veľmi viditeľné CGI efekty. Tie mohli tvorcovia naozaj trochu obmedziť. Nakoniec je ale štvrté pokračovanie série Rýchlo a zbesilo veľmi príjemným prekvapením, hlavne pre všetkých, ktorí sú presvedčení o tom, že dvojka a trojka neboli hodné značky "Fast and Furious"...

• 24.3.2009  07:10
    Marley a já (2008)

Maximálne sympatickí Owen Wilson a Jennifer Aniston ako párik, ktorý sa rozhodol zaobstarať si psíka. Potiaľto by to bola typická priemerná až podpriemerná rodinná komédia. Ale to sa tentokrát nestane! Tento film je totiž oveľa viac. Ponúka sondu do života jednej rodinky a pohľad na jednotlivé časti života hlavných hrdinov , na ktoré v živote narazí každý z nás, na všetky tie dobré aj zlé veci , ktoré život ponúka. Všetci zúčastnení herci sú absolútne uvoľnení a svoje úlohy zvládajú na jednotku. Rovnako perfektne to zvládol aj Marley - teda všetci jeho psí predstavitelia :) Na záver už snáď len zhrniem, že ide o nádherný film, ktorý je pre mňa osobne zatiaľ najväčším prekvapením roka a to hlavne kvôli faktu, že podľa trailerov a plagátov som mal pocit, že pôjde o ďalšiu z desiatok detských "zvieracích komédií". Ou, ako HROZNE som sa mýlil... P.S.: Úprimne chcem vidieť človeka, ktorý počas záverečnej 15-minútovky nebude mať slzy v očiach...

• 20.3.2009  07:49
    Valkýra (2008)

Napriek tomu, že téma 2.svetovej vojny nepatrí medzi moje najobľúbenejšie , a aj keď nedokážem pochopiť ako môže Tom Cruise byť hercom, aj tak sa mi Valkýra páčila. Cruise síce stále nevie hrať , ale vážne sa snaží a všetci ostatní zúčastnení (Tom Wilkinson, Bill Nighy, Kenneth Branagh...) predvádzajú geniálne herecké výkony. Hlavnou hviezdou je tu ale režisér Bryan Singer (Obvyklí podozriví, X-Men..), ktorý znova dokázal, že jeho réžia má blízko k dokonalosti a aj z tak "otrepanej" tematiky akou je 2.svetová vojna, dokázal vyťažiť MAXIMUM! Podarilo sa mu natočiť film , pri ktorom hneď od začiatku viete čo sa stane a ako skončí, ale napriek tomu budete nehybne sedieť a napätí budete škriabať do sedačky :) Pýtate sa prečo sa to tak vydarilo? Pretože Singer poňal celý film ako moderne natočený historický thriller, a nie ako pomalú historickú rekonštrukciu udalostí. A práve to je dôvod prečo si ho vedia užiť aj ľudia , ktorým mená ako Stauffenberg alebo Hitler nič nehovoria....

• 17.3.2009  06:54

Vynikajúco natočený thriller od Jennifer Lynch, dcéry Davida Lyncha, ponúka skvelú zápletku a je vidieť, že Jennifer sa od otecka naučila fakt veľa :) Film je natočený naozaj fantasticky, dokonca ide podľa môjho názoru o jeden z najlepších thrillerov posledných pár rokov. To ,čo je na ňom najviac sympatické , je fakt ,že je natočený s minimálnym rozpočtom a minimálnym počtom hercov. Bill Pullman a Julia Ormond ako agenti FBI sú výborní a rovnako je to aj so zvyškom obsadenia. Veeeeľmi príjemné prekvapenie s úžasne mrazivou atmosférou....

• 4.3.2009  07:03
    W. (2008)

Film o najneobľúbenejšom prezidentovi USA sa Oliverovi Stoneovi podarilo natočiť naozaj šikovne. Josh Brolin v hlavnej úlohe je proste geniálny a kompletne celú Bushovu mimiku odkukal naozaj dokonale, rovnako ako aj všetky ostatné herecké hviezdy stvárňujúce Colina Powella, Condoleezu Riceovú, Donalda Rummsfelda a ďalších, každý z nich odviedol svoju prácu stopercentne. Samotný režisér má film pevne v rukách po celé 2 hodiny a odhalí nám dokonca aj Bushovu mladosť, jeho príbeh sledujeme od roku 1966 a je to naozaj zážitok. Práve tak totiž spoznáte pravú tvár Georga W. Busha. Zrejme jedinou chybičkou inak výborného filmu tak zostáva fakt, že aby ste si ho patrične užili, musíte sa aspoň trochu zaujímať o politiku, keďže mnohé scény pozostávajú z rôznych politických diskusii a plánov a tvorcovia tak trochu rátajú s tým, že má divák v danej sfére rozhľad.

• 27.2.2009  09:56

Seth Rogen a Elizabeth Banks v komédii s dialógmi ostrejšími ako britva :) Dopredu upozorňujem všetkých, že na tento film treba byť naozaj pripravený. Množstvo nadávok (obrovské množstvo) a iných slovných spojení a viet, ktoré urážajú každého a všetko, totiž možno nepredýcha každý. Komu sa to podarí, dostane jednu z najlepších komédii roku 2008! Nezabudnuteľné hlášky, zase výborný Seth Rogen a režisérsky rukopis Kevina Smitha vám zaručene nedovolia film vypnúť, aj keby ste chceli. Má totiž neskutočný nadhľad a pôsobí absolútne nenútene. A to je pri komédii tá najväčšia výhra...

• 23.2.2009  07:50

Je až šokujúce aké vydarené komédie sa nám v poslednom čase rodia :) V tejto sa nám predstaví úplne nová dvojica - Seann-William Scott (Stifler z Prcičiek) a Paul Rudd (Anchorman, 40 Years Old Virgin, Knocked up alebo sitcom Friends). Obaja sa vynikajúco dopĺňajú a z hľadiska dialógov ide o jednu z úplne najlepších komédií posledných rokov. Ešte prekvapivejšie je, že film by zostal vtipný aj po nadabovaní, pretože jednotlivé fóry nie sú založené na americkom slangu a podobne. Film obsahuje niekoľko desiatok skvelých hlášok, ktoré len tak nezostarnú a sami budete mať nutkanie ich citovať :) A keď už by sa vám film nááhodou nepáčil (čo si neviem predstaviť) , aspoň sa dozviete ako vyzerá Shrekov moč a aká je skrytá symbolika textov skupiny Kiss :))

• 23.2.2009  07:35

Výnimočný duel dvoch úžasných rečníkov! Ron Howard natočil po priemernom Da Vinciho kóde výborný "konverzačný thriller" , v ktorom napätie nezlezie z obrazovky po celé 2 hodiny a hlavní predstavitelia Michael Sheen a Frank Langella predvádzajú najlepšie výkony svojej kariéry. K úžasnej atmosfére 70.rokov dopomáha aj veľmi vydarená hudba Hansa Zimmera a v tieni hlavných postáv nezostávajú ani vedľajšie postavy, tiež vynikaúco obsadené napr. Kevinom Baconom. Tým najdôležitejším faktom,ale je, že divák si film užije, aj keď sa o politiku vôbec nezaujíma.