Milionář z chatrče (2008)

Film,ktorý vás doslova pohltí a je úplne jedno aký filmový vkus máte. Neskutočne originálne pojatý film ani na chvíľu nespomalí a vy sa spolu s hlavnou postavou,Jamalom,pomaly ale isto dostávate až k poslednej otázke v hre Milionár. K poslednej- najdôležitejšej...Lenže Jamal myslí len na jedno jediné - na svoju lásku z detstva Latiku a dúfa,že sa pozerá a že práve táto noc bude nocou kedy sa po rokoch opäť stretnú...Nádherný príbeh lásky, skvelá dráma a vynikajúci soundtrack - to sú 3 hlavné ingrediencie tohoto filmového zázraku. Po nekompromisnej výhre na Zlatých Glóbusoch už je jasné, že práve tento film je najväčším oscarovým favoritom. Viac niet čo povedať, berte všetkými desiatimi....a kľudne aj viackrát :)

Sedm životů (2008)

Jeden z vrcholov roka 2008! Veľmi zaujímavo natočený film ktorý môžem bez mihnutia oka zaradiť medzi to najlepšie čo v roku 2008 vzniklo. Vo filme znie úžasná hudba, hlavne klavírny motív počas milostnej scény, ktorý sa objaví ešte raz aj na konci, je absolútnym soundtrackovým vrcholom. Tou najväčšou devízou filmu sú ale jedným slovom úžasní herci - Rosario Dawson, Barry Pepper, Woody Harrelson a hlavne - Pán Herec menom Will Smith, ktorý tu predvádza nadľudský výkon a celý film mu jeho smútok v očiach veríte. Film používa aj flashbacky, ktoré ho robia ešte pútavejším a ide o filmový počin ktorý si v žiadnom prípade nemôžete nechať ujsť. Klobúk dole!

Temný rytíř (2008)

Majstrovské dielo režiséra Christophera Nolana je bez debát najlepším filmom roka 2008! Slovami neopísateľná mrazivá atmosféra temného Gotham City, životná úloha Heatha Ledgera alias Jokera, najlepší filmový soundtrack roka, jedným slovom dychvyrážajúca automobilová naháňačka......má vôbec cenu menovať všetky plusy, keď mínusy nenájdete?

Hranice života (2005)

Wooooow! Tak toto som naozaj nečakal! Fantastické obsadenie (Ewan McGregor,Naomi Watts,Ryan Gosling) sľubovalo naozaj skvelý zážitok ale to čo som dostal bolo nad moje očakávania. Naozaj excelentný thriller a prvotriedne psycho, v ktorom nikdy neviete čo sa hrdinovi len zdá a čo je skutočnosť. Všetko sa to mieša a vy ste z toho nakoniec zmätený rovnako ako hlavná postava. Na záver vás ale čaká scéna, ktorá efektným spôsobom vysvetlí pointu filmu. Urobí to ale tak rafinovane, že mnohí si to na prvýkrát ani nevšimnú =)

Nebezpečná rychlost (1994)

Akčný fim patriaci k tomu najlepšiemu z 90. rokoch!!! Nadupaný Keanu Reeves, jedinýkrát v živote znesiteľná Sandra Bullock, chladný Dennis Hopper a jeden autobus v / na / pri / okolo ktorého sa toho udeje strašne veľa. Lepšiu hudbu ako tú ,ktorá znie v Nebezpečnej rýchlosti, si viem k akčnému filmu predstaviť len ťažko. Jednoducho - adrenalínová akciou nabitá bomba, ktorá nestarne!

Láska nebeská (2003)

Najlepšia romantická komédia pod Slnkom! Hugh Grant, Liam Neeson, Emma Thompson, Alan Rickman, Colin Firth, Keira Knightley, Rowan Atkínson, Elisha Cuthbert, January Jones, Bill Nighy......a takto môžem pokračovať donekonečna. Jedno úžasne dielko, nikde inde nenájdete tolko lásky a humoru v jednom filme. Obzvlášť film pôsobí v období Vianoc. Pochvala aj za soundtrack....a ved koniec koncov za celý FILM!!!

Training Day (2001)

Nadupaný zážitok. Film ktorý som videl 4krát ale pamätám si ho celý akoby som ho pozeral každý deň. Ethan Hawke je výborný ale bohužial mal tú smolu že s ním v tom istom filme hrá Denzel Washington, ktorý zatienil všetkých....hádam aj oblohu =) Nekompromisný 2hodinový pohľad na prvý deň policajného nováčika ktorý dostal za parťáka Denzela. A už čoskoro zistí že Denzelove metódy nie sú velmi čisté a že dožiť sa dalšieho rána nebude lahké. V tomto filme je všetko tam kde má byť, tento film je dokonalým policajným thrillerom.

Království (2007)

Pre mňa osobne dokonalý film. Foxx, Garner, Cooper všetci tam kde majú byť. Asi najdynamickejšie úvodné titulky aké boli kedy natočené, napínavé vyšetrovanie bombového útoku a dokonalú kameru, zaklincuje záverečná 15minútová akcia pri ktorej sa budete v obývačke kryť pred gulkami. Stále však nekončíme - samotný záver filmu vám spôsobí zimomriavky aké ste už dlho nemali. Ešte nikdy nebola posledná veta filmu taká dôležitá. No a pochváliť treba aj hlavný hudobný motív znejúci aj počas celého záveru. Peter Berg na hrad! =)

Matrix (1999)

Vo viacerých ohladoch revolučný film!!! Priniesol do filmu "bullettime" - spomalenie guliek za letu, definitivne katapultoval Keanu Reevesa medzi hereckú elitu a hudba zo soundtracku tohto filmu sa odvtedy použila v nespočetnom množstve filmov. Viac je zbytočné hovoriť. Kto ešte Matrix nevidel , nežije...

Šestý smysl (1999)

Neviem ako to presne vyjadriť, ale tento film má v sebe niečo čo nemá žiadny iný thriller. Takmer dokonalá ukážka toho ako urobiť thriller. Bruce Willis navyše ukazuje že vie hrať a nekompromisná mrazivá atmosféra vám zalezie až pod kožu. Šokujúci záver navyše patrí medzi tie,ktoré sa aj po druhom pozretí javia ako logické. Parádne dielo!