Labyrint lží (2008)

Spojenie Ridley Scott, Leonardo DiCaprio,Russell Crowe dopadlo presne tak ako asi všetci očakávali! Neuveriteľne aktuálna téma naviac ponúka niekoľko až mrazivých scén. Pre akčnejšie ladených divákov ponúka dokonalú naháňačku hneď v úvode a niekoľko menších akčných scén v priebehu filmu. Zvyšok filmu ponúka perfektne natočenú špionážnu hru, v ktorej každý klame každého až nakoniec nikto naozaj nevie na koho strane vlastne stojí. Ukážkový akčný thriller!

Rande na jednu noc (2008)

Čo sa stane keď vás neznáme dievča požiada,aby ste sa na 5 minút stali jej frajerom? - Výborní,až neuveriteľne sympatickí herci + DOKONALÝ soundtrack + jedna amatérska kapela + dievča, ktoré má bohatého otecka + jedna namol opitá mladá dáma + jedno malé žlté auto + jedna naozaj poriadne vyžuvaná žuvačka = jedna dlhá noc na ktorú nikdy nezabudnú! :)

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Ešte stále si pamätám tie večery so seriálom Akty X, kedy všetci povinne sedeli pri TV a sledovali ďalši prípad agentov Muldera a Scullyovej. Bola totiž "povinnosť" sledovať najúspešnejší seriál 90.rokov, inak ste sa na druhý deň nemali v práci / v škole o čom baviť :) Pred 10 rokmi prišiel prvý celovečerný film a teraz je tu dlho odkladaná dvojka a ja vážne neviem či ju bolo treba. David Duchovny a Gillian Anderson sú síce v 100%nej forme a akoby vôbec nestarli, odkazov na seriál je taktiež požehnane a celé to utečie veľmi rýchlo. Po skončení si ale naisto poviete to čo aj ja: Hm, čakal som asi viac....Pre tých úplne najväčších fanúšikov seriálu bude veľkým sklamaním určite aj fakt, že tentokrát nejde o žiadnych mimozemšťanov, dokonca si myslím že tento prípad je ten najrealistickejší aký kedy Mulder a Scullyová riešili...Záverečný verdikt teda znie: Celkom slušná , napínavá kriminálka a pocta jednej z najväčších seriálových legiend, ktorá neurazí :)

Milionář z chatrče (2008)

Film,ktorý vás doslova pohltí a je úplne jedno aký filmový vkus máte. Neskutočne originálne pojatý film ani na chvíľu nespomalí a vy sa spolu s hlavnou postavou,Jamalom,pomaly ale isto dostávate až k poslednej otázke v hre Milionár. K poslednej- najdôležitejšej...Lenže Jamal myslí len na jedno jediné - na svoju lásku z detstva Latiku a dúfa,že sa pozerá a že práve táto noc bude nocou kedy sa po rokoch opäť stretnú...Nádherný príbeh lásky, skvelá dráma a vynikajúci soundtrack - to sú 3 hlavné ingrediencie tohoto filmového zázraku. Po nekompromisnej výhre na Zlatých Glóbusoch už je jasné, že práve tento film je najväčším oscarovým favoritom. Viac niet čo povedať, berte všetkými desiatimi....a kľudne aj viackrát :)

Max Payne (2008)

Ja som dostal presne to, čo som očakával! Príbeh hry bol síce pre film upravený, hlavné body ale zostali na mieste a tak nechýba smrť Maxovej rodiny, ponuré ulice plné blikajúcich neónových nápisov, droga Valkyr, halucinačné scény,Mona Sax, či neustály dážď alebo sneženie. Dočkáme sa aj niekoľkých výborne natočených akčných scén, pravdou však je že filmový Max Payne je skôr detektívkou ako akčným filmom. Ale to vôbec neprekáža, atmosféra je totiž naozaj skvelá a jedno čo filmu nemôže vytknúť nikto je, že má naozaj nabitý vizuál. Na zhodnotenie samotného vizuálu by nestačilo ani 12* , na zhodnotenie filmu mi ale postačia 4* :)

Bolt - pes pro každý případ (2008)

Disney prichádza s novým animákom a s prižmúrenými očami sa dá povedať, že to konečne stojí za to. Animácia je veľmi dobrá a akcia neutícha ani na chvíľu ale všetko je to tak jednoduché,že film zaberie iba prvýkrát. Viackrát ho už totiž nebudete potrebovať vidieť a práve to je jeho najväčším problémom - Bolt je príliš obyčajný....Na druhej strane veľmi pobavia mačka, holuby,škrečok, jemné narážky na akčné filmy Michaela Baya, scény v ktorých si Disney strieľa sám zo seba a aj výborná ústredná pieseň I Thought I Lost You nominovaná dokonca na Zlatý glóbus v kategórií Najlepšia pieseň k filmu.

Kurýr 3 (2008)

Oooouu...taak tomuto hovorím prúúser ako hrom!!! Veľmi nechutné pokračovanie celkom úspešnej a zábavnej série v ktorom už nezostalo nič. Už ani Jason Statham nie je Jason Statham. Ale predsa pol * za T-Baga a pol* za Audi :) Zvyšok je ale hrôzostrašný nepodarok...P.S.: Odkiaľ preboha zobrali tak ŠKAREDÚ ženu???????

Saw 5 (2008) odpad!

Tak ja už vážne neviem či je to mnou,že nedokážem pochopiť logické súvislosti medzi jednotlivými scénami alebo či aj niekto iný má tento problém :)) Pasce sú stále to najzábavnejšie na sérií SAW a v tomto pokračovaní sú aj tým jediným. Celá druhá dejová línia s vyšetrovaním totiž nemá ABSOLÚTNE ŽIADNY ZMYSEL! Odporúčam scény v ktorých detektív otvorí nejaký spis, pozerá do neho, následne my diváci vidíme flashback, ten sa po 5 minútach skončí, detektív stále pozerá do spisu a tvári sa ako keby mu niekto práve prezradil pointu Šiesteho zmyslu. Tieto scény sú absolútne lahôdky :) A pokiaľ mám hovoriť vážne,tak......nemám náladu nadávať :))

Čtvery Vánoce (2008)

Vince Vaughn v pohode, Reese Witherspoon v pohode, vedľajšie postavy veľmi v pohode, sem tam by som sa aj zasmial,ale radšej sa spýtam: Nevie náhodou niekto kedy sa už prestanú točiť tak neuveriteľne priemerné komédie?

Cestující (2008)

Typický príklad pohodového filmu, ktorý neurazí ale nad priemer sa dostane len ťažko. Samotný nápad je viac ako zaujímavý, Anne Hathaway je skvelá a film si stále udržiava slušný stupeň napätia, problém je vsak vo veľmi obyčajnom prevedení, ktoré ničím nezaujme. Záverečná pointa určite nejedného prekvapí ale každý kto má napozeraných aspoň zopár filmov zo žánru "mysteriózny thriller", si na konci bude hovoriť: Veď to som vedel po 20 minútach... :)

Časové pásmo bylo změněno