VALL-I (2008)

Pohádka nebo vizionářská předzvěst? Nevím, každopádně Pixar posunul animaci za hranice nemožného.

Na Hromnice o den více (1993)

Zpočátku jsem si nemohl na Billa Murraye nějak zvyknout a jeho "nehumor" mi taky moc neseděl, jenže ta celková atmosféra vás vtáhne a začne vás to bavit, Bill je stále vtipnější. Velmi originální scénař anakonec i Bill z toho udělal výbornou a poměrně atypickou komedii, která možná skýtala větší potenciál.

3-iron (2004)

Žasnu nad tím, jak dokáže Kim Ki-duk pospojovat tok banálních událostí do tak krásného metaromantického příběhu. Krásná oslava zakázané lásky.

Obchod na korze (1965)

Morální smršť ve dvou geniálních výkonech.

Protektor (2009)

Kdyby loňský rok nebyl v české kinematografii tak žalostný, asi by to bylo za 3. Ale musím uznat, že po technické stránce je to sakra podařené dílko, Plodková mě nějak neuchvátila naopak u Daniela jsem rád, že dostal konečně nějaký velký prostor. Co je podle mne na filmu nejlepší je bezesporu hudba a kamera.

Přežít (1993)

Je pravda, že s psychologií podtsv se dalo pohrát lépe, ale na druhou stranu pokud máte takhle silný příběh, moc zkazit se toho snad ani nedá.

Vrať se do hrobu! (1989)

Šteindler je exot sám o sobě a když ze sebe začne dělat exota ještě většího, je se na co těšit.