Kousek nebe (2005)

Tohle je fakt nádhera. I když je to film z vězeňského prostředí, dýchá na vás taková příjemná atmosféra. K tomu ještě zdařilá hudba, krásné kameramanské záběry a hlavně naprosto přesvědčivý výkon Kuby Doubravy. Je skvělé, že si nikdo všiml tohohle kluka, protože jeho talent by se měl vystavovat na odiv. Tu jeho postavu jsem mu věřil jako málokomu. A když ho občas vídám, nejradši bych mu zobal z ruky.

Mariňák (2005)

Sam Mendes má neuvěřitelný cit pro barvy, obrazová stránka se mi u filmu líbila i nejvíce. Viděl jsem to v češtině, takže nemůžu posoudit sílu dialogů, ale minimálně na začátku, to byla doprá prča. A navíc když Mendes točí, nemusí nikdo mluvit a přesto je vše jasné. Klasicky brilantní výkon předvedl i Gyllenhaal, jemuž vzorně sekundovali i další. Oceňuji, že Mendes natočil válečný film, aniž by padl výstřel na živou osobu. A při tom si film dokázal podržet dynamickou akční složku.

Obchodník se smrtí (2005)

Špičková kamera a výborné poznámky hlavního hrdiny. To je ale asi tak všechno, co mi na tomhle filmu přišlo nadprůměrné. Proč oslavovat něco jen proto, že člověk píchnul do vosího hnízda? Film mi svou látkou velmi připomínal Kokain, který mi ale přišel mnohem víc napínavější. Jestli tohle bylo myšleno jako dokument, tak pak je to asi ok.

Prstoklad (2005) (TV film)

Je úctyhodné, že i přes takovou děsivou stopáž, nebyl film nudný. Krásný labyrint nejasností a překvapivých rozuzlení. Herecký koncert v podání dvou hlavních představitelek.

Psí kus (2005) (TV film)

Že by anabáze kafkofského Proměny?

Sametoví vrazi (2005)

Na čské poměry velmi vydařená kriminálka s výtečným hereckým obsazením až na Alici Bendovou, která byla trochu směšná a navíc ani neukázala kozy. Bohužel časem se začalo všechno až moc natahovat a díky stopáži ztratil film hodně ze svého půvabu.

Šílení (2005)

Úvodní proslov je velmi působivý. Obdivuji také Švankyho pro to, že mu zdánlivě není nic svaté a jeho styl rouhání je vždy velmi zajímavě opodstatněn. Zdařilé je i pojetí a zapojování soudobých reálií do minulosti. Klasicky výborně hrající herci. Tříska je fenomenální, zdatně mu sekunduje i Liška a ani jsem nevěděl, že má Aňa tak hezká prsa:) Všechno to nakonec vyznívá velmi zajímavě, ale já si prostě nemůžu pomoct, pořád nemůžu Švankmajerovu stylu přijít na chuť, snad časem.

Utržený ze řetězu (2005)

Naprosto výjimečné akční scény. Jet Li je prostě ďábel. Nevadí, že to není postavené na jeho herectví, ale na jeho pohybových a bojových kreacích. Příběh by mohl být asi jakkoli stupidní, ale podívaná s tímto chlapíkem je vždycky aspoň průměrná.

V jako Vendeta (2005)

Kdyby měla Natalie aspoň větší prsa...