Sucker Punch (2011)

Je mi úplně jedno, že je to totální scénáristická kravina a vypadá to, že to napsal někdo právě po lobotomii. Tady jde o vizuál, který je naprosto dokonalý. Třístovka oproti tomuhle vypadá jako nějaký "projektík," čímž ji samozřejmě nechci nějak srážet. Snyder si jede to, co ho baví a je to dobře. Jediné, co bych vytkl, je podivný mix hudby, kdy pubertální rádiovky střída Björk, ale to bude asi tou lolitkovskou image:)

Cizinec (2010)

Jediný důvod, proč Depp kývl na tenhle špatný film je podle mě těn, že si chtěl zahrát s Jolie, jinak si to nedokážu představit. Bohužel ani on ani ona a krásné prostředí Benátek nedokázalo vytáhnout tenhle snímek ani k hranici průměrnosti.

Čápi s mákem (2010) (pořad) odpad!

Věřil jsem, že i totální nevkus má své hranice. Nemá.

Fighter (2010)

I když Bale dostal sošku za vedlejší výkon, pro mě byl ten, na kterém film stál a jeho ztvárnění zastínilo Wahlberga.

Fotři jsou lotři (2010)

Bohužel to příjemné pnutím mezí Stillerem De Nirem, které sálalo z 1 a trochu z 2 se zde nadobro vytratilo. Příliš strojené konflikty bez vtipu a tlačení na emoční pilu tenhle sníme naprosto zazdily. Za zmínku snad stojí jen scéna v bazénku plném plastových míčků, jinak bohužel žádný zapamatovatelný moment zde nebyl.

Habermannův mlýn (2010)

Věřím, že plno Čechů jen stěží zkousne tuto látku a bude se odvolávat na černobílost postav. Jenže ono to tak bylo a je dobře, že konečně někdo sebral odvahu a tuto látku zpracoval. A navíc, za Rodenem bych šel až nakonec světa. Herz je zpět...

Iron Man 2 (2010)

Dokonale zmáknutá hi-tech podívaná, co se po vizuální stránce týče. S dějovou linkou, scénářem už je to o poznání horší.

Kick-Ass (2010)

Jdu si natáhnout elastický obleček, pásku přes oči a supermanské slípky.

Kuky se vrací (2010)

Dílko, které vedle těch všemožných digitální dokonalostí od Pixaru psůobí zceal originálním, svěžím a inovativním dojmem. Poetika nejen lesa s jeho atypickými postavičkami je kouzelná. A ačkoli může mít divák ze začátku rozpačitý pocit z dabingu, po chvíli se na něj dá naprosto bez problémů zvyknout. Svěrák přišel s odvážným kouskem, který se mu však jistě vyplatil.