300: Bitva u Thermopyl (2006)

Ten, kdo čeká nějaké plnohodnotné historické drama, bude zklamán. Tuctová zápletka, tuctový příběh. Ale pokud se chcete pobavit, ideální volba. Hodně nabušených akčních scén, nádherná vizuální stránka, skvělé zpomalovačky. Kdyby to bylo točeno normálně a klasicky barevně bez různých přehnaných efektů, asi bychom se nudili, ale s touhle vizáží to prostě nejde.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Jako již psala lidí přede mnou i já musím napsat, že už jsem přestal očekávat návrat kvalitního westernu. Ale zrodilo se velmi příjemné překvapení. 3:10 to Yuma je perfektně našláplý western, kde nechybí klasické přestřelky, skvělé záběry kamery a whiskey... Nevím jestli se stane tento film legendárním jako třeba Sedm statečných nebo Tenkrát na západě, ale minimálně vykročeno k tomu má.

69 (2008)

Působící dánský dokument o problematice jedné squatterské skupiny v Kodani. Krásný důkaz toho, že squatteři nejsou vylízaná paka, ale alternativní lidé tvořící alternativní kulturu, která nemusí jít ruku v ruce s úzy společnosti. Velmi cenný dokument jen proto, že ačkoli je točen anarchisty není jednostranný. Ale samozřejmě se snaží o vaše sympatie se squattery. Je neuvěřitelné, kolik peněz vynaložilo město na organizované policejní zásahy, kdyby za ty prachy radši postavilo nějaký dům pro tuto zavrhovanou mládež.

8 MM (1999)

Další důkaz toho, že mysteriózno nepotřebuje nadpřirozeno a thriller nemusí být akční přehlídkou...

96 hodin (2008)

Příběh je sice tuctový , ale na druhou stranu se to u akčních filmů dá tak trochu prominout, pokud je to vyvážené skvělou a nápaditou akcí, což je přesně tenhle případ. Musím přiznat, že občas jsem tajil i dech. A krom toho je příjemné vidět v takto našláplém snímku muže ve středních letech a ne ty typické hezounky s perfektně vymakanými těly. Skvělá dynamická akce, akční film, ve kterém nic nechybí, ale ani nepřebývá a ta necelá hoďka a půl je úplně ideální.