Akta X: Chci uvěřit (2008) odpad!

Než se nechat tiše kamenovat. Radši své hodnocení zdůvodním:-)... Film začal relativně dobře, záhadné vraždy -OK, pedofilní kněz jako médium - Ironie nádhera:-), Duchovný - Paráda! Ale s tím jak se začal rozvíjet... PROBOHA! Vždyť byl primitivní, lineární bez jakéhokoli zašmodrchání... K tomu paralelní neopodstatněná linka o nemocném klukovi, která nám pouze měla ukázat, že Scully má pod sukní furt koule... Nechci být necita, ale kdyby ten kluk umřel na začátku, filmu by to prospělo. Co se pointy týče... "Post-sovětští vědci provádí pokusy na lidech. Aby jim to šlo snáze od ruky, seženou si všichni zelené karty a jedou je provádět do USA." To bych sám skutečně nevykoumal... Další věc ze které jsem kvetl bylo neustále vzpomínání boha a jeho vůle při vyšetřování případu: "Tak tady ležím a proklínám boha za jeho krutost." And much, much more... omfg:-(. Herci hráli, nebo alespoň byly natočeni, velmi nepřesvědčivě. A nezachránil to ani David... když mu strčili kamarádku ze střechy vypadal jako by si v McDonaldu vybíral lunch-menu. Nejspíše bych se na tenhle snímek měl dívat s nadhledem, chápat onu američnost týkající se duchovní spirituality a potřebě divácky nenáročných filmů... Jenže si nemohu pomoct. Když se řekne Akta-X představím si fenomen. Když někdo řekne "Chci uvěřit", představím si hmotu co vám zbude na stěnách potrubí po výplachu žumpy... Nevím zda mohu říct, že jsem viděl horší film, Zlatý Uwe. Zajímavý názor: Tyler

Americký táta (2005) (seriál) odpad!

Asi mám malinko jiný smysl pro humor... Jenže me to opravdu nudilo. Je to jako Familly guy, no. Nebo jako klauni... Smutné, bez vtipu a dávno, dávno mrtvé :-(

An Island (2010)

Poslechněte si od Efterklang písničku I was playing drums... Pokud vás její podmanivost a nálada zaujme, budete spokojeni i s dokumentem:-). Rozhodně ho ocení všichni příznivci skupiny. 5*

Asterix v Británii (1986)

Nejlepší z Asterixů... 1986 byl excelentní rok (nejenom proto, že jsem se narodil...;-)

Attenberg (2010)

Samozřejmě, že to není odpočinkový filmy který si pustíte pro dobrou náladu. V rámci žánru... pěkné, obsažné. Co víc k takovému filmu říct?

Avatar (2009)

Like... realy? Dokonalé efekty dokonalý film nedělají. Líbí se mi paralela s americkými indiány, líbí se mi fantasknost Pandory... Ale děj byl tak... jednoduchý, předvídatelný. 4* jsou tak akorát.

Baader Meinhof Komplex (2008)

Skvělý film... Bylo by vhodné takto zpracovat všechny naše evropské mindráky. Byli bychom všichni o mnoho chytřejší.

Bludička (1981) (seriál)

Ó můj bože.... Jsem tak rád, že jsem to neviděl pod vlivem canabisových alkaloidů . Jinak bych se dostal do strašný schízy. I takhle jsem díl s Vikingou rozdýchaval dobře deset minut. Kdyby to viděl Freud, kašlal by na nějakou psychosexualitu. Willo the Whisp je výprava hluboko do temné dětské duše... "kurevskej" nářez.