Charlinka

homepage

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 1.11.2017  11:42

"Bylo to dobrý ale bylo to tak dobrý jako Mad Max: Fury Road?" - ptám se sama sebe po každém akčním filmu, který jsem viděla. Já obyčejně na akčňárny moc nejsem, protože se v té akci většinou ztrácím a příběh je taky většinou nic moc. Právě proto mi přijde Mad Max: Fury Road tak skvělý. Naprosto dokonale sestříhané scény, které vás neustále na té horské dráze vozí nahoru a dolu takže se nikdy nezačnete nudit. Akce se drží uprostřed obrazu takže se v tom nikdy neztrácíte. Krásně barevené což je oproti té desaturaci ve většině akčních filmech krásná změna (nicméně ono i ta chromová verze skvěle obstojí). Výprava a kostýmy jsou do detailu vypracované a skvěle vytváří svět ve kterém se film odehrává. No a tématicky mi to jde přesně do ruky.

• 1.11.2017  11:30
    Moonlight (2016)

Chápu, že české diváky tento film neosloví. Ale pro mě je to film, který mě hluboce zasáhl a reprezentuje vše co si od filmu přeju. Inspiruje se u filmů režiséra Wong Kar Wai, ale je více přímočarý než asijská kinematografie, která se často příliš soustředí na metafory a to co je nevyřčené. Zároveň ale Barry Jenkins nechává svůj film dýchat, nechává vás vtáhnout do děje, nesnaží se vás emocionálně vydírat. Narozdíl od britského sociálního realismu, který se vyznačuje pesimistickou šedobílostí je tento film nádherně barevný. Pro mě je tento film poezie.

• 27.8.2017  00:39
    Degrassi: Next Class (TV seriál) (2016)

Upřímně jsem překvapená, že to nakonec není tak hrozný. Je to většinou taková telenovela, ale o některých tématech se jim podařilo mluvit docela dobře. Řekla bych že v rámci teen seriálů, které se snaží mluvit o vážnějších tématech to je rozhodně lepší než Glee a horší než Skam.

• 5.8.2017  16:57
    Taková moderní rodinka (TV seriál) (2009)

Bohužel v pozdějších sériích jim došel dech a seriál už delší dobu není vtipný

• 24.2.2017  12:10

Tohle je zkrátka milý a nevinný film. Nepotřebuje nějaký ten ponižující americký humor, aby byl zábavný. A i přesto, že je občas kýčovitý, člověk si ho stejně užije. Já osobně si myslím, že ty postavy byly docela dobře napsané (na to v jakém žánru se pohybujeme) a Jennifer Garner hrála 13tiletou holku dobře. Její přehnané výrazy mi připomněly moje teenage léta, kdy se vše přehánělo. Jediný, kdo mi tam nesedl byl Andy Serkis. Nicméně všeobecně se dá říct, že to je takový rozkošný film, který si dokážu představit, že si budu občasně pouštět, když budu mít chuť na nějakou odpočinkovou nevinnou zábavu.

• 24.2.2017  12:02

Au když vám film začne s tím, že parta holek vykládá o nějakém úžasném bohovi z Havaje, jen abychom následně zjistili, že je to Adam Sandler tak víte, že to asi nebude dobrý film. Když něco podobného udělá Neil Patrick Harris, tak mu to možná i věříte, ale Adamu Sandlerovi (obzvláště pokud to vidíte v originále?) rozhodně ne. No a ani ne 5 minut od začátku se vám tam objeví Rob Schneider, který se snaží hrát Havajce (trošku rasisticky dle mého názoru). Vtipy v tomto filmu mi nesedly. Většina z nich byla postavená na takovém tom americkém nechutném humoru typu pozvracení nějakého chudáka apod, špatných akcentů a neustálého utahování si z Henryho kolegyně (která je ve filmu viděna jako neatraktivní). Film je celý postavený na stereotypech a klišé. Na příběhu není nic co by vás překvapilo. Navíc celá ta situace s tím, jak se muž neustálými triky a přetvářkou snaží získat ženu mi byla proti srsti. Postava Adama Sandlera byla nesnesitelná. Sean Astin byl rovněž otravný. Rob Schneiderovo pojetí byl vyložené urážlivé k Havajskému obyvatelstvu. Jediný, kdo byl na tomhle filmu skousnutelný, byla Drew Barrymore. Její postava, i přesto že měla amnesii a nebo možná právě proto byla jediná, které mi byla sympatická a která mi nepřipadala jak vypadlá z komiksu. Hlavní problém tohoto filmu je dle mého názoru to, že jsem nechtěla aby Henry a Lucy skončili spolu. Ve skutečnosti jsem měla chuť křičet "Uteč!“ pokaždé když se k ní Henry přiblížil, což by se v romantické komedii asi dít nemělo.

• 10.2.2017  12:08
    One Day at a Time (TV seriál) (2017)

Začátek byl pro mě slabší ale nakonec jsem si to užila a docela se nasmála i pobrečela si.

• 27.11.2016  10:33
    Skam (TV seriál) (2015)

Jeden z nejlepších seriálů o teenagerech, který jsem zatím viděla. Trochu se inspiruje u Skins ale zároveň jde ještě dál. Vzhledem k tomu, že herci jsou skuteční teenageři a scénáristé o všem diskutují s teenagerama dostaneme seriál, který je velmi realistický ve svém vyobrazení dnešních teenagerů a zároveň se nebojí témat jako je bulimie, psychických poruch či date rape. Nikdy však narozdíl od amerických seriálů nespadne do melodrama. Způsob jakým zapojili do příběhu sociální média je neotřelý stejně jako vydávání jednotlivých klipů v reálném čase.

• 10.10.2016  01:10

Nevím proč ale jediný komentář, který mě k tomu to filmu napadá je: "Žehlils někdy? Nežehlil". Myslím, že tady je to dosti podobné. Moje rozvedená máma (kterou můj otec podvedl s mladší ženskou, které následně udělal dítě) si tento film nesmírně užila. Tím chci říct tento film je určen pro ženy 40+ a jen málokdo mimo tuto určenou kategorii ten film ocení. To ale neznamená, že není dobrý. Pouze, že není určen pro všeobecné publikum.

• 31.12.2014  02:07

Na jednu stranu mě ten film urážel a iritoval. Na druhou stranu tam bylo vícero scén u kterých jsem se nahlas zasmála. Víceméně to co mě na jedničce tak štvalo zůstalo. Dost mi vadí jak využívaj homo, trans a rasistického humoru, kterého v roce 2014 (kdy v Americe střílí černý děti jen proto že jsou černý, kdy trans děti páchají sebevraždy) fakt není potřeba. Na druhou stranu tripová scéna opět stála za to, Jonahova bitka na konci byla taky vtipná, celkový meta-humor byl povedený včetně závěrečných titulků na kterých se kluci fakt vyblbli.

• 22.12.2014  00:34

asi nejlepší a hlavně nejchytřejší akčňárna jakou jsem viděla. Nicméně Tom Cruise byl ve své roli natolik křečovitý, že mi tím dojem z filmu trošku kazil.

• 16.12.2014  16:00

Sice jsem se párkrát usmála ale celá pointa filmu mi nějak unikla a Capaldiho neustálé nadávání mi prostě nestačí.

• 6.12.2014  18:48

po vizuální stránce to bylo dobrý (Avatar je tu místy trochu moc patrnej),po herecký vesměs taky. Příběh je slušnej ale nějak to nakonec prostě nešlo úplně dohromady.

• 25.10.2014  18:28
    Red Band Society (TV seriál) (2014)

Na mě trochu moc plný klišé. Možná kdybych na toto téma (rakoviny) toho viděla míň a byla o něco mladší, tak by se mi to líbilo víc, ale takhle v tom jenom vidím to, jak někdo využil úspěchu The Fault in Our Stars, vzal The Breakfast Club a zasadil to do nemocničního prostředí.

• 28.8.2014  13:23
    Parks and Recreation (TV seriál) (2009)

Dlouho jsem nemohla přijít na to co přesně mě k tomuto seriálu táhne. Co ho činí lepším než ostatní? Dokonce si pamatuju, že mě ani ze začátku moc nebavil. Nakonec jsem odpověď našla na internetu. Tohle totiž není jen tak obyčejný seriál s množstvím postav, které jsou každá jiná. Ne tohle je seriál plný nadšení. Ať je to Lesliino nadšení pro politiku, Ronovo nadšení pro maso, Tomovo nadšení pro techniku. To zanícení a často až posedlost je tu všudypřítomná a velmi nakažlivá. Pusťte si díl ve kterým April s Andym prováděj nějakou skopičinu a hned máte chuť si jít zadovádět. Když jsem k tomuto seriálu přišla byla jsem lhostejná, naučila jsem se ho mít ráda a nakonec jsem se do něj naprosto zamilovala. Nakonec už snad jen Dammit Jerry!

• 22.8.2014  21:35

Stejně jako Glee tak i tady to mělo potenciál ale bohužel ten zůstal nenaplněn. A přitom ten trailer vypadal tak dobře.

• 8.8.2014  23:29
    Hlas moře (2004)

Výborný film. Jedinou věc jsem ale nechápala proč k tomu hrála ta skotská hudba?

• 6.8.2014  21:55
    Divergence (2014)

Chtěla jsem aby se mi to líbilo. Vážně jo. Shailene mám ráda, Kate Winslet taky, Jai jako Eric je dokonce bonus navíc. Nicméně to bych asi nesměla číst knížku (ne že ta by se mi nějak zvlášť líbila). Chápu, že změny jsou ve filmu nutné ale je jedna věc něco sem tam změnit protože to je nepodstatné v základním příběhu nebo se to zkrátka nedá převést na plátno a je druhá věc jít s filmem full-Hobbit tedy pozměnit většinu příběhu. Kromě základní kostry nezůstalo ve filmu nic z knihy. Upřímně mi navíc neseděli hlavní herci - Shailene, Theo ale i Ansel. Na druhou stranu Jai jako Eric byl výbornej a Kate jako hlavní mrcha taky. Rovněž se mi líbila Zoë jako Christina ale Al byl opět vybrán špatně. Zkrátka mi ten film nesedl.

• 31.7.2014  23:34

Nejsem si jistá jak se mi ten film líbil. Pokud o porovnám s normálníma teenage filmama je to lepší než většina z nich ale pokud to porovnám s ostatními filmy tak zase něco tak super to nebylo. Pro mě to byl především film jenž mi pomohl pochopit co lidi viděj na alkoholicích. Pro mě je to jen alkohol ale pro ostatní je to všechno jen ne ten alkohol. Asi nedávám moc smysl. Je hezký jak je to realný ale na druhou stranu to ve spoustě věcích tak úplně reálný není. No nevim. Něco mezi třema čtyřma hvězdičkama ale asi spíš ty tři.

• 31.7.2014  00:44

Kupodivu jsem se docela bavila.

• 7.7.2014  23:10
    Bylo, nebylo (TV seriál) (2011)

Nečekala jsem to, ale ono to je docela dobrý. Zajímavý nápad a co víc dobře provedený. Postavy jsou dobře obsazené a linie příběhu dobře plyne a to i přes její proplétání s děním v Pohádkovém světě. Co mě překvapilo je jak dobře to mají tvůrci vymyšlené (Teprve později jsem zjistila že za tím stojí tvůrci Ztraceni). Až v druhé půli třetí série se jim to začne trochu rozpadat nicméně stále je to lepší než většina seriálů podobného zaměření. Když překonáte to, že se vždy vše dá vyřešit polibkem z pravé lásky máte z toho hezkou podívanou.

• 30.6.2014  19:31
    Vzpomínky Casanovy (TV seriál) (2005)

Ze začátku to bylo slibné ale ke konci se to začalo trošku rozpadat.

• 19.6.2014  13:20
    Miranda (TV seriál) (2009)

Musim říct, že jsem byla překvapená ja moc jsem se obzvláště u první a druhý série nasmála. Je něco zvláštního na Mirandě Hart co činí téměř cokoliv co řekne nejmíň 10x vtipnější.

• 13.6.2014  02:01

Vždycky když vidím takhle špatný film natočený podle knižní předlohy. Dostanu okamžitě chuť si tu knižní předlohu přečíst jen abych věděla jestli je to opravdu tak špatný. A obávám se že tady tomu asi tak bude. Respektive si nedokážu představit jak by cokoliv na čem bylo tohle založený mohlo být dobrý. Jo Twilight jsem ještě brala. Mortal Instruments jsou chabý ale ještě tam vidím ten potenciál aspoň ale tady tohle? U toho jsem se smála už jen pro to jak to bylo kýčovitý a předvídatelný. A nejhorší je že i ta romantická část což by podle mě mělo asi bejt to co bude na tom filmu "vyvedeného" ale tady to nemělo žádnou šťávu a žádnou chemii.

• 12.6.2014  13:03

Kdyby Oscar Isaac neměl tak fascinující hlas asi by mě ten film nudil ale takhle jsem dokázala jen bez dechu sedět a sledovat co se stane dál s Llewynem (a jeho kočkou). Netřeba zmiňovat naprosto dokonalou kameru samozřejmě.

• 26.5.2014  00:24
    Hellsing (TV seriál) (2001)

Bylo to dobrý ale že bych to musela vidět dvakrát? Zajímavý koncept i když teda se mi zdál dost nedotažený. S největší pravděpodobností to dělala ta délka. U anime jsem zvyklá na přece jenom větší množství dílů a tady u toho seriálu to přímo vyžadovalo víc než ubohých třináct dílů. Vždyť takhle já si ani nejsem jistá o čem to vlastně bylo a zdá se mi jak kdyby mi půlka dílu vždycky chyběla. Když už se sakra rozhodnete udělat něco tak komplikovanýho tak tomu dejte delší stopáž sakra.

• 17.5.2014  15:41
    Prezidentské volby (TV film) (2012)

Svým způsobem to byl velmi smutný film na sledování. Sledovat něčí blbost je vždycky smutné ale když je to kandidát na víceprezidenta je to o to smutnější. Na druhou stranu to bylo svým způsobem poučné. Všichni si ze Sarah Palin v dnešní době děláme srandu a přitom zapomínáme odkud přišla.

• 12.5.2014  00:41

Teď nějak nevim jak ten film brát. Na jednu stranu ten film byl neuvěřitelně kýčovitý což však byl jeho cíl. Na druhou stranu však také skončil kýčovitě. Nevím čeho chtěla režisérka dosáhnout. Nicméně jsem se hodně nasmála a tudíž to pro co jsem sem k tomu filmu přišla jsem dostala.

• 8.5.2014  23:00

Billy Wilder je zaručená kvalita. Tady prostě nemůžete šlápnout vedle. A s Jackem Lemmonem v hlavní roli už vůbec ne. Scénář opět naprosto skvělý. Není to Wilderův nejlepší film ale to spíše vypovídá o špičkové kvalitě jeho ostatních filmů a ne snad o nějaké horší kvalitě Na titulní straně.

• 6.5.2014  21:58

Pár věcí mi na tom filmu vadilo. Jako například proč mají uprostřed pouště všichni na sobě lesní kamufláž? Ve scéně s odstřelovačep jsem si řikala že by se ta písečný kamufláž docela hodila. Jinak ych asi řekla všechno co ostatní. Příběh v podstatě nijaký což by bylo fajn kdyby se Kathryn Bigelow snažila o celkový dojem jako je devastující dopadek války nebo tak ale tady mi nějak ušlo o co vlastně šlo. Na to aby to vykreslilo co válka s člověkem dělá to nemá dostatečnou hloubku. Příběh je v podstatě nijaký. Dobře natočené ale důvod natočení je mi neznámí.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9