Komorník (2013)

Myslím, že film je přehlížen protože byl nešťastně natočen ve stejnou dobu jako 12 Years a Slave. Není to žádný zlomový film. Přece jenom filmů o boji za černošská práva bylo natočeno mnoho i když zdaleko né dost. Myslím si, že to co si dal film za cíl splnil a celkově je to velmi vkusně a povedeně natočený film. Nemám co bych mu vytkla.

Legenda o Mulan (1998)

Film, který mě dokáže rozesmát i rozbrečet a to v rozmezí několika sekund. Bylo zajímavé vidět kde se Jackson evidentně nechal inspirovat při natáčení Pána Prstenů.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Až na pár kýčovitých momentů si myslím, že to bylo výborně natočené. Pro mě, jako fanouška knih, ale i pro mé kamarády jež knihu nikdy nečetli. Všichni jsme se schodli na tom, že to bylo skvělé. Nic nebylo osekané a nic neblo zdlouhavé. Mělo to spád ale nebylo to zmatené. Mohli jsme sledovat vývoj postav ale zároveň ve filmu bylo dostatenčně akce. Výborně do- obsazené. Scény, které byly oproti knize přidáne ve skutečnosti dávají smysl neboť film narozdíl od knihy nemůže být dělán z první osoby. Skvěle vyobrazená zákulisní politika. Možná je to jen proto, že ještě neopadlo nadšení z kina ale já prostě nemůžu dát jinak než za 5.

Machři a šprti (1999) (seriál)

Zatím se ještě nenašel seriál, který by více vystihoval jak to na středních školách opravdu chodí. Žádné drama ale spíš neohrabané líbání, množství menších trapasů a nesmyslné blábolení o věcech, které dětem v tom věu připadají důležité. Sama si pamatuju dobu, kdy mi to že si nějaký spolužák ostříhal vlasy přišlo jako největší tragédie na světě. Zapomeňte na drama z Glee či 90210, jestli se chcete dozvědět jaké to je chodit na střední školu a je jedno jestli v 80. letech ve Spojených Státech nebo v součastnosti u nás, pusťte si tento seriál protože je nadčasový.

Univerzita pro příšerky (2013)

Tak tohle je klasický Pixar se vším všudy. Byla jsem trochu nejistá když jsem slyšela, že dělají pokračování. Inu protože v dnešní době se dělají pokračování neustále a většinou nejsou moc dobré, ale tady jsem se vrátila do svých dětských let téměř okamžitě. Příšerky jsou jeden z mých nejoblíbenějších od Pixaru a teď jak se nad tím zamýšlím, tak jsem ráda, že pokračování udělali. Svět příšerek je příliš zajímavý než aby zůstalo u jednoho filmu, který se odehrává téměř celou dobu v jedné firmě. Takhle jsme ho prozkoumali zase o něco víc. Měli jsme tu novou skupinu příšerek na kterých se animátoři opravdu vyblbli. Navíc ten film, si myslím, bude fungovat i sám o sobě bez předchozího dílu. Kdyby je natočily v opačném pořadí bylo by to jedno.

Star Trek (2009)

Po shlédnutí Abramsova Star Treku jsem se přestala bát o osud dalších hvězdných válek. Dlouho se mi nestalo, že bych u sci-fi filmu seděla bez přerušení s nadšením od začátku až do konce. Nejsem Star Trek fanoušek, ale podle vysokého hodnocení předpokládám, že film vesměs dodržel vše důležité. Nejenom Cpt. Kirk a Spock, ale i zbytek posádky byl vybrán s rozvahou a všichni předvedli skvlý výkon. Samozřejmě, že hlavní roli zde hrál a vždy bude hrát vesmír. Při sledování filmů jako je Star Trek se mi chce děkovat za vynalezení CGI technologie díky které můžeme vesmír pozorovat ještě o něco lépe.

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Výbornej seriál až na tu 9. řadu, ta se v mých očích nikdy nestala.

Modlitby za Bobbyho (2009) (TV film)

Ukázalo se, že Modlitby pro Bobbyho je film, který nejčastěji doporučuji svým přátelům. Nikoliv proto, že bych si snad myslela, že je to nejlépe natočený film. To ne. Co se týče kinematografické stránky je to úplně průměrný film s průměrnou kamerou, střihem, hudbou apod. Nicméně je to film o kterém málokdo slyšel a přesto popisuje příběh mladého Bobbyho celkem unikátně. Rozdělení filmu na několik "částí" není zase tak neobvyklé a první polovina filmu by se mohla zdát jako spousta jiných filmů o mladém homosexuálovi a problému přijmutí tohoto faktu jeho rodinou. Co mě však na tomto filmu zaujalo byla druhá polovina filmu, ve které Bobbyho "opouštíme" a příběh se točí okolo matky. Sigourney Weaver je výbornou volbou a matku zesnulého syna, která se snaží pochopit smysl toho co Bobby udělal a která následně přehodnocuje svůj vztah k Bohu, zahrála perfektně. Právě díky portretizaci matky si myslím, že stojí za to film vidět.

Queer as Folk (2000) (seriál)

Myslím, že nikdo nikdy nebude mít odvahu natočit znovu něco takovýho. Z mého pohledu je tento seriál bez chybičky. Vývoj postav (obzvláště Justina, který je na začátku naivní školáček a na konci dospělý muž), dějové linie ať už hlavní nebo vedlejší. Tento seriál si poradil se vším a obsáhnul snad každý problém, který může mezi homosexuály nastat - adopce dítěte, HIV ( u mladých i starých), coming-out, náboženství, politika. Problémy ve škole i na pracovišti. Nenávist i láska. Manželství i rozchod. Prostituce, drogy, rodinné zázemí. Nikdo nikdy nenatočil něco takového (britská verze se tomu nevyrovná) a pokud se člověk dokáže přenést přes t nahé scény tak vás seriál chytne a nebudete mít možnost vydechnout až do samého konce.

Až vyjde měsíc (2012)

Zatím nejlepší film letošního roku co jsem viděla