Bumblebee (2018)

Miluju americký osmdesátky. Takže zasazení a hudba super. Každopádně nesnášim když mam u filmu nutkavej pocit ho vypnout, protože se blíží nějaká stupidní emocionální scéna, stupidní dialog apod. A že jich v tomhle filmu bylo víc než dost. Jeden z mnoha filmů dokoukanejch asi na desetkrát. 3* za zasazení, hudbu a celkově ne úplně špatnej film. Ale jakejkoliv díl Transformers je lepší než tohle.

Logic - 1-800-273-8255 ft. Alessia Cara, Khalid (2017) (hudební videoklip)

Nemůžu hodnotit jinak než za 5*. Vynikající písnička, která s klipem dostává ještě větší grády. Být odlišnej a to ať barvou kůže, sexuální orientací nebo něčím jiným je často neuvěřitelně těžký. V tomhle klipu je všechno včetně happy endingu. Poslání klipu je jasný, ať procházíte čímkoliv, nezabíjejte se, ale zavolejte si o pomoc. Název písničky je telefonní číslo americký linky pro prevenci sebevražd, něco jako u nás Linka bezpečí.

Troye Sivan - Blue Neighbourhood (2016) (hudební videoklip)

Nejde jinak než za 5*. Troye je jeden z mejch nejoblíbenějších zpěváků a tenhle krátkej film složenej ze tří písniček je naprostá pecka.

Kajínek (2010)

Film určitě není na 5*, ale napálit to tam prostě musim. Jákl se v USA přiučil jak se dělají pořádné filmy. Nemám až na výjimky rád českou kinematografii. I díky Jáklově zahraniční zkušenosti je tenhle film u nás jako zjevení a vůbec nepůsobí jako český film. A stejně jako u mnoha zahraničních filmů byla k filmu natočena ústřední píseň, která je v tomhle případě fantastická. Lucka Bílá ani sólově ani jako duet a ani s Arakain nenazpívala nic lepšího jak tohle. Za mě dost možná jedna z nejlepších rockových českých písniček. Je obrovská škoda, že se Lucka Bílá vydala cestou komerce za každou cenu když má fantastickej rockovej hlas. Každopádně jako celek nějaký 4*, ale prostě musim dát 5*.

DW - European Journal (2012) (pořad)

Velmi slušnej pořad, který se zaměřuje na zajímavé lidi, podnikatele, příběhy v EU. Ale nebojí se ani témat souvisejících s odvrácenou stranou migrace, poukazování na různé nesmysly, nespravedlnosti a absurdnosti v zemích EU atd. U nás vysílá ČT24 a hodnocení je někde mezi 3-4*, ale vzhledem k tomu, že je to asi jediný pořad tohohle typu u nás, dávám 4*.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Já si nemůžu pomoct, ale dávám maximálně 3*. Tvůrci tohohle skvostu byli očividně řádně sjetí. Na jednu stranu naznačí, potom i částečně rozvinou jakýsi příběh o mimozemské civilizaci, ale nakonec ho totálně totálně pohřbí v jakési psychedelické sračce, která nevysvětlí vůbec nic. Polovinu filmu sledujeme zdlouhavé pohyby kosmických lodí, přistávání, otevírání nebo zavírání poklopů atd. Další část tvoří nějaké opice nebo černá obrazovka. Reálný hodnocení je někde mezi1-2* plus jedna hvězda za velmi dobrý technický zpracování, který i dneska vypadá velmi dobře. Každopádně hodnocení nechápu, protože ten film je prakticky naprostá sračka bez jakéhokoliv příběhu.

Opustit Las Vegas (1995)

Cage určitě není nejlepší herec na světě, ale v tomhle filmu předvedl svůj životní výkon a Oscar je na místě. Dechberoucí příběh člověka, který je odhodlán skoncovat svůj život a upít se k smrti. Odcestuje do Las Vegas, potká štětku, která se do něj zamiluje i přesto, že ví jak to skončí. Za mě jeden z filmů, u kterého neváhám dát 5*. Doporučuju písničky One Bourbon, One Scotch, One Beer a I Drink Alone od George Thorogood and the Destroyers, které se k tomuhle filmu perfektné hodí.

Mrakodrap (2018)

Mezi žánrama chybí Pohádka.

Bright (2017)

Film mě bavil a co se týče nápadu a prostředí, ve kterym se to odehrává, je to jedna z nejzajímavějších věcí, co jsem za poslední dobu viděl. Problém nastává ve zpracování. Nevim jestli je chyba v kameře nebo střihu nebo v kombinaci obojího, ale akce je totálně nepřehledná. Logika děje někdy taky dost pokulhává. Dalším problémem je, že vlastně cokoliv o čem se ve filmu zmíní není dostatečně vysvětlený, žádný kontext, historie, nic. Podle mě by tomuhle námětu slušela třeba forma 5-10 dílnýho miniseriálu. Představit nám historii, gangy, různé rasy a jak spolu vycházejí nebo nevycházejí atd. Všechno to nějak inteligentně propojit a dobře natočit a máme tu parádní fantasy záležitost. Doufejme, že se k tomuhle nápadu vrátí někdo jinej a zpracuje ho líp, protože v tom vidím obrovskej potenciál. Objektivně tak 2* a přidám jednu navíc za nápad.

Reportéři ČT (2004) (pořad)

Výbornej investigativní pořad. Ukázka objektivní a nezávislé žurnalistiky, kterou by někteří politici tak strašně rádi zlikvidovali. Důvod je jednoduchý, nebojí se kritizovat nejvyšší patra politiky.