santiamén

santiamén

okres Praha

• 28.2.2011  11:17
    Machři a šprti (TV seriál) (1999)

86% ... Tuhle záležitost jsem objevila úplnou náhodou a aniž bych tušila něco o obsazení, pustila se do prvního dílu. Potěšující odhalení :). Prvních pár dílů mi trvalo přizpůsobit se teenagerovskému seriálu, kde se všechny postavy chovají lidsky, snesitelně, žádné černobílé charaktery, žádné afektované scény. Je to jako sledovat dokument, všichni působí opravdově, jako by jen byli sami sebou. Ve výsledku jsem nejvíc zklamaná z počtu epizod - budou mi chybět.

• 22.2.2011  00:32
    Na doraz (2010)

68% ... Za sexy agresivního a ironického Roberta (geniální, jako vždy), za roztomile nesnesitelného Zacha, akčně bláznivý děj a pár výborných vtipů. Ovšem Pařba ve Vegas to není, možná se měl Todd Phillips zaměřit jen na jednu rovinu, tragikomedie se málokdy povedou vyváženě. A některé vtipy si mohl odpustit (nejlépe zbavit se čokla, fuj!).

• 22.2.2011  00:27

79% ... Jsem spokojená s tím, jakou cestu film zvolil. Zajímavě napsané a sestříhané, skvěle zahrané. Technicky nelze snímku nic vytknout, určitě je dobře, že se jej zhostil právě Fincher. Ovšem nemůžu si pomoct, pro mě to není dost silné téma na opakované zhlédnutí. Nic navíc.

• 22.2.2011  00:22

75% ... zhlédnout znovu

• 22.2.2011  00:20

55% ... Podruhé si Dům u jezera jistě nepustím. Hektolitry patosu. Teď jen lituju, že jsem nevěděla o korejském originále dřív.

• 22.2.2011  00:14

40% ... Protivně klišovité, ale viděla jsem i mnohem horší. Za přízvuk, Amy a Matthewa :). Alespoň jim to spolu sluší.

• 22.2.2011  00:11

80% ... Filmová poezie. Jeneutův styl se pozná, přesto nemám pocit, jako by se snažil zkopírovat Amélii. Temnější, smutnější, ale pořád unikátně kouzelný svět na plátně. Vynikající herci (Jodie Foster potěšila), neotřelé zobrazení války a hlavně a především dechberoucí kamera!

• 22.2.2011  00:03

50% ... Na dílo Wese Andersona se teprve chystám - vím, jak nejednoznačně je přijímáno, a pokud je Rushmore standardem jeho tvorby, snad se ani nemusím namáhat. Pravda je, že jsem ho sledovala pod antibiotiky, ale mé "utrpení" neulehčil, spíš naopak. Strašně zvláštní film, vyhýbá se sice hravě klišé, ale pravidla téhle hry mi nejsou moc jasná. Postavy mi byly neuvěřitelně nesympatické, a to mám Billa Murraye ráda. Tady bych i byla ochotná věřit, že jsem vůbec nepochopila umělecký záměr, ale podruhé se do něj pouštět nechci, proboha.

• 21.2.2011  23:56

60% ... Pravděpodobně ne to nejhorší na poli středoškolských filmů, ale to zas tolik neznamená. Juno to holt není. Emmy Stone je na tenhle film škoda. Skvěle napsané postavy rodičů, škoda, že to tak nešlo se vším. Snesitelný průměr.

• 21.2.2011  23:40

82% ... U produkcí Judda Apatowa asi nikdy nebudu zcela objektivní. Tenhle styl humoru mi zkrátka vyhovuje, alespoň v rámci USA. Bavila jsem se skvěle celou dobu, o což šlo především.

• 21.2.2011  23:37

Technicky dobře zpracované hollywoodské trháky s hereckou špičkou se těžko hodnotí. Nebýt právě profesionálních hereckých výkonů a líbivé kamery, popřípadě povedeného soundtracku, nejspíš bych hodnotila bez milosti. U Time Traveler´s Wife mám neodbytný pocit, že zakopaný pes bude už v románové předloze ("bestseller o lásce" hovoří za vše). I tak je zajímavé, že prakticky totéž, co funguje v Zápisníku jedné lásky, dokonce se stejnou představitelkou hlavní ženské role, v tomto případě naprosto selhává.

• 21.2.2011  23:29

Dle mého názoru jeden z nezaslouženě podhodnocených filmů na čsfd. O to víc jsem se bavila, protože takovou příjemnou a sympaticky vtipnou oddechovku jsem nečekala. Takže díky.

• 21.2.2011  23:26

Scott Pilgrim mě naprosto odzbrojil svou originalitou, vtipem, netradičním zpracováním, barevností a naprostou ulítlostí. Taky ale nepochybuji, že právě pro tu odlišnost film ne každému sedne.

• 21.2.2011  23:20

Předvídatelné, navíc mě herecké výkony dvakrát nenadchly. Dle zdejších ód mi snad něco uniklo, ale bohužel byl pro mě Henry Poole nezáživný natolik, že k dalšímu promítání už se přesvědčit nedám.

• 21.2.2011  22:48

Některé filmy je lepší hodnotit s velkým časovým odstupem. Vzhledem k tomu, že si horko těžko vzpomenu, co se vůbec v Numb odehrávalo, mám v hodnocení jasno. Výkon Matthewa Perryho mě potěšil, neb byl civilní a snesitelný, téma tisíckrát obehrané, atmosféra lehce deprimující, z vedlejších postav mi nikdo neutkvěl v paměti a ve výsledku mlhavo.

• 21.2.2011  22:39

Poetický titul, skvělá kamera, schopní herci - na Hollywood ovšem standard. Co se příběhu týče - kde jen už jsem to viděla? Ehm, ehm. (A Hayden Panattiere jako mladší verze Emily Watson? To se castingový režisér zpil do němoty?)

• 21.2.2011  22:34

Za Abigail, Rachel a Islu. Druhé zhlédnutí a zázrak se navzdory původně zajímavé zápletce přeci jen nekoná. Lepší průměr ale ubíjející stopáž.

• 21.2.2011  22:30

Vlastně doteď netuším, proč tak jednoduchý a předvídatelný film na to nejohranější a nejzneužívanější téma všech dob tak skvěle funguje. Je to záhada. Možná je to právě ten přímočarý přístup, možná uvěřitelné dialogy a lidské charaktery, možná je to (hlavně) Ryan Gosling. I příliv patosu v závěru se tvůrcům podařilo víceméně ukočírovat v rámci možností. A nebo je možná důvod ten, že jednou za čas je i pohádka pro dospělé vřele přijata, když se ingredience zručně nakombinují. Neprotestuji.

• 21.2.2011  22:23

Po druhém zhlédnutí musím jít s hodnocením dolů. Nic jsem si z filmu neodnesla a dle všeho ne bezdůvodně. Nedá se mu upřít povedené herecké obsazení a všeobecně příjemná atmosféra, ale jako mnoho dalších komorních snímků na obehrané téma vlastně nijak nevyčnívá. + za soundtrack.

• 21.2.2011  22:17

Meryl Streep se opět převtělila jako nějaký lidský chameleon a celý film stojí na jejím hereckém umění. Přesto si zaslouží vyzdvihnout i výborný výkon Tucciho a Adams. Mezi pozitiva pak patří ještě tak celá zápletka s vařením (minimálně pro mě fascinující samo o sobě) a variace na téma "jak najít své štěstí ve světě" v novodobém blogerském podání. Bohužel je navzdory těmto barevným ingrediencím výsledná směs nemastná neslaná. Nemůžu si vybavit silnější scénu, která by odlišila Julii a Julii od stovek jiných filmů, takže průměr.

• 21.2.2011  22:09

Právě proto! Právě proto, že dvojice Thompson + Hoffman si takový podprůměrný materiál nezaslouží. Nesnesitelně nezáživný scénář a k pos*ání nevyužitý herecký potenciál.

• 21.2.2011  22:07

V rámci současné české kinematografie to není vysloveně špatný film. Taky mám ale pocit, že nebýt tradičně skvělého výkonu Elišky Balzerové, zapadl by do (pod)průměru. Takže hodnocení převážně za ni.

• 21.2.2011  21:47
    Ztracený a nalezený (TV film) (2008)

Hezká animace a prostý, ale kouzelně podaný příběh.

• 21.2.2011  21:42
    Vyznání Anny Elliotové (TV film) (2007)

Tak tato austenovská adaptace se mezi mé oblíbené jistě nezařadí. Mírně nadhodnocuji, protože film jako celek víceméně funguje. Spousta nepovedených detailů se ale po jejich kumulaci mění v iritující prvky, které mi výsledný dojem pokazily. Výkon Sally Hawkins byl navíc mírně řečeno podivný; kostýmy a strašlivý účes bych ještě snesla, ale vyjádření vnitřního utrpení polodementním výrazem s pootevřenými ústy po celých 90 minut? Proč, proboha? Dalším hřebíčkem do rakve je pak nulová chemie mezi ústředním párem a po nekonečném natahování i protivně popohnaný závěr, jehož tragickým dovršením byl již mnohokrát zmiňovaný úprk hlavní hrdinky přes celý Bath do všech světových stran. Nejzábavnější na celém Persuasion jsou v tomto případě břitce sarkastické komentáře zdejších uživatelů.

• 21.2.2011  21:31

Nejlepší herecký výkon Willa Smithe. Citlivé, komorní drama, dojemné, ale bez přehnaného patosu. Film ze života, co pohladí po duši.

• 2.1.2011  01:06

70%

• 1.1.2011  19:45

Za kameru!

• 11.6.2010  23:50
    Marley a já (2008)

Humorné, dojemné, civilní a ze života, uvěřitelné herecké výkony a vlastně docela milé překvapení. Pro majitele psů určitě povinnost, pro manželské či rodičovské páry poměrně realistický náhled na průběh vztahu. Dané téma se dalo zkazit na milion způsobů, ale tvůrci se s ním popasovali se ctí.

• 8.6.2010  21:02
    Mezi řádky (2007)

Těžko hodnotit. Chápu některé otrávené úšklebky nad téměř vykalkulovanou sentimentalitou, na druhou stranu považuji výtky typu "během půl hodiny se z gangsterů stali svatoušci" za neférové. Jde o dvouhodinový film, který mapuje čtyřleté studium jedné třídy - jednou tu proměnu prodělat musí. Filmů na tuto tematiku jsem zhlédla několik a rozhodně si nemyslím, že takové Panu učiteli s láskou s vychvalovaným Sidneym Poitier je snad střízlivé dílo, neutočící na city úplně stejnou měrou. Všeobecně to vypadá, že všechny podobné filmy se nakonec patosu nevyhnou, možná proto, že s námětem "utlačovaný outsider bez podpory rodiny změnil svůj osud a rozhodl se něčeho dosáhnout" se moc čarovat nedá. A vzdal by vůbec takový suchý, věcný, polodokumentární snímek dostatečný hold předobrazům těchto postav? Kdybych musela z prostředí školních lavic něco doporučit, byl by to román Džungle před tabulí Evana Huntera.

• 8.6.2010  20:26

Italskou předlohu jsem neviděla, ale už díky hereckému obsazení jsem spokojená s americkou předělávkou. Plakát je ovšem značně zavádějící - očekávala jsem oddechovou komedii, dostala dojemně hořké drama. Teda spíš hořkosladké; na rozdíl od takové Babky se lze alespoň se všemi postavami ve filmu ztotožnit.