Dexter (2006) (seriál)

Na mém žebříčku nejlepší seriál dnešní doby. Každý v sobě nosíme svého Dextera. První série pro mě sice nebyla stoprocentní a musím uznat, že mě moc nechytla, ale vygradovala do druhé série, která byla dokonalá a více rozvinula Dextrův charakter a jeho strach z polapení. Do toho neskutečně protivná a schyzoidní Lila. Třetí série trochu upadla kvůli nesympatickému Miguelu Pradovi, ale to stoprocentně napravila série čtvrtá s hlavním záporákem Trinitym, v podání skvělého Johna Lithgowa. Pátá série sice nebyla stoprocentní, ale musím uznat, že zase přišli s něčím novým a postava Lumen do série zapadla. Nezbývá, než se těšit na další sérii :)

Dr. House (2004) (seriál)

Dr. House si svými prvními sériemi získal mou oblibu. Především proto, že nám konečně americká produkce představila hlavního hrdinu seriálu, který nebyl mladý a krásný, ale na první pohled nesympatický zapšklý stařík. Ani mi tolik nevadilo, že každý díl je na jedno brdo – přijde nevyléčitelný případ, s kterým si nikdo neví rady a House se svým týmem za minutu dvanáct přijde na šokující diagnózu a pacienta vyléčí (v opačném případě pacient zemře, ale jen proto, aby si House uvědomil, že ne vždy má pravdu a měl by se svou arogancí něco dělat). Divák se u seriálu něco přiučí a některé cynické hlášky House opravdu pobaví. Jenže tak dlouho se chodí s džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Asi během čtvrté série mi už začínala neustále stejně omílaná kostra každého dílu vadit. Zatím poslední šestá série začala překvapivě dobře a vytrhla děj ze stereotypu, neboť v prvních dílech House nikoho neléčí, ale sám je léčen. Jenže pak opustí léčebnu a vrátí se do nemocnice Princeton-Plainsboro a vše začíná zase odzačátku. Asi by bylo nejlepší, kdyby byla tato série poslední a scénáristé by se nemuseli pořád plácat v jedné kaluži. Nicméně seriálu jako celku dávám 5*, jen kvůli tomu, že v době svého vzniku byl u mě v seriálové tvorbě na prvním místě.

Velká ryba (2003)

Pro mě naprosto srdcová záležitost. Film, na který se můžu dívat znovu a znovu a vždy mi na konci ukápne slza. Tohle se nedá popsat, tohle se musí vidět.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Nádherný film o lásce, ale i o zklamání z lásky. Netypické zpracování a především úžasné "snové" scény. Můžete se podívat pětkrát a stále budete nacházet nové věci.