Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Po dobrých dílech 1 a 2 jsem byl znechucen dílem 3 a 4. Díly 5 a 6 jsem radši vynechal. Na tento díl mě uvrtal syn a jsem za to rád. Opět má ten film i duši, není to jen nicneříkající akce. Rozdělení filmu je přijatelné, konec je tam, kde jsem ho podle knihy očekával. Teď už jen počkat do léta a věřit, že druhá část bude stejně dobrá.

Hvězdný prach (2007)

Velice pohodové kino, plné nečekaných překvapení. Krásné záběry kamery a triky.

Rodinka (2010) odpad!

Product placement nejhrubšího zrna a nejbrutálnějšího provedení. Generální partner dostal 20 minut, hlavní partneři po 10 minut a druhou polovinu času tvoří scénky tuto reklamu nesmyslně a krkolomně propojující. Je k pláči vidět kvalitní herce v hodinu a půl trvající reklamě. Čtyři úsměv vyluzující hlášky to nezachránily. Omlouvám se tímto "Takové normální rodince" s Mádlem, u které jsem si myslel, že nejde udělat horší film na základě starého seriálu. Jde to a tento film je toho smutným důkazem.

Občanský průkaz (2010)

Tento film není komedie ani tragikomedie. Ukazuje na rozdíl od jiných filmů o 70-tých letech průběh lámání osobností, aby se dalo "studovat", "mít práci", "mít kde bydlet" a formy trestu za neuposlechnutí. Mladí kluci zvládli svou roli a film může někoho dovést i k zamyšlení, kam až zajít a zachovat si důstojnost.

Amadeus (1984)

Jeden z mála filmů, kde mi téměř tři hodiny přišly jako hodinka.

Pelíšky (1999)

Úžasně vystihnutá atmosféra doby, vynikající scénář i výkony herců. Prostě "pelíšky".

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Viděl jsem to 5x a doufám, že ještě několikrát to uvidím. Tomu filmu člověk uvěří kompletně celý děj.

Láska z pasáže (1985)

Jeden z lepších pokusů o "reflexi" reálného života 80-tých let.

Toto leto doma (1980)

Tento film by sa mal premietať pri štúdiu normalizačného obdobia. Za 75 minút sa nestane zhola nič.