Vaklaf

okres České Budějovice

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 5.10.2020  12:53
    Bubák Bubby (1993)

Pro mě osobně v podstatě mystická záležitost. Během čtyřiadvaceti hodin nastaly vzájemně nesouvisející události, který velice výrazně ovlivnily směřování mého života. A nakonec jsem vyrazil na FOD na tenhle film. A to bylo razítko pod tím vším. Nebo jen takový třešnička na dortu, to je jedno. Myslím, že ten popis „divný“, „nepříjemný“ a „odporný“ a zárověň „něžný“, „křehký“ a „dojemný“ ten film naprosto vystihuje. Můžete skončit předčasně a pak to bude jenom hnusný, anebo vydžíte a bude to krásný. Myslím, že každej, kdo si ve vztahu ke společnosti občas připadá tak trochu retardovaně (nebo alespoň divně), to musí ocenit. Pokud je ovšem schopen projít tím nehezkým.

• 14.9.2020  18:21

Už dlouho jsem se u dokumentu takhle nebavil. Výborný jak ve formě, tak v obsahu. Jediná nevýhoda je, že jsem tu dobu přímo nezažil, protože video jsme měli až někdy po 95., tudíž jsem nevýskal nadšením tolik, jako kolega Flipnic vedle. Ale i tak doporučuju všem.

• 20.8.2020  10:09

Vzhledem k tomu, že comics Clever a Smart znám a v dětství jsem se u něj chlámal dokola a dokola, tak to negativně fakt hodnotit nemůžu. Je to šílený a pro neznalý nepochopitelný, ale právě ta šílenost může bejt super, pokud jí člověk přijme. Z tohohle by se v dobrý společnosti mohl stát oblíbenej film pro dobu "nad ránem". Jediný, co bych opravdu vytknul, je stopáž - 105 minut na takovejhle film je moc, i když vyloženě hluchý místa tam nejsou. Ale člověka to prostě unaví.

• 25.7.2020  10:15

No ano, chvílema jsem si připadal trochu trapně, ale zároveň jsem se i celkem obstojně bavil. A jelikož jsme na to koukali s dětma, tak to hodnotím jako rodinnej film a z tohohle pohledu je to cajk. Sám bych si to teda asi nepustil a pokud jo, bylo by to znát i na hodnocení.

• 25.7.2020  09:40
    Samurai 3 (1956)

Geniální. Tedy... Literární předloha je geniální. A od ní se už tenhle díl odlišuje víc, než předešlé dva. Nemám ale pocit, že by to bylo nutně na škodu, protože literární a filmová tvorba zkrátka funguje trochu jinak a tady je to přizpůsobené té filmové. Takže sice můžu naříkat, co všechno tam nebylo nebo bylo jinak, ale prostě to funguje líp než druhý díl. To všechno už tu fundovaně popsal Zelvopyr, s jehož kritikou souhlasím, ale asi jsem holt pozitivněji založený, tudíž jsem si to především užíval. Takže mírně nadhodnocuji, jsem si toho vědom a nestydím se za to.

• 30.6.2020  12:24
    Samurai (1954)

No já nevím. Asi mi to hlavně připomnělo knihu, kterou miluju a kterou jsem četl před více než deseti lety, čímž jsem si jí krásně připomněl a zárověň jí mohl nahlédnou s tou desetiletou změnou perspektivy. A je to prostě super a mám radost, že mě konečně napadlo se na to podívat. Tudíž objektivní hledisko jde možná trochu stranou, ale je mi to fuk. Jsem zvědav, co přinesou další díly. Tenhle úvodní se mi líbil moc.

• 25.6.2020  12:20

Not bad! Bohužel toho už mám v hororovým žánru nakoukáno nějak moc a film v sobě krom dobrý řemeslný práce neobsahuje něco extra převratnýho, co by mě nějak významněji zaujalo (tedy, na co bych si ještě po pár dnech či týdnech vzpomněl). Je to dobrý, ale spíš pro mladší ročníky.

• 26.5.2020  16:22

Z intelektuálního pohledu bych našel spoutu důvodů, proč ten film odstřelit. Ale to fakt nejde a snažit se o to ani nechci. Tohle je totiž jeden z těch filmů, který si má člověk užít, když už na něj kouká. Válečná kovbojka se vším všudy.

• 27.4.2020  21:55
    Mrtvý sníh (2009)

No, sice jsem původně chtěl ten film odstřelit jak nácka, ale nakonec zhruba po půlce nebo dvou třetinách začal bejt překvapivě zábavnej. Postavy byly sice dost nesnesitelný, ale o to víc člověk zpočátku fandil nacbíkům. A když pak pod vlivem událostí začaly bejt patřičně vyšinutý, tak už to byla fér hra, kde není důležitý, kdo vyhraje, ale kolik toho lítá a stříká. Takže za mě nakonec dobrý a těším se na dvojku.

• 28.3.2020  22:18

Mix Star Wars a Mad Maxe je samo o sobě postačující pro nenáročný průměrně dobrý scífko. A jelikož je to tak nějak sympaticky brakový, tak nakonec musím hodnotit nadprůměrně. Samozřejmě to není žadnej velkej kumšt a scénář Bůh ví jak silnej není, ale je to fajn zábava.

• 22.3.2020  13:40

Jelikož jsem rozumně nic neočekával, tak taky logicky nemůžu bejt zklamanej nebo nasranej. Bral jsem to víceméně jako takovou výplň času a v ideálním případě i zábavu na čas, ve kterým by člověk něco kvalitnějšího nedokázal správně ocenit. A to jsem vlastně dostal. Kvalitou a zábavností bych to viděl zhruba tak jako starší DOOM z 2005, kterej mě taky nějak nenadchnul, ale viděl jsem ho dávno a nepamatuju si z něj téměř nic (a ono asi taky nebylo moc co). No tohle bylo možná i o něco lepší, takže s přimhouřeným okem přidávám třetí hvězdu. Ačkoli to je vlastně možná spíš kvůli tomu, že Amy Manson mi připomínala jednu kamarádku, kterou mám rád, takže je to asi spíš kvůli ní.

• 18.3.2020  11:35

Po dlouhé době mě napadlo pustit si prostě něco, na co narazím na disku. Navíc si vůbec nevybavuju, co mě přimělo tenhle film stáhnout a kdy. Ale aspoň jsem do něj mohl skočit bez jakéhokoli očekávání. Takže je to takový klasicky zběsilý japonský fantasy, trochu dětský, zároveň ale správně psychedelický. Až jsem si chvílemi říkal, kolik LSDčka při tvorbě asi sežrali... Byly sice chvíle, kdy jsem se trochu ztrácel, ale to spíš proto, že film vychází ze seriálu, který neznám, pošahanost samotná ve finále výrazně matoucí nebyla.Trochu je taky vidět nižší rozpočet, ale přesto je to vizuálně docela hezký a hlavně zajímavý. Já osobně jsem byl hodně spokojen, i když zcela určitě to není pro každýho. Kdo očekává seriózní fantasy, tak ať hledá jinde, tohle je asi víc pohádka.

• 27.1.2020  13:36
    Den cvoka (2002)

Tak tohle jsem si vybavoval jako výbornou černou komedii. Po mnoha letech později a v podstatně méně pozitivním rozpoložení bych to asi označil za ten nejnepříjemnější zombie horror, jaký jsem kdy viděl. Každopádně můžu stále jen doporučit.

• 20.1.2020  19:31

Zcela na rovinu hned přiznávám, že asi po hodině a půl až dvou jsem usnul. To se občas stává, nic se neděje, dokoukám film druhej den. Ale na tohle jsem teda vůli ani chuť neměl. Záběry byly sice krásný, ale k čemu to, když se film potácí odnikud nikam. Nechci ten film úplně odepsat, dávám proto prozatímně 2*. A snad se na něj ještě někdy podívám a hodnocení náležitě upravím. Obávám se ale, že budu muset bejt na drogách, abych se k tomu odhodlal. A nemyslím tím ty lehký.

• 7.1.2020  10:22
    Joker (2019)

Konečně filmová postava, se kterou se člověk může ztotožnit. :-)

• 7.1.2020  10:20
    Coco (2017)

Poplakal jsem si. :-) Fakt dobrý, to jsem od Pixaru nečekal. Obvykle totiž očekávám spíš prázdnou nablejskanost, ale možná se jedná o můj předsudek - budu muset prověřit.

• 7.12.2019  21:50

Tak tenhle film jsem si pustil jako takovou nouzovku, protože tu na mě vykouklo dývko a nebylo to dlouhý, a byl jsem náramně pozitivně překvapenej. Klasika. Nemá to sice bůhvíjakou kadenci, ale příjemnej úsměv jsem měl po celej film. A výbornejch WTF momentů a hlášek tam bylo nemálo. Jako pět hvězd je možná hodně, ale dobrý to teda je. Budu si muset pustit ještě ten muzikál.

• 1.11.2019  10:07

Jou, na halloweenskej večer výborná volba. Pro povídkový horrory mám všeobecně slabost a komediální prvky mi většinou nevadí, neb hlavní je zábava. A tý je tu hafo. Samozřejmě bych ocenil víc krve (a třeba i nahoty), ale jde to i bez toho, když to má vtip. Dokonce jsem uvažoval i o pěti hvězdách, ale jelikož si nejsem jistej, tak s hodnocením zůstanu raději při zemi. Alespoň do dalšího shlédnutí.

• 21.10.2019  10:35

Je to trochu rozporuplný film. Na jednu stranu dobře zahranej (Macy) a promyšlenej. Myslím, že duševní onemocnění obvykle začíná ztrátou odstupu, tak jako tady. Ať už je to příčina, nebo důsledek. A ať už příčina toho je jakákoli. Prostě a jednoduše, když vám kartářka řekně, že "nejste tam, kam patříte", a vy cítíte, že je to pravda, tak v případě příčetnosti nejprve začnete přemýšlet, kde se stala chyba a jak z toho ven. Nepošlete hned manželku do prdele a nepůjdete za děvkama proto, že vám to řekl nějakej filosofovožrala v baru. A přesně takovej odstup hlavní postava postrádá. Ale je to obchodník a z businessu by se pomátnul kdekdo. Ten film je podle mě dobrej a realistickej. Ta realističnost je ale asi jeho největší problém. Divák chce prostě víc. Z toho důvodu přimhouřím oko a přikloním se k trochu lepšímu hodnocení, když už jsem na vážkách. PS: Happyend už mě dlouho takhle nepobavil. V souladu s finální filosofo-debatou, osud ho prostě dovlek tam, kam patří. Akorát ta mrtvá holka to holt odnesla. Ale když si tahá domu magory... Tak je vlastně asi taky tam, kam patří.

• 8.7.2019  21:36
    Babadook (2014)

Wau! Tak to byl Horor s velkým H. Fakt se mi dlouho nestalo, abych měl husinu po většinu filmu. Jó, takovej nezvládnutej animus, s tím neni žádná prdel.

• 25.1.2019  09:00

No, po děsivý jednotce jsem si někdy před deseti lety pustil dvojku. A byl jsem příjemně překvapenej, že je to docela dobrý. A teď jsem dostal chuť na nějaký nenáročný fantasy, tak jsem se rozhodl pustit si jí znova. No, už to tak dobrý nebylo. Spíš docela špatný. Prostě je to ten typ filmu, kterej když vidět, tak jen jednou. A ideálně trochu pod vlivem. Neb další moudro, ke kterému jsem u toho dospěl, je, že přestat chlastat a hulit podobným filmům neprospývá.

• 6.1.2019  23:20

Je to sice z Eastwoodovejch filmů spíš takovej slabší, ale přesto na mě fungoval výborně. Je to sice předvídatelný, stručný jak jazykově (o ukecaný pistolníky nikdo nestojí) tak dějově (na nějaký flashbacky z minulosti jsem byl sice zvědavej, ale nakonec jsem byl rád, že na ně nedošlo - stačí náznak, že taková minulost byla) a etický moudra pěkně na úrovni westernový pohádky. Nádhera, prostě Clint...

• 20.11.2018  12:31
    Lady Death (2004)

V podstatě standardní akční animák, v němž vyčnívá pouze pohledná (a prsatá) hlavní hrdinka, příjemné prostředí pekla s houfem nejrůznějších démonů a-la Diablo a celkem slušné akční scény. Nenadchne ani neurazí.

• 20.11.2018  11:46

Za mě teda jedna z nejvtipnějších komedií za hodně dlouhou dobu. A současně teda taky jedna z nejošklivějších. Vůbec se nedivím, pokud z projekcí lidi znechuceně odcházeli - tohle není film pro mainstreamový publikum, ale pro fajnšmekry. A musím říct, že nástup do exploitation/serial killer vod se Trierovi velice vydařil. Znalci žánru budou nadšení, neznalci znechucení. A tak to má být.

• 1.10.2018  16:42

Vzpomínám si, že když jsem jako malej četl tuhle povídku, tak jsem byl pěkně vyklepanej. To tady jaksi moc nefunguje. Jednak už nejsem malej a navíc sugestivnost povídky (jak si tak vzpomínám) ležela především v její dopisové formě. A ta tu požitá není, krom základních dějových informací. A podstatná část filmu se odehrává tam, kde povídka už skončila. Nicméně to nevadí. Není to strašidelný, svým způsobem je to spíš trošku vtipný sci-fi. Ale snaha o vystihnutí Lovecraftovský atmosféry tu je a to je pro mě důležitý. Pro nefanoušky Lovecrafta asi nezajímavý, pro mě docela fajn a lehkej nadprůměr.

• 14.9.2018  10:29
    Uteč (2017)

Hmm, určitě to není špatnej film, minimálně je moc dobře zahranej. Bohužel mě v něm ale vůbec nic nepřekvapilo a v podstatě jsem se až trochu nudil v očekávání něčeho, co nepřišlo. V podstatě něco mezi Stepford Wives a Being John Malkovich zalitý aktuální US nigga tématikou. Ale jak píšu, zahraný to bylo dobře a možná se na to ještě někdy kouknu se zaměřením výhradně na tento aspekt, kdy už nebudu naivně předpokládat něco neotřelýho a napínavýho.

• 13.9.2018  09:55
    Jason X (2001)

Ježíš, to bylo hrozně špatný. Hloupý a až bych řekl retardovaný. Na druhou stranu, jako komedie to funguje docela obstojně a myslím, že je to přesně jeden z těch filmů vhodných k přežití kocoviny. Kdo je připraven, není překvapen.

• 7.9.2018  10:01
    Sviňák (2013)

Tak konečně mě zas po dlouhý době nějakej film vyloženě potěšil. Knížku jsem četl někdy před patnácti až osmnácti lety, takže si z ní moc už moc nepamatuju. Snad jen, že je to v podstatě takovej naturalismus 20. století, zábavný (i když místama dost nepříjemný, ale to mi nikdy nevadilo), leč místama jsem se tím musel dost prokousávat. Oproti tomu film pěkně sviští v zábavným trainspotting stylu. Což teda znamená, že oproti knížce tam dost věcí chybí (hlavně ta naturalistická rovina), což ale chápu, protože by to ztratilo švih. Kdo má chuť na vtipnou sondu do života a úpadku svinský mrdky, doporučuju.

• 11.6.2018  17:04

Jasně, je to komoušskej dokument. A právě proto je to tak zábavný, přece to snad někdo nechce brát moc vážně. Co by jste taky čekali jinýho? Už první věta "Žijí mezi námi." dává tušit, jak to bude vypadat. Z dnešního pohledu to popisuje spíš tehdejší společnost než pankáče.Jste li schopný na to koukat s nadhledem, určitě se dobře pobavíte.

• 22.2.2018  20:34

No teda, permanentní psychickej tlak, jakej si dám líbit. Svým způsobem nic extra objevnýho ani nechutnýho, ale možná právě proto to tak dobře působí. Prostě se neustále tlačí na pilu (nebo spíš břitvu), což hodnotím jako výbornou řemeslnou práci. Bohužel, ta tvůrcům nestačila, takže přišli s "originálním" zvratem, kterej sice film úplně nekazí, ale pár věcí pak při zpětným pohledu působí podivně. Do plnejch kvůli tomu jít nemůžu, ale přesto jsem moc spokojenej.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8