Vaklaf

okres České Budějovice

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 8.7.2019  21:36
    Babadook (2014)

Wau! Tak to byl Horor s velkým H. Fakt se mi dlouho nestalo, abych měl husinu po většinu filmu. Jó, takovej nezvládnutej animus, s tím neni žádná prdel.

• 25.1.2019  09:00

No, po děsivý jednotce jsem si někdy před deseti lety pustil dvojku. A byl jsem příjemně překvapenej, že je to docela dobrý. A teď jsem dostal chuť na nějaký nenáročný fantasy, tak jsem se rozhodl pustit si jí znova. No, už to tak dobrý nebylo. Spíš docela špatný. Prostě je to ten typ filmu, kterej když vidět, tak jen jednou. A ideálně trochu pod vlivem. Neb další moudro, ke kterému jsem u toho dospěl, je, že přestat chlastat a hulit podobným filmům neprospývá.

• 6.1.2019  23:20

Je to sice z Eastwoodovejch filmů spíš takovej slabší, ale přesto na mě fungoval výborně. Je to sice předvídatelný, stručný jak jazykově (o ukecaný pistolníky nikdo nestojí) tak dějově (na nějaký flashbacky z minulosti jsem byl sice zvědavej, ale nakonec jsem byl rád, že na ně nedošlo - stačí náznak, že taková minulost byla) a etický moudra pěkně na úrovni westernový pohádky. Nádhera, prostě Clint...

• 20.11.2018  12:31
    Lady Death (2004)

V podstatě standardní akční animák, v němž vyčnívá pouze pohledná (a prsatá) hlavní hrdinka, příjemné prostředí pekla s houfem nejrůznějších démonů a-la Diablo a celkem slušné akční scény. Nenadchne ani neurazí.

• 20.11.2018  11:46

Za mě teda jedna z nejvtipnějších komedií za hodně dlouhou dobu. A současně teda taky jedna z nejošklivějších. Vůbec se nedivím, pokud z projekcí lidi znechuceně odcházeli - tohle není film pro mainstreamový publikum, ale pro fajnšmekry. A musím říct, že nástup do exploitation/serial killer vod se Trierovi velice vydařil. Znalci žánru budou nadšení, neznalci znechucení. A tak to má být.

• 1.10.2018  16:42

Vzpomínám si, že když jsem jako malej četl tuhle povídku, tak jsem byl pěkně vyklepanej. To tady jaksi moc nefunguje. Jednak už nejsem malej a navíc sugestivnost povídky (jak si tak vzpomínám) ležela především v její dopisové formě. A ta tu požitá není, krom základních dějových informací. A podstatná část filmu se odehrává tam, kde povídka už skončila. Nicméně to nevadí. Není to strašidelný, svým způsobem je to spíš trošku vtipný sci-fi. Ale snaha o vystihnutí Lovecraftovský atmosféry tu je a to je pro mě důležitý. Pro nefanoušky Lovecrafta asi nezajímavý, pro mě docela fajn a lehkej nadprůměr.

• 14.9.2018  10:29
    Uteč (2017)

Hmm, určitě to není špatnej film, minimálně je moc dobře zahranej. Bohužel mě v něm ale vůbec nic nepřekvapilo a v podstatě jsem se až trochu nudil v očekávání něčeho, co nepřišlo. V podstatě něco mezi Stepford Wives a Being John Malkovich zalitý aktuální US nigga tématikou. Ale jak píšu, zahraný to bylo dobře a možná se na to ještě někdy kouknu se zaměřením výhradně na tento aspekt, kdy už nebudu naivně předpokládat něco neotřelýho a napínavýho.

• 13.9.2018  09:55
    Jason X (2001)

Ježíš, to bylo hrozně špatný. Hloupý a až bych řekl retardovaný. Na druhou stranu, jako komedie to funguje docela obstojně a myslím, že je to přesně jeden z těch filmů vhodných k přežití kocoviny. Kdo je připraven, není překvapen.

• 7.9.2018  10:01
    Sviňák (2013)

Tak konečně mě zas po dlouhý době nějakej film vyloženě potěšil. Knížku jsem četl někdy před patnácti až osmnácti lety, takže si z ní moc už moc nepamatuju. Snad jen, že je to v podstatě takovej naturalismus 20. století, zábavný (i když místama dost nepříjemný, ale to mi nikdy nevadilo), leč místama jsem se tím musel dost prokousávat. Oproti tomu film pěkně sviští v zábavným trainspotting stylu. Což teda znamená, že oproti knížce tam dost věcí chybí (hlavně ta naturalistická rovina), což ale chápu, protože by to ztratilo švih. Kdo má chuť na vtipnou sondu do života a úpadku svinský mrdky, doporučuju.

• 11.6.2018  17:04

Jasně, je to komoušskej dokument. A právě proto je to tak zábavný, přece to snad někdo nechce brát moc vážně. Co by jste taky čekali jinýho? Už první věta "Žijí mezi námi." dává tušit, jak to bude vypadat. Z dnešního pohledu to popisuje spíš tehdejší společnost než pankáče.Jste li schopný na to koukat s nadhledem, určitě se dobře pobavíte.

• 22.2.2018  20:34

No teda, permanentní psychickej tlak, jakej si dám líbit. Svým způsobem nic extra objevnýho ani nechutnýho, ale možná právě proto to tak dobře působí. Prostě se neustále tlačí na pilu (nebo spíš břitvu), což hodnotím jako výbornou řemeslnou práci. Bohužel, ta tvůrcům nestačila, takže přišli s "originálním" zvratem, kterej sice film úplně nekazí, ale pár věcí pak při zpětným pohledu působí podivně. Do plnejch kvůli tomu jít nemůžu, ale přesto jsem moc spokojenej.

• 21.2.2018  16:09

U tohohle krátkýho dokumentu je asi zásadní divákův vztah k probíraným filmům. A vzhledem k tomu, že Život a smrt pornobandy a Srbský film jsou pro mě topy, a že Klip jsem si hned dal stahovat, tak musím hodnotit pozitivně. Rozhodně neuškodí slyšet něco o backgroundu.

• 13.2.2018  13:35

Výborná komedie, ke které mám pár ale. To, že je situace vyhrocená a sejde se toho moc, se dá čekat. Jinak by to nebylo tak nabitý a tedy ani zajímavý. Navíc by to nevyznělo tak - což byl myslím záměr -, že každý má něco. Víc mi ale asi vadí závěr a vyznění, že kdyby všechno zůstalo utajený, tak by bylo všechno v pohodě. Jako kdyby to, co někteří dotyční dělaj, bylo v pohodě, pokud se to nedostane ven. Asi jsem naivní idealista ale tohle mi přijde jako hnus. Chápu, že soukromí je důležitý, protože i úplně nevinný věci dokážou pořádně zatopit, pokud se "odhalí" nějak blbě, ale když je člověk debil, tak by měl dostat přes držku/pár facek. A nejlépe právě od přátel. Osobně teda preferuju spíš otevřenost a nedělat kurvárny. Jinak je to ale moc dobrej film.

• 7.2.2018  08:37

Hnus! Neboli, v žánru "brutalita", naprostá paráda. Povídkový filmy mám obecně dost rád už od časů Creepshow a Bodybags, protože v tom menším rozsahu obvykle chybí hluchý místa. Maximálně se tak objeví nějaká hluchá povídka, ale to tady nehrozí. První sice není explicitně brutální, ale pošahaná máti atmosféru docela zahustila a bylo to celkově i takový vtipný. Ve druhý je zajímavý zaměření na holku, kterou si psychouš drží jako publikum, a je to celkově pěkně ošklivý. No a ta třetí, to je maso. No prostě, vyloženě mi ten film padnul do noty v okamžiku, kdy jsem potřeboval něco nepříjemnýho. Pro takový chvíle doporučuju.

• 31.1.2018  18:46
    Modrý samet (1986)

Tak jsem si ke svému zděšení uvědomil, že jsem tenhle film vlastně viděl jenom jednou, a to ještě před nějakými 15-ti až 18-ti lety. A když jsem na něj teď koukal podruhé, tak jsem si uvědomil, že si z něj i po té době pamatuju úplně všechno. Tak moc se do mě zasek a ani jsem o tom nevěděl. Ale vlastně je to celkem logický. Tenhle film je o tom, co je skrytý pod povrchem, a to je podle mého názoru přesně to, co je zajímavý. V dobrém i ve zlém.

• 12.1.2018  09:37
    Nicota (2016)

Pocta Carpenterovi a Lovecraftovi. Moc originální to samozřejmě není (co by taky člověk chtěl, vzhledem k předchozí větě), ale já si to užil náramně, protože oba dva miluju. Atmosféra byla dobrá, to je hlavní, a pár hnusáren a poctivejch oldschool monster tam bylo taky. Asi bych našel pár věcí, který by mi mohly vadit, ale upřímně - chci je hledat? Já si to radši užil.

• 21.12.2017  21:06

Pro mě osobně docela kult. Hlavně proto, že tam můžu vidět svý oblíbence z Factory jako Mary a Ondina. Jinak forma je zajímavá, proti tomu vlastně nemůžu říct půl slova, i když chápu, že každýmu to určitě sedět nebude. A co se týká obsahu... No, v podstatě tam moc děje není a tím pádem jsou tři hodiny teda docela mazec. Pro diváka, který neví nic o pozadí filmu to asi nebude moc stravitelný, ale jak říkám, pro mě kult.

• 21.12.2017  21:01

Tak tohle bylo jedno z největších WHAAAT?! za hodně dlouhou dobu. Ano, je to opravdu špatný. Zvlášť fanatickým fanouškům SW z toho musí krvácet oči a měknout mozek. Ale díky tý špatnosti je to i docela zábavný. Místama. Ale upřímně, asi jsem viděl i horší filmy. Hlavní je udržet si nadhled. ;-)

• 27.9.2017  08:37
    Breeding Farm (2013)

Film o bandě, která unáší holky, vezní je, prodávaj do otroctví, oplodňujou apod. Jestli jste o nějakým béčkovým hororu řekli, že měl chatrný herecký výkony, tak je třeba to tvrzení umocnit aspoň pětkrát, aby se to přiblížilo hereckýmu běsu tohohle "filmu". Dialogy, scénář a další aspekty nebudu radši ani zmiňovat. Asi chápu, že má někdo chuť si něco takovýho natočit, pokud k tomu má patřičný "vlohy". Lepší, než kdyby to uváděl do praxe. Ale po chvíli jsem dospěl k závěru, že já se na to koukat nechci. Odpornej humus mi kategoricky nevadí, pokud má určitý kvality (Srpski film je top), ale tohle je opravdu vyloženě jen pro fanoušky žánru. Ti nechť si hodnocení upraví dle své zvrhlé chutě.

• 21.6.2017  13:56
    Švýcarák (2016)

Jednou nějak přišla řeč na tnehle film a nikdo s diskutujících ho prej nebyl schopnej dokoukat. To samozřejmě vzbudilo mojí zvědavost. A musím k tomu říct, že... Ehm... Film, kterej nejde popsat jinak, než poslední větou, která v něm zazní: "WHAT THE FUCK?" Obsahově vlastně psychologická záležitost s totálně pošahanou formou. Na můj vkus místama přehnaně dementní humor, ale jistej půvab se tomu upřít nedá. Zahrát si mrtvolu musí bejt nepochybně výzva.

• 20.6.2017  20:18

Tyjo, tak tenhle film byl dle mýho gusta. Středověk, špína, řežby, fanatismus... U prodloužený tříhodinový verze jsem se ani chvíli nenudil. Mám ovšem jednu zásadní výhradu - Orlando Bloom v hlavní roli. Ten chlap je hereckej ekvivalent fantomase. Odehrát tříhodinovej film s jedním výrazem v ksichtě - ať už povídá, bojuje, teskní nebo šuká - to už je taky docela kumšt.

• 29.4.2017  09:51
    Hodina vlků (1968)

Tak jsem si říkal, že je to vlastně pěkně hnusnej film. "Hnusnej" ve smyslu různejch exploitationů a podobnejch ňaminek. Akorát to holt natočil Bergman, takže je to všechno tak nějak schovaný pod povrchem, ale je to docela brutální psychologickej masakr, na kterej se rozhodně musím ještě podívat, protže a) stojí za to a b) abych to celý zvládnul pořádně pobrat.

• 22.3.2017  13:39
    Beowulf (2007)

Až na zabití draka to byl parádní film, kterýmu bych neuměl cokoli významnějšího vytknout. Bohužel, tohle byla snad ta nejdementnější scéna v dějinách filmu. Takovou debilitu by do svýho filmu nedal snad ani Ed Wood. Máte v ruce meč a snažíte se ho zabodnout drakovi do srdce. Bohužel, nedosáhne. Pak vám meč spadne. Všechno je v řiťi. Ale když drak začne ohrožovat vaše nejmilejší, zřejmě člověku vyrostou ruce, protože na srdce najednou dosáhne i bez meče. WTF??? Samozřejmě, kvůli jednomu nesmyslu nemá cenu zatratit jinak dobrej a vizuálně hodně zajímavej film, ale na hodnocení se to podepsat musí.

• 15.10.2016  10:10

Nádhera! Takovýhle filmy už se dneska netočí. Objektivní kvalita je samozřejmě diskutabilní, ale tohle je druh filmu, kterej prostě buď máte nebo nemáte rádi. Metal je zkrátka ďábelská hudba. A nemusí to ani nutně bejt nějakej "pravej norskej" black, ale klidně i přihřátej osumdesátkovej hevík.

• 27.5.2016  11:31

Výbornej dokument, kterej je leccos, jen ne suchej. Hlavně forma je naprosto epesní.

• 7.3.2016  19:23
    Rudá Sonja (1985)

Ten film je vlastně celkem špatnej, ale člověk mu to ani nemá za zlý.

• 23.11.2015  16:44
    Legenda (1985)

Nejlepší věk pro tenhle film jsem bohužel prošvih. Ale jinak je to moc fajn fantasy / pohádka.

• 15.11.2015  16:36

já se teda bavil takřka královsky. Už jednička se mi jako celek líbila, ale některý písmena tam byly vyloženě špatný. Tady žádný otravný nebyly, maximálně pár ne moc zajímavejch. Jako celek super.

• 19.5.2015  09:36
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Ze začátku jsem to žral. Potom už míň - od 3. série to šlo dolu. A zhruba od 6. to šlo totálně do prdele. To už bylo lepší čumět na zprávy, to ve mě aspoň vzbudilo nějaký emoce - nasranost - ale tady jsem měl 20 minut kamenej xicht. A to za to opravdu nestojí. Takže někdy od 7. série jsem se na tenhle seriál totálně vysral. Jinak bych musel jít s hodnocením ještě mnohem níž.

• 26.3.2015  19:38

Hmm, se scénářem se někdo evidentně moc nesral. U něčeho takovýho přemejšlet je přece zbytečná práce... I když jednotlivý halucinační sekvence (v podstatě celej film) nebyly úplně špatný, co s nima, když celek je jeden velkej blud. A to, že se to jakože hlásí k Hellraiserovi, mě teda nedojímá, ale naopak spíš nasírá.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7