Attila (2001) (TV film)

Nedostatkov je veľa, ale sú spojené najmä s tým, že sa jedná o TV film - čiže nízky rozpočet. Keby to tak nebolo, dávam ešte o hviezdu menej. Inak celkom pozerateľné (najmä herci držia film nad vodou), a hodnotenie tu na ČSFD plne zodpovedá tomu čo som videl.

Kung Fu Panda (2008)

Nie že by mi tu chýbala Pixarovská animácia, ale predsa keby je Kung Fu Panda s animáciou na úrovni Wall-Eho, tak neváham a dám 5*. Pretože aj keď ja Panda v rámci komédie zábavnejšia, chýba jej niečo ohurujúce, niečo čo mal práve Wall-E. Možno aj ten ľahko predvídateľný záver, a možno tak trochu aj priehľadný dej je ďalším menším mínusom pri porovnaní. Inak fajn animák, tentokrát hlavne viac pre deti.

Dárek z lásky (2004)

Vianočný filmík pre nenáročného diváka, a k tomu sa zdá sa prispôsobili aj herci, režisér, scenár, atď. 55%

Ptáci (1963)

Hororový drahokam, ktorý nikdy nezapadne prachom. V prvej polovici sa síce vlečie a predtuchu problémov s vtáctvom prelína len romantická zápletka, no v druhej časti už nastupuje povestné Hitchcockovo budovanie atmosféry. Alebo začalo už skôr a koncom len vygradovalo? :-)

Až na krev (2007)

Plne súhlasím s názorom, že v niektorých momentoch sa až priveľmi tlačilo na pílu a herci v týchto momentoch začínajú prehrávať. Ku koncu som mal ešte pocit, že zaškrípala stopáž a chvíľu sa nič nedialo. A to je tak asi všetko čo som chcel vytknúť. Inak film len a len doporučujem najmä kvôli kamere, silnému príbehu a excentrickému Day - Lewisovi, pri ktorom doteraz neviem, či to hral, alebo je taký aj v súkromí. 85%

Probuzení (2007)

Slušná 75 minútová jednohubka - presne taká akú potrebujete, keď nemáte chuť na zdĺhavé drámy a chcete len tak niečo rýchlo kuknúť. Na tak krátky čas sa tam totiž vďaka šikovnému strihu dosť odohrá, a potom sa len trochu stačí vžiť do kože Claytona a obklopí vás mrazivá atmosféra. Avšak ak sa v blízkom čase chystáte pod skalpel, film vám nedoporučujem! Zbytočne by vás trápili všelijaké myšlienky a nebodaj zostanete pri vedomí :-)

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Seriál Akty X sledujem ešte aj teraz a súhlasím s názorom, že čo sa týka atmosféry, tajomna a paranormálnych javov, tak seriál oproti tomuto celovečernému spracovaniu v tomto pohľade vyhral. Spracovanie totiž smeruje určite viac k thrilleru ako k hororu, a na to fanúšikovia seriálu nie sú veľmi zvyknutý. Ja toto spracovanie neodsudzujem a v porovnaní nie so seriálom, ale s podobnými thrillermi si myslím, že najmä vďaka hereckým výkonom, výborným scénám a pohotovou kamerou ide o mierne nadpriemerný thriller - 75%.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Upps, tak Leterrier to pekne spotvoril! Dvojka už totiž nie je ani priemer a neuveriteľne umelú akciu strieda klišé ala Amerika! Prvý Hulk ešte fajn, ale toto pokračovanie už pochovalo remake celého Hulka a ak ešte vôbec trojka, tak prosím už nie s Leterrierom (a radšej ani s Nortonom)!!!

Útěk do divočiny (2007)

Ok, takže ten koniec filmu (koniec Christopherovej púte) som si pozrel ešte asi trikrát a nemohol som tomu uveriť! Stačí? Bol to jeden z najsilnejších filmových momentov, aký som zatiaľ videl. Myslím že ďalšie komentáre sú už zbytočné...

Cashback (2006)

Ale prečo nie, určite to má niečo do seba, a aj keď sa dej chvíľami pekne vlečie, herci to opäť strhnú tým správnym smerom aby to dávalo zmysel. Viac takýchto "komédií".