Pirát silnic (2007)

Mám rád komedie tohoto typu, převládá však mírné zklamání. Z části to mohlo být také dabingem, který moc nemusím. Příběh je samozřejmě o ničem a není vůbec důležitý. V mezích průměru drží Piráta Silnic skupinka čtyř pošuků (Bill Hader a Danny R. McBride jsou pro takové role stvořeni) a jejich výstupy nebo hlášky více či méně povedené.

Zalknutí (2008)

Ono by to v konečném zúčtování mohl být i jenom průměrný film. To by se ale v něm nesmělo vyskytovat dostačující množství povedených dialogů a originálních vtipných scén. To, že je na plakátu k filmu uvedeno "Od autora Klubu Rváčů" je zbytečně zavádějící. Naštěstí jsem si toho všiml až po projekci, poněvač tyhle dva filmy jsou absolutně nesrovnatelné a kdo by čekal obdobný zážitek dočká se nejspíš zklamání.

Předčítač (2008)

Aha, takže Kate dostala doživotí za to, že neumí číst a psát. Zajisté ji pobyt v lochu prospěl neboť tam vše dohnala. Jo, a jen tak mezi řádky. Myslím, že kvalitní drama by ve mně mělo zanechat zřejmě trochu jiné myšlenky a pocity. 3,5*

Neplodná obrana (2008)

Jednoduchá komedie se stoprocentně předvídatelným příběhem, ve které se občas chytne nějaká hláška hlavního hrdiny.

Gummo (1997)

Přiznám se, že jsem se na tenhlerádoby experiment vydržel dívat asi tak 40 minut což vzhledem k obsahu není málo. Jak píše woody - pár dialogů bylo dobrých, ale já tuhle jednu hvězdu věnuju odhaleným kozám Chloë Sevigny.

Xena (1995) (seriál)

Vždycky jsem fandil Callisto aby Xenu vypráskala, bohužel se nikdy nepovedlo. Navíc tam ta moje oblíbenkyně hrála jenom v pár dílech a Joxer coby komická postava to celé neutáhnul :)

Ať vejde ten pravý (2008)

Evropským způsobem natočený Twilight ten americký hravě strčí do kapsy.

Stmívání (2008)

Teda nic jsem od toho nečekal, což se rozhodně vyplatilo. Zároveň nevím co by mě mělo přimět k tomu, abych na tuhle upírskou romanci neměl zapomenout ještě dneska.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Abych byl upřímný, už mě tady ty Allenovské vtipné dialogy někdy pěkně sraly a působily spíše nechtěným způsobem směšně. Zápletka je sice jako vždy u Woodyho filmů velmi dobrá, ale na mém výsledném (průměrném) dojmu nic nezmění ani skvělí herci (všichni).

Divoška (2008)

Další z hromady "neškodných" filmů, který dejme tomu neurazí, ale na druhou stranu si na něj po týdnu těžko vzpomenete.