Agent WC 40 (1996)

Určitě je to srovnatelné s Bláznivou Střelou a Utopencem Na Útěku. Oproti Panu Magorovi a Vesmírné Prdě vynikající parody komedie.

Rytíři ze Šanghaje (2003)

Pokračování, u kterého jsem se taky pobavil. Owen Wilson zase vychrlí slušnou dávku vtipných hlášek. Nicméně prostředí Londýna mi nesedlo tak jako v Shanghai Noon prostředí divokého západu. Komu se Tenkrát Na Východě líbil tak nebude zklamán ani Rytíři Ze Šanghaje. 3,5*

Tenkrát na východě (2000)

Chan s Wilsonem tady vytvořili dvojici které to šlape. Akci a humor se povedlo perfektně skloubit. Stejně jako u Křižovatky Smrti jsem se dobře bavil. Je to prostě oddechovka jak má být.

Experiment (2001)

I když je to film celkem průměrný, tak můžu doporučit. Nejzajímavější je vývoj jednotlivých osobností v průběhu experimentu. Nemám příliš v lásce stísněné prostory a proto by pro mě pobyt v té černé skříni byl dost nepříjemný, ale nejdrsnější byla scéna kdy strážník Berus - ten největší psychopat (Justus von Dohnanyi) řízne do ruky Tareka Fahda (Moritz Bleibtrau). Musím přiznat, že i po shlédnutí tohoto filmu bych klidně do takového experimentu šel.

Zamilovaný Shakespeare (1998)

Tak tohle jsem asi nepochopil. Jako televizní film bych to možná bral, ale 7 oscarů a 6 nominací... Pro mě prostě NUDAA.

Ostrovní zprávy (2001)

Moje v pořadí třetí Hallströmovka a zatím nejslabší. Líbilo se mi drsné podnebí Newfoundlandu, ale na výlet bych tam nejel, ještě bych dopadl jako Nutbeem (Rhys Ifans) a musel bych tam zůstat navěky, a spokojit se s I...B...M :)

Distrikt! (2004)

Příběh byl sice chabý a místy jsem se nudil, ale hudba a animace je skvělá. Distrikt aneb čeho všeho je schopna mladá maďarská briketa (rozuměj cikán) jménem Ritschie Lakatoš když se zamiluje do Jůlinky Csorbové spolužačky ukrainské národnosti. Závěrečná Ritschieho věta tak nějak shrnuje celý ten film. Nemám ani prachy, ani ku*du. Všechno je to na p*ču.

My děti ze stanice Zoo (1981)

Tak to jsem koukal jak sůva z nudlí a byl jsem velmi příjemně překvapen i když jsem věděl, že taky Němci natočí čas od času kvalitní snímek. Tolik chválenou mými známými předlohu jsem nečetl jelikož nejsem nijak vášnivý čtenář. Nejvíc se mi líbilo, že při sledování filmu jsem se úplně vžil do 80. let a taky to jak své role zvládli všichni mladí herci. Především Christiane (Natja Brunckhorst) a Detlef (Thomas Haustein).

Mechanik (2004)

V průběhu celého filmu jsem si říkal že sleduju nějakou méně povedenou kopii Klubu Rváčů. Bale byl skvělý, ale kvůli roli takhle hazardovat se zdravím, no nevím nevím...

Doktor Hollywood (1991)

Musím hodnotit takhle vysoko, protože jsem Hollywooda viděl víckrát a pokaždé mě baví stejně. Je to skvělá oddychovka a po trilogii Back to the Future můj nejoblíbenější film s M. J. Foxem. 4.5*