My dva a křen (2006)

Owen Wilson v jedné z dalších rolí které k němu perfektně sedí, tentokrát pouze průměrný Matt Dillon, velmi sexy Kate Hudson a nijak zvlášť na sebe upozorňující Michael Douglas. Správná pohodovka, která mi ryche utekla a zpříjemnila pondělní večer. Tak nějak to prostě sedlo.

Battle Royale (2000)

Inu v přírodě a v Japonsku přežijou jen ti nejlepší, Battle Royale je toho důkazem. Film jako celek na 4* asi nemá, zachraňují ho některé momenty, ale u asijské kinematografie pro mě nastalo období kdy nějaká ta drsnost už prostě nepřekvapí a vyzní účelově.

Dospívání po americku (1993)

Kdybych hodnotil jenom závěrečnou půlhodinu (od místa kdy se děj posunul o dva roky) viděl bych to na plný počet, ale i tak můžu This Boy´s Life doporučit. Ne jenom kvůli výbornému DiCapriovi a hnusnému padouchovi De Nirovi.

Absurdistán (2006)

Idiocracy není tak tak dokonalý film a komedie jako třeba Clerks 2, ale bavil jsem se skvěle. Vždy nevýrazný Luke Wilson mi tady v roli Not Surea sedl perfektně a ze spousty vedlejších postav si taky každý někoho oblíbí. Druh humoru je zde vcelku zřejmý už z názvu filmu takže ti, kteří mají chuť jen kritizovat nechť si klidně smlsnou.

Bratři (2004)

Brodre = Solidní drama s dobrými hereckými výkony a velmi silnými momenty.

Loupež po italsku (2003)

Měl jsem možnost shlédnout během dvou dnů dva snímky F. Garyho Graye. Na rozdíl od Be Cool (ukázkový propadák, ve kterém se nepovedlo téměř nic) a jediné čím mohl zaujmout bylo obsazení je Italian Job rozhodně nadprůměrný akčňák. Navíc v porovnání s Dannyho Parťáky je Italian Job skvost.

Malá Miss Sunshine (2006)

Netradiční Road Movie jedné "obyčejné" americké rodinky. Každá z postav tady měla dostatek prostoru. Nejlepší je závislý na heroinu děda (Když jsi starý je blbost do toho nejít). Žánr Komedie / Drama je tady vystižen přesně. Ty vykreované malé missky byly fakt husté o.O

Black Books (2000) (seriál)

Po shlédnutých dvou dílech první serie zatím za 4*

Miami Vice (2006)

Ve srovnání s Collateralem má u mě Miami Vice určitě navrch, ale ze stopáže bych klidně ubral i 20 minut. Po delší době mě zaujala i velmi zajímavá hudba.