Osamělý vlk McQuade (1983)

Chuckův nejlepší flim. Výborná kamera, herecké výkony, Chuck Norris nemitý texaský jezdec, skvělé hlášky a dialogy. Nejen z nostalgie musím dát 5 hvězdiček (90%).

Specialisté na vraždy (1998) (seriál)

Dle mého se jedná o jeden z nejlepších německých seriálů, příjemně naturalistický. Navíc se mi zdá, že se tvůrci postupně odprošťují od zaběhnutých klišé německých (popřípadě jakýchkoli evropských) kriminálek. Herecké výkony jsou rovněž dobré. Dávám 4 hvězdičky (80%).

Romeo, Julie a tma (1959)

Nějak mi tento film nepřirostl k srdci. Dávám 3 hvězdičky (76%).

Pearl Harbor (2001)

Nesnáším propagandistické kraviny a překrucování reality. Namísto zničení americké flotily a všech letadel ještě před vzlétnutím jsme svědky rozdrcení japonského letectva několika americkými piloty. Pomyslným hřebíčkem do rakve jsou stupidní dialogy a mdlé herecké výkony. Dávám 1 hvězdičku (14%).

Jumper (2008) odpad!

Už když jsem vyděl zdejší hodnocení a slyšel jsem v rádiu o čem film zhruba je, měl jsem tušení, že to nebude nic extra. Avšak po té, co jsem film shlédl, musel jsem poopravit své hodnocení. Tenhle film je fakt sračka, pravá nefalšovaná. Není zde žádný děj - dokonce by se to dalo nazvat anti-dějem. Tuto skutečnost navíc zvýrazňuje nelogické chování postav, ubohé dialogy a špatné herecké výkony od opravdu špatných herců. Jediným plusem tohoto filmu jsou snad jenom zvláštní efekty (který je opravdu příliš - doslova se s nimi plýtvá). Ale ty nemohou ani zdaleka vyvážit všechen ten hnus kolem. Dávám odpad (6%), tvůrci i herci by se měli stydět.

Přežili jsme Ardeny (2003)

Tak tenhle válečný film je fakt něco. I propagandistické válečné snímky hitlerovského německa byly lepší. Je to jedna velká nuda. Dávám jednu hvězdičku (12%) a ani nevím proč - asi proto, že se ve filmu nevyskytovaly výrazné bugy.

Hodina zpěvu (1988) (pořad) odpad!

Snad mi mistrové Svěrák a Uhlíř odpustí, ale pro mne je jejich pravidelná hodina zpěvu rovna největší možné trapnosti, přetvářce a nucenosti doplněné hudbou s šílenými texty. Pro mne je to jednoznačný odpad - nesnášel jsem to jako malý a o to víc to nesnáším teď.

Lotrando a Zubejda (1996)

Musím souhlasit s tím, že se jedná o jednu z nejlepšícho pohádek, co u nás vznikly po roce '89. Jestli je to pro český film dobře a nebo špatně, to ať si každý domyslí sám. Lotrando a Zubejda obsahuje snad všechny nešvary novodobých pohádek - přílišná detskost, vleklé vyprávění (aby ji pochopilo i mrně) a místy až trapné přehrávání. Písničky, které v ní zaznějí, jsou typicky svěrákovské. Takže pokuď máte rádi Hodinu zpěvu, příjdete si na své. V opačném případě si při zpěvu hlavních hrdinů budete trhat vlasy (což je můj případ). Na druhou stranu jsou dialogy dosti nápadité a vtipné. Herecké výkony jsou odpovídající schopnostem účinkujících. Dávám 3 hvězdičky (58%).

Ochránce (2005)

Je to pěkná zhovadilost, terou jsme už nejmíň sto krát mohli vidět v podobných amerických komediích. Dávám 1 hvězdičku (15%).

Muž, který sázel stromy (1987)

Tak tenhle krátkometrážní snímek je opravdová třešnička na dortu, ze které optimismus a radost z tovření jenom čiší. Nejde jinak než 5 hvězdiček (93%).