Profesionálové (1977) (seriál)

Povedený seriál s opravdu silným dobovým britským nádechem. Má to jen dvě vady na kráse: a) padouši jsou často dost neschopní a CI5 je až nelicky drtí, b) trochu z toho smrdí politická propaganda. Takže to je na 3,75 hvězdičky (75%) - dávám tedy 4.

Vražda v Orient expresu (1974)

Pro mne je nejlepším představitelem Poirota jednoznačně David Suchet, což se mi potvrdilo i v tomto filmu, který jsem si pustil s velkým očekáváním. Jaké pak bylo rozčarování, když jsem téměř po celou dobu trvání přemáhal spánek. Ten mě v posledních minutách filmu přemohl a já se vzbudil při závěrečných titulcích. Fiulm byl zdlouhavý, detektivní akce žádná, napětí nulové, stejně jako hudba a herecké, které byly opravdu rozpačité (Poirot jako šašek, to mi nejde příliš k sobě). Pro mne to bylo obrovské zklamání. Dávám 1-2 hvězdičky (16%) jen pro dobovou realističnost. Ale jelikož je zde tento film nesmírně nadhodnocen (opravdu nevím, jak se vůbec mohlo něco takového většině líbit) dávám 1.

Tak jde čas (1965) (seriál)

Tenhle seriál asi nikdy neskončí. Je to neuvěřitelné, že se stále točí i po 40 letech. :-)) Kdybych tento seriál měl zhodnotit díl po dílu, tak bych se zdráhal vůbec hodnotit (některé díly nebyly vůbec špatné, jiné zase naprosto otřesné). Budu tedy hodnotit nejprve po deseti (až dvaceti dílech), protože přibližně tak dlouho trvala jakákoliv zápletka (kdyby se to natáhlo ještě trochu měli bychom na tu dalších 24h, tentokrát však s názvem 40 let a více :-D ). Některé části bych tedy hodnoti 3-4 hvězdičkami (je v tom špetka nostalgie). Těch ale bylo po skromnu. Většinu bych asi hodnotil 1 (výjmečně 2) hvězdičkami a pak jednu velkou část odpadem nejhlubšího zrna. Suma sumárum, vychází mi, že si tento nekonečný seriál zeslouží 0,89 hvězdičky (tedy 1 hvězdu).

Báječní a bohatí (1987) (seriál) odpad!

Nevím, co k tomuto seriálu říct, asi jen, že je to ten nejodpadovitější odpad ze všech odpadů. Vůbec mě nezaujal, nemá ani děj, ani herecké výkony a ani nic jiného na alespoň průměrné (či lehce podprůměrné) úrovni.

Kassandra (1993) (seriál) odpad!

Ačkoli dávám "odpad", tak se nejedná o zas takovou hrůzu. Některé telenovely jsou mnohem horší. ;-) Takže dávám lepší odpad.

Good bye, Lenin! (2003)

Když jsem četl a viděl ohlasy na tento film, myslel jsem si, že to bude kvalitní nezávislý snímek. Opak byl ale pravdu. Když jsem tento film pustil, nevěděl jsem jestli se mám smát nebo brečet (a to né díky vtipnosti, díky té to opravdu nebylo). Pro mne je to opravdu špatný a laciný snímek, který bych se kvalitativně odvážil přirovnat filmu "Panic je na nic". Je stejně hloupoučký, trapný a nudný. Dávám jednu hvězdičku za snahu autorů, která se ovšem nesetkala s úspěchem.

Krvavý trůn (1957)

Mnohé scény jsou zbytečně prodlužovány (viz. bloudění v mlze, které šlo udělat mnohem nápaditěji; zabití Wašizua). Jiné jsou zase příliš přehrávané (viz. vidění ducha). Záběry kamery jsou všude stejně nenápadité. A ačkoli vypráví film o spoustě událostí (dobývání a obrana pevností, vraždění, politikaření a posedlost zlým dochem), tak se v samotném filmu vůbec nic neděje. O veškerém dění se dovídáme formou zpráv a vyprávění (a to ještě bez patřičné atmosféry, zvratu či pocitu marnosti). Po bitvě je sice každý generál, ale stejně si myslím, že tento film šel natočit mnohem lépe. Mohlo to být geniální mysteriózní drama s vizuálními a výpravnými hody. Místo toho to je 105 minut ubíjející nudy. Akira Kurosawa to pěkně podělal a i přes to, že je pod tímto snímkem podepsán, mu víc jak 2 hvězdičky (37 %) dát nemůžu.

Romeo a Julie (1968)

Jednoznačně nejlepší zpracování Shakespearovy hry (i když jeho díla rád nemám). Dávám 5 hvězdiček (92%).