Mlha (2007)

Na mna tento film vobec nezaposobil. Vobec sa mi nechce verit, ze reziser tohto snimku ma na krku Vykupenie z vaznice Shawshank a Zelenu milu. Cele mi to pripadalo ako nejaka parodia. Atmosfera mohla byt dobra, ale zhadzovali ju predovsetkym logicke nedostatky v spravani postav a ciastocne aj slabe efekty (tie posobili komicky v spojeni so spravanim postav, inak si na efektoch nezakladam). Viac ako strach vo mne prevladalo nepochopenie konania postav a chytanie sa za hlavu...

Dead Set (2008) (seriál)

Vyborny napad, vyborny scenar, vyborna kamera, vyborne efekty. Cely tento serial ma dost bavil, miestami to bolo trochu slabsie, ale celkovy dojem mi to nepokazilo. Paci sa mi na tom aj to, ze serial zbytocne nenatahovali, jednoducho odprezentovali cely napad a potom to ukoncili. PS: nevnimal som to ako horor, ale skor ako thriller s niekolkymi vtipnymi momentmi.

Ďáblův advokát (1997)

Výborne zahrané, všetci hlavní predstavitelia podali výborné výkony. Hudba celkovú atmosféru ešte viac zlepšuje a finále nemá chybu. Veľmi na mňa zapôsobilo aj citlivé použitie špeciálnych efektov, ktoré vyzerajú skôr ako preludy (pri ich prvom použití vo filme som si sám nebol istý tým, čo vidím) a nie ako demonštrácia toho, čo dokáže počítačová grafika. Tento film som videl už veľakrát a Alov výkon je stále nezabudnuteľný, dodnes je pre mňa záhadou prečo za túto rolu nezískal Oscara.

Maximální rychlost (2007)

Tak na tento film som sa vdaka peknemu traileru dost tesil, krasne auta a krasne zeny som dostal, ale to je asi tak vsetko. Pribeh je dost primitivny, herecke vykony obycajne a preteky aut maju dost nerealisticky priebeh. ALE ako lacna zabava po narocnom dni je tento film dobrou volbou. Kto si chce pozriet pekne auta (ake snad este v ziadnom filme v takomto pocte spolu neboli) a pekne zeny, tak tomu tento film mozem odporucit.

Královna (2006)

Na mna tento film velmi zaposobil a to este patrim k studentom :) Je to dobre zahrane, prijemne natocene a nie je to zbytocne dlhe, co beriem ako vyhodu, pretoze vela dram je zbytocne natiahnutych, co mi vacsinou vadi. Na jedno pozretie je to vyborne, dalsie si naplanujem tak o 1-2 roky.

Casino (1995)

Moj najoblubenejsi mafiansky film. Vsetci herci hraju vyborne a film aj napriek velkej dlzke velmi rychlo ubieha, divak nema sancu na to, aby sa nudil, pretoze sa neustale nieco deje. Podla mna tu Robert De Niro predviedol svoj zivotny vykon. Zaver podfarbeny piesnou House of the rising Sun u mna patri k tomu najlepsiemu, co som kedy videl.