Žena jiného muže (2011) (TV film)

Scenár nie je zlý, bohužiaľ je však dojem zničený televíznym spracovaním. Hlavne kulisy a kamera vytvárajú skôr atmosféru lacnej telenovely ako thrilleru.

Linkin Park: Live in Texas (2003) (koncert)

Výborný koncert, ktorý je navyše výborne nastrihaný. LP predvádzájú výkon plný energie, za zmienku stojí A place for my head, tam je to vidieť asi najviac :)

Hugo a jeho velký objev (2011)

Remeselne dokonalé (kamera, hudba, herci, scény), ale v celkovom dojme mi niečo chýba. Každopádne je to film, ktorý stojí za pozretie kvôli jedinečnej atmosfére, pre mňa to bola príjemná inteligentná oddychovka. Hugo výborne obstojí aj ako pocta tvorivej filmárčine - napríklad rozsypanie papierov bolo stvárnené kúzelne. Nie je to ako Harry Potter, ale stále je to taký slabší úlet. 90 %

Mesto tieňov (2008) (seriál)

Prvá séria bola veľmi dobrá a po prvom dieli druhej série som rovnako unesený. Je pre mňa nepochopiteľné, že Markíza držala druhú sériu v archíve viac ako 2 roky, ale čo už, hlavné je, že sa do vysielania znovu pustili. Všetko už asi bolo napísané, takže to skúsim napísať trochu inak: DNA sú super, Mesto tieňov je najlepší hraný slovenský seriál a všetky ostatné sú ďaleko za ním. Dokonca aj česká verzia bola slabšia. Ostatné pseudokomediálne seriály sú veľmi priehľadné a je vidieť, že s ich scenárom sa tvorcovia trápili omnoho menej ako so scenárom Mesta tieňov. Veľmi sa mi páči atmosféra, ktorá je podporená tým, že prípady sa zakladajú na skutočnosti. V tejto súvislosti odporúčam seriál Najväčšie kriminálne prípady slovenska, ktorý majú na svedomí tiež ľudia z DNA. Páči sa mi aj vizuálna stránka, ktorá je originálna a je v nej vidieť inšpirácia z amerických seriálov. Do kriminálky to sedí výborne. Herci hrajú, hudba dej vhodne dopĺňa a do všetkého veľmi dobre zapadajú aj osobné príbehy postáv. Som jednoducho nadšený, rovnako ma zaujalo aj prvé CSI, len potom toho bolo až príliš a nemal som čas na to, aby som sledoval každý diel z každého mesta. Ale CSI: Bratislava si vždy rád pozriem už len preto, aby som sa uistil, že aj v slovenskej televíznej tvorbe môže vzniknúť niečo hodnotné.

Lokal TV (2011) (seriál)

Nájde sa tam pár vtipných scén, ale je ich veľmi málo. Stotožňujem sa s tým, čo napísal Marius. Napísať dobrý vtipný seriál je sakramentsky ťažké a u nás sa to zatiaľ nikomu nepodarilo. Našim humoristom sadlo skôr hovorené slovo z konca 90tych rokov (Stredoslováci, atď.) ale v TV im to nejde.

JAG (1995) (seriál)

Ked to išlo prvýkrát v TV, tak to bol pre mňa jeden z najlepších seriálov. S odstupom času si uvedomujem, že to tak vôbec nemusí byť :) Nedávno som to v TV videl znova a stále sa mi to páčilo, takže spokojne dávam 4* aj s trochou nostalgie.

Země lidí (2011) (seriál)

Jednoducho úžasné. Po Planet Earth a Life je tu ďalší dokonalý dokumentárny seriál, tentokrát o človeku. Videl som veľa starších aj súčasných dokumentov o prírode, ale tejto trilógii nesiahali ani po päty. Human Planet "iba" pokračuje v štýle predchádzajúcich dielov (krásne zábery, pútavý komentár, zaujímavé príbehy jednotlivcov) a pridáva mnou veľmi obľúbený prvok známy už zo série Life - ukážky z natáčania na konci každého dielu. Celá trojica seriálov je povinnosťou pre každého koho čo i len trochu zaujíma svet okolo a život na Zemi. 100%

Bratislavafilm (2009)

Triple H to zhrnul veľmi pekne. Pripadá mi to ako akýsi pokus o Pulp Fiction, no tu bohužiaľ prelínanie rôznych príbehov nefunguje a film končí bez poriadnej pointy. Celé to zhadzuje úvod a záver s Kostelným, ktorý tam vôbec nemusel byť. A aj tak mi to pripadalo ako silené štylizovanie Bratislavy do pozície slovenského Bronxu, kde neznalí chodia ako do raja. Na druhej strane som ale rád, že sa u nás konečne podarilo natočiť aj niečo iné ako pokus o komédiu. Ale celkovo som bol sklamaný, chcelo by to prepracovať scenár, zbaviť sa napríklad Banánovej línie a viac rozvinúť tie ďalšie. 2/5

Všemocný (2011)

Coopera som si obľúbil vďaka prvému Hangoveru a keďže v Limitless má jeho postava podobný charakter, tak sa mi páčil tiež. Celý film na ňom pevne stojí a nevšimol som si žiadne zaváhanie. K tomu treba pripočítať zaujímavú hudbu, inovatívne používanie digitálnych efektov, sympatickú herečku v hlavnej úlohe, neotrelý námet a samozrejme zaujímavý scenár a máme výbornú oddychovku takmer pre každého. 90%

Drive (2011)

Z Drive sa vykľulo veľmi milé prekvapenie, úvod sa tváril ako variácia na Fast & Furious, ale nakoniec sa ukázalo, že o autá tam až tak nejde. Dej sa ďalej odvíja za doprovodu originálnej hudby a známych skladieb, ktoré pôsobili veľmi sviežo a bez nich by to nebolo ono. Príbeh ako taký nie je ničím originálny, ale mlčanlivý hlavný hrdina a už spomínaná hudba tomu dodávajú svojské čaro a tú správnu atmosféru. Drive stojí za pozretie, ak hľadáte temnejší thriller/drámu. 4/5