Zayl

Zayl

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 28.4.2020  15:44

Když už přežijete Halloween a Pátek třináctého, pak nejnebezpečnějším obdobím v roce budou jednoznačně Vánoce. Tím spíš pro teenagery, co se rozhodli strávit tento kouzelný čas na internátě, tak jako v případě naší skupinky. Ujistit je o tom přišel psychopat v kostýmu Santa Clause a jednoho po druhém je likviduje. Nicméně provedení vražd není žádná sláva, takže se musíme spokojit s tím, že jich je alespoň dostatek, což lze říct i o často vyskytující se nahotě. Menší zajímavostí je, že ačkoli nebyla pravidla slasheru v téhle době ještě ustálena, tak tady by se dala odškrtávat. Neubráním se však srovnání s jinými známějšími vánočními slashery jako SILENT NIGHT, DEADLY NIGHT nebo DON'T OPEN TILL CHRISTMAS, z něhož vychází To All a Goodnight nejhůře, takže na víc než dvě hvězdy to není.

• 20.4.2020  19:40

Slasher z fitcentra, kde námahu cvičení chtivých návštěvníků ukončuje (ne)známý vrah. Používá velký spínací špendlík a své počínání zakončí slušným bodycountem. Nicméně mě jímá podezření, že celé to vraždění je tak nějak mimoděk, jelikož většinu času sledujeme aerobní cvičení a detailní záběry vysportovaných těl, přičemž nikoho neznepokojuje, co se děje v šatnách. V každém případě je to ale zábavné sledovat, má to skvělou atmosféru, dobře zvolenou hudbu a pěkné holky.

• 28.12.2019  19:00

Naše čtveřice zestárla o deset let, ale nic jí to neubralo na chuti zabíjet zombíky a trousit hlášky během cesty zamořenou Amerikou. Znovu tak sledujeme kreativní likvidování zombíků, vtipná pravidla přežití a hromadu popkulturních narážek. Funguje to stejně dobře jako v prvním díle, takže za mě veliká spokojenost.

• 9.12.2019  17:43

Slasherů ze školy a internátu je nespočet, tenhle bohužel patří mezi ty slabší. Částečně vinou extra nízkého rozpočtu, který toho moc nedovolil. Jediná lepší vražda je ta provedená vrtačkou, díky které se snímek zařadil na proslulý seznam video nasties. I proto je potřeba vidět UNCUT verzi. Za závěrečné odhalení vraha a poslední minuty přihodím ještě druhou hvězdu, ale jinak je to lehce zapomenutelný slasher. P.S. Děj se má odehrávat během vánočních prázdnin, ale prakticky nic, co by připomínalo tohle období, tu není. Takže ten, kdo by se na to chtěl podívat jako na jeden z vánočních slasherů, to může vynechat.

• 1.12.2019  13:30

Klasický 80s slasher z vděčného prostředí univerzitního kampusu, ve kterém maskot v kostýmu medvěda vraždí studentky. Rozjezd je pomalejší a možná až moc prostoru je věnováno nepodstatným postavám, což bylo trochu otravné, a tak se zajímavějších momentů dočkáme až v druhé polovině. Kamera je schopná, atmosféra osmdesátek funguje a překvapivě dobré jsou i herecké výkony. Potěšilo vidět Vickie z FRIDAY THE 13TH PART 2, která má i tady památnou scénu. Nejzajímavější je asi vražedná zbraň vyrobená ze čtyř břitů, která v kombinaci s kostýmem připomíná medvědí drápy. Na tu dobu poměrně kreativní, a přestože mordy nejsou obzvlášť krvavé, tak neurazí. Girls Nite Out bych tak s klidem doporučil pro všechny fandy slasheru.

• 25.11.2019  18:12

Každá rodina má své kostlivce a pro rodinu Le Domas to platí doslova. To záhy zjistí i naše hrdinka, která ve svatebních šatech, žlutých keckách a s puškou v ruce odráží po zuby vyzbrojené příbuzenstvo, které jí jde po krku. A nelze jí nefandit, když se zprvu z křehké krásky postupně stane nebojácná bojovnice, jež pro sprosté slovo nejde daleko. Bavil jsem se nadmíru dobře, starobylé sídlo plné chodeb dotvořilo tísnivou atmosféru odlehčenou černým humorem a výborně zvládnuté krvavé scény udrží nastolené tempo až do finále. Krvavá nevěsta tak splnila má očekávání a vykřesala z groteskního nápadu zdařilou podívanou.

• 10.11.2019  21:27
    The Furies (2019)

Naháněčka v lese od protinožců, jež má za cíl zkropit krví vyprahlou půdu. Tentokrát lovnou zastupuje šestice holek, které se zoufale snaží neskončit na chladných zbraních maskovaných zabijáků. Na první krev se nečeká dlouho a rozhodně potěší pěkné praktické efekty, nicméně je škoda, že se z načrtnutého konceptu Kráska a Zvíře vlastně nic nedozvíme. Každopádně jako jednohubka to zafungovalo, má to svoje momenty a za poctivé gore a masky zaokrouhlím na tři hvězdy.

• 1.11.2019  18:35
    Haunt (2019)

Strašidelný dům většinou člověk projde bez úhony a u východu zívne nudou, to se však rozhodli změnit zabijáci provozující tuhle atrakci. A nutno říct, že se jim to podařilo. Kulisy i masky jsou výborné a parta teenagerů je taky v pohodě. Nakonec ani nevadilo, že se se snižováním jejich počtu celkem otálelo, protože počet zabití se vyšplhal překvapivě vysoko, takže nebyla nouze ani o slušné gore. A za závěrečné vzepření osudu palec nahoru.

• 3.3.2015  17:10
    Girlhouse (2014)

Zesměšnit z mládí frustrovaného otylého psychopata se nevyplácí, o tom se mohly přesvědčit i (polo)nahé dívky z Girlhousu. Stačilo k tomu pár hackerských triků, chuť pocuchat několik pěkných obličejů a z vily plné děvčat, kompletně místnost po místnosti monitorované, se už neozývá vzrušivé sténání, ale jen nářek obětí. Inu, zabiják se rozhodně nebojí zašpinit a vymýšlí celkem zajímavé odchody ze světa. Jsem rád i za to, že si nasadil masku, vylepšilo to dojem a za jeho poctivou práci není problém přimhouřit oči nad logikou. Parádní slasher za čisté čtyři hvězdy.

• 3.11.2014  15:41

Výborný slasher, který znovu dává v paměť, jak město Texarkana utrpělo jizvu na jméně, když tu začal řádit brutální vrah. Zatímco původní film je spíše průměrný, tak jeho sequel The Town That Dreaded Sundown je o poznání lepší. Což mě mile překvapilo, většinou je to opačně. Z nikdy dopadeného vraha se za ty roky stala atrakce, a tak není divu, že se někdo rozhodl znovuoživit hrůzné události. Ve výsledku to znamená, že se dočkáme slušného přísunu vražd, které jsou ke všemu velmi kvalitně zpracované. Líbil se mi i retro vizuál a precizní kamera. Rovněž atmosféra je tu vážně cítit a herci hrají slušně. Jedinou výtku mám k závěru, s tím se mohli tvůrci vypořádat lépe, ale i přesto jde o jeden z nejlepších slasherů za poslední dobu!

• 2.7.2014  18:43

Je tak nějak tradicí, že každý speciální den nebo svátek má i svůj slasher. No a tentokrát se dostalo i na Den díkuvzdání. Jen bych si přál, aby byl použit v mnohem lepším filmu ... U vyvražďovaček jsem k neoriginální zápletce nebo špatným hereckým výkonům tolerantní, ale s lacině provedenými vraždami a špatně nasnímanými scénami, kde pořádně není nic vidět, začínám ztrácet trpělivost. Až moc se tu podepsal nedostatek peněz. Raději šáhněte po 'BLOOD RAGE', díkuvzdání tam máte taky a zpracování je po všech stránkách lepší.

• 2.7.2014  18:39

Lehce podprůměrný obchoďákový slasher se skupinkou nadržených teenagerů, kteří se rozhodnou zůstat přes noc v jedné z prodejen nábytku. Vraždy jsou spíše krotší, ale minimálně výtahová scéna je perfektní. Atmosféra je ucházející a překvapí i poměrně častá nahota. Avšak víc toho tahle hra na schovávanou nenabídne. Vrah je divnej a jeho jednání ještě podivnější. 2/5

• 20.2.2014  22:49

Vědecký pokrok s sebou nese určitá rizika, přesto nám sérum Herberta Westa znovu zaručí parádní (ne)mrtvolnou zábavu! A to už stojí za ten risk. Znovu se tak můžeme těšit na stříkající krev, jadrné hlášky a bizarní experimenty v černohumorném balení. Dvojka je bezesporu plnohodnotným pokračováním, třebaže mám o něco radši jedničku.

• 15.2.2014  17:10

Tahle sestřička má sklony k poněkud netradičním lékařským praktikám, z nichž je cítit chtěně přestřelené násilí a nahota. To jsou jasné předpoklady pro solidní béčkový kousek, který navíc dobře uplatňuje svůj dráždivě voyeristický vizuál a sem tam se nebojí ukázat ani pěkně vypadající vraždící momenty. Nurse 3D ve výsledku působí svěže a i přes chatrnou zápletku zvládá bez problému udržet pozornost. Jasně, po dějové stránce nic extra a nelogičností je taky na tucet, ale jako žánrová jednohubka, proč ne.

• 11.2.2014  00:07
    Blood Rage (1987)

Standardní osmdesátkový slasher, který své nedostatky zdatně retušuje v prolité krvi. Vraždy sice nejsou technicky prvotřídní, ale na nízkonákladový snímek nic, co by urazilo. Zabiják k usmrcení svých obětí nejčastěji šáhne po mačetě a tím, že ji nenechává dlouho suchou, není moc prostoru k nudě. Je sice škoda, že jeho identita je známa hned od začátku a nedočkáme se ani žádné masky, ale pro tu samoúčelnou krvavost se to vyplatí vidět.

• 11.2.2014  00:05
    The Unseen (1980)

Tohle je radost ze staré kvality. The Unseen je kříženec creepy-slasher stylu, který obsahuje hutnou atmosféru, pěkné hrdinky a perfektní hudbu. Rozjezd je sice na můj vkus pomalejší a vražd je taky pomálu, ale je to tak hezky natočené, že přes všechno napětí jsem to nijak zásadně nepocítil. To nejlepší však čeká v závěru, kdy o svůj život bojuje jedna z hrdinek a navíc se dozvíme co se ukrývá ve sklepě. Silnější tři hvězdy.

• 10.2.2014  23:39
    Offerings (1989)

Do očí bijící podobnost s 'HALLOWEENEM' zamrzí, ale jen kvůli tomu bych tento slasher ještě nezatracoval. Ostatně originalita je něco, co nelze v tomto subžánru moc očekávat. Offerings má do jisté míry slušnou chmurnou atmosféru i sympatické herečky, ale jakmile dojde na mordy, tak většina buď není vidět nebo se odehrávají za tmy. Pravděpodobně nebyly peníze. Ovšem kdo si tolik nepotrpí na gore a dává přednost atmosféře a dění okolo, tak ho to může i zabavit, pro mě nuda.

• 10.2.2014  23:35
    Curtains (1983)

Vyvražďovačka se zajímavým námětem a maskovaným vrahem povětšinou bývá vodítkem k dobré zábavě. V případě Curtains tomu tak není. Děj se zbytečně táhne a vraždy jsou amatéřina bez krve. Krom celkem dobře vymyšleného motivu panenky a ucházející masky je to velká nuda. Za slabé dvě.

• 12.1.2014  16:44
    You're Next (2011)

Úderný krvavý masakr, který proťatými hrdly zasviní doslova celý barák. You're Next vykresluje hysterii a úzkost v té nejryzejší podobě, navíc je zařezána stejně hluboko, jako ostří v těle hlavních aktérů. Pocítíte to takřka od prvních minut, třebaže nutná seznamovačka nechybí. Nicméně situace se vyostřuje opravdu rychle a je radost sledovat masakrální kousky a lehký načernalý humor v pozadí. Potěší i logické chování postav a zejména hlavní hrdinka je výbornou protiváhou pro maskované zabijáky. Rozhodně se jedná o našlapanou "Home Invasion", která nepoleví od začátku do konce.

• 1.1.2014  23:51
    Open Grave (2013)

Probudit se v jámě plné mrtvol s bouchačkou, zapalovačem a klíčema není vůbec hezké zjištění, a pokud se k tomu přidá ztráta paměti, tak už je to pořádnej průser. Za sebe musím říct, že Open Grave je příjemné překvapení, ze kterého doslova sálá znepokojivá atmosféra. Velký podíl na tom má především zručná kamera a perfektní casting, díky čemuž jsem si příběh, vsazený do krajiny s tuctem mrtvol a nakažených, užíval. V každém případě jsou to zasloužené čtyři hvězdičky.

• 28.12.2013  12:38
    Promoce (1981)

V časných osmdesátkách, a speciálně roku 1981, vznikla řada významných vyvražďovaček. Pro příklad: 'FRIDAY THE 13TH PART 2', 'MY BLOODY VALENTINE', 'THE BURNING' a další... Na téhle vlně úspěchu se svezl u nás relativně neznámý slasher Graduation Day. Nicméně zpracování je úplně jinej level. V tomhle směru není nic horšího, než když krom pitomě oblečeného vraha - tepláková souprava a šermířská maska - jsou i samotné vraždy bez nápadu a kapky gore. Díky aspoň za ten konec, kterej je vážně parádní.

• 25.12.2013  21:36

Vánoční slasher s lehkým detektivním přesahem. Do ruda se tentokrát zbarví londýnské ulice, ve kterých řádí maniak s patrnou nenávistí k Santa Clausům. Samozřejmě se nabízí srovnání s jinou vánoční vyvražďovačkou 'SILENT NIGHT, DEADLY NIGHT', která je ze stejného roku, ale kvalitativně je úplně jinde. Don't Open Till Christmas je jen slabším odvarem, ačkoli místy dokáže vytvořit slušnou atmosféru a ani v rámci vražd to není nejhorší. Nejedná se zkrátka o žádný propadák a nechám to za tři hvězdy, i když slabší.

• 25.12.2013  13:27

Tohle smrdělo odpadem. Amatérská, ničím zajímavá vyvražďovačka, kde neexistuje žádný skutečný děj, jen nekonečné scény putování lesem, proložené kosením táborníků. Zvolené prostředí je jediná věc, kterou oceňuji, ostatní je velká tragédie. Nezachrání to ani samotné mordy, i přes jejich velký počet, jelikož jsou tak špatně provedené, že to z bolestivého zmaru nijak nevytrhne. Navíc vypodobnění vraha, tamní lesní muž, bylo k smíchu. Herectví a hudbu radši ani nezmiňuji. Don't Go In the Woods vám nic negarantuje, ani že se vám to podaří dokoukat.

• 23.12.2013  20:12

K uzoufání nudná středoškolská vyvražďovačka, která se utápí v nesourodém ději, a pro pár laciných vražd je zapotřebí vytrpět hromadu hloupých keců. Bohužel, Return to Horror High postrádá alespoň minimální faktor děsivosti a ke vší smůle nefungovaly, až na pár výjimek, ani rádoby vtipné momenty. Vyzdvihnout mohu jen hudební motiv a maskovaný vrah je taky plus, ale vesměs převládá zklamání.

• 11.12.2013  21:42

Nudný teenagerovský slasher ze střední školy bez jakýchkoliv ambicí ozvláštnit provařená klišé. Mám rád osmdesátková béčka, ale Cutting Class nemá moc co nabídnout. Nevadilo by, že zápletka je tuctová, ale úmorné dialogy prokládané gumovými vraždami, které působí až nechtěně vtipně, nejsou ničím, co by šlo chválit. Snad jen relativně srandovní konec s odtajněným vrahem je světlejším momentem. Každopádně to není tak hrozný, aby to vydalo jen na jednu hvězdičku, ale i tak je to slabota.

• 9.12.2013  22:52

Pokračování doznalo velkého zlepšení, třebaže pokračováním vlastně ani není. Dějová návaznost prakticky žádná, stylem se mnohem víc podobá 'SLUMBER PARTY MASSACRE', a je to možná i důvod, proč autoři z tohoto snímku použili několik "vysvětlujících" scén. Ne náhodou se SHM2 původně natáčel pod názvem 'NIGHTIE NIGHTMARE', což by byl příhodnější název, protože tolik nočních košilek nebo přímo nahoty, si jinde neužijete. To samé nemohu říct o vraždách, které zpravidla nejdou vidět, na stěnu cákne krev, ozve se výkřik a to je vše. Na nějaké viditelné ostří v lidském těle musíme počkat až do samotného závěru, ale tento nedostatek se dá odpustit, je to totiž zábavnej slasher. Silnější trojhvězdí.

• 9.12.2013  22:28

Existuje dobrý důvod, proč tenhle slasher patří mezi ty méně známé kousky. Nevyniká totiž v ničem. Nicméně malou zajímavostí může být velká příběhová podobnost s 'HALLOWEENEM'. Od té se sice dá oprostit, ale rozhodně nepočítejte s obdobnou kvalitou, jelikož Sorority House Massacre trpí nepoměrně horším zpracováním. Počínaje vrahem bez masky, přes špatné vraždy, a žalostnými herecký výkony konče. I když nic vyloženě neurazí, tak ve všech ohledech jde o podprůměr.

• 8.12.2013  22:45

Bezvýrazná táborová vyvražďovačka, která promarnila svou šanci stát se alespoň průměrnou zábavou. Čekal jsem slušnou naháněnou hezkých roztleskávaček, místo toho jsem však měl problém vůbec udržet pozornost. Ano, hezké holky tu skutečně jsou, několik vtipných scén pro zpestření, ale ničím jiným tenhle slasher nezaujme. Nemaskovaný vrah, trapná zabití a ani ten závěr neuspokojí. Cheerleader Camp je určitě slabá záležitost a jako taková je vhodná pouze pro kompletisty.

• 6.12.2013  17:55
    The Slayer (1982)

Od The Slayer určitě nelze očekávat klasický slasher, přestože se do této větve zařezává. Ve skutečnosti se mnohem víc spoléhá na atmosféru a postavy, než na způsoby vražd a konečné číslo bodycountu. Pokud ale patříte mezi milovníky bezútěšné atmosféry, ve které malá skupinka zjišťuje, že mají pořádný problém, určitě si přijdete na své. Já osobně preferuji přímočařejší přístup, kde se víc koná než kecá, ale je to bez problémů stravitelné.

• 3.12.2013  22:52

Osmdesátková vyvražďovačka, která sakra páchne po krvi, třebaže má lehký komediální nádech. Opravdu, tady se tnulo do živého. Vraždy jsou krvavé a ječící mládež tu porcuje duševně zaostalej tlustej týpek s velkým dvouručním sekáčem. Atmosféra je taky slušná a celkově se mi tahle řezničina v areálu zavřených jatek líbila. Samozřejmě tradiční nešvar zůstal v podobě plytkosti děje a nelogických kiksů, a přestože Slaughterhouse není žádný vrchol v rámci subžánru, tak pro fandy to můžu s klidným svědomím doporučit.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11