Zayl

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 3.3.2015  17:10
    Girlhouse (2014)

Zesměšnit z mládí frustrovaného otylého psychopata se nevyplácí, o tom se mohly přesvědčit i (polo)nahé dívky z Girlhousu. Stačilo k tomu pár hackerských triků, chuť pocuchat několik pěkných obličejů a z vily plné děvčat, kompletně místnost po místnosti monitorované, se už neozývá vzrušivé sténání, ale jen nářek obětí. Inu, zabiják se rozhodně nebojí zašpinit a vymýšlí celkem zajímavé odchody ze světa. Jsem rád i za to, že si nasadil masku, vylepšilo to dojem a za jeho poctivou práci není problém přimhouřit oči nad logikou. Parádní slasher za čisté čtyři hvězdy.

• 3.11.2014  15:41

Výborný slasher, který znovu dává v paměť, jak město Texarkana utrpělo jizvu na jméně, když tu začal řádit brutální vrah. Zatímco původní film je spíše průměrný, tak jeho sequel The Town That Dreaded Sundown je o poznání lepší. Což mě mile překvapilo, většinou je to opačně. Z nikdy dopadeného vraha se za ty roky stala atrakce, a tak není divu, že se někdo rozhodl znovuoživit hrůzné události. Ve výsledku to znamená, že se dočkáme slušného přísunu vražd, které jsou ke všemu velmi kvalitně zpracované. Líbil se mi i retro vizuál a precizní kamera. Rovněž atmosféra je tu vážně cítit a herci hrají slušně. Jedinou výtku mám k závěru, s tím se mohli tvůrci vypořádat lépe, ale i přesto jde o jeden z nejlepších slasherů za poslední dobu!

• 2.7.2014  18:43

Je tak nějak tradicí, že každý speciální den nebo svátek má i svůj slasher. No a tentokrát se dostalo i na Den díkuvzdání. Jen bych si přál, aby byl použit v mnohem lepším filmu ... U vyvražďovaček jsem k neoriginální zápletce nebo špatným hereckým výkonům tolerantní, ale s lacině provedenými vraždami a špatně nasnímanými scénami, kde pořádně není nic vidět, začínám ztrácet trpělivost. Až moc se tu podepsal nedostatek peněz. Raději šáhněte po 'BLOOD RAGE', díkuvzdání tam máte taky a zpracování je po všech stránkách lepší.

• 2.7.2014  18:39

Lehce podprůměrný obchoďákový slasher se skupinkou nadržených teenagerů, kteří se rozhodnou zůstat přes noc v jedné z prodejen nábytku. Vraždy jsou spíše krotší, ale minimálně výtahová scéna je perfektní. Atmosféra je ucházející a překvapí i poměrně častá nahota. Avšak víc toho tahle hra na schovávanou nenabídne. Vrah je divnej a jeho jednání ještě podivnější. 2/5

• 20.2.2014  22:49

Vědecký pokrok s sebou nese určitá rizika, přesto nám sérum Herberta Westa znovu zaručí parádní (ne)mrtvolnou zábavu! A to už stojí za ten risk. Znovu se tak můžeme těšit na stříkající krev, jadrné hlášky a bizarní experimenty v černohumorném balení. Dvojka je bezesporu plnohodnotným pokračováním, třebaže mám o něco radši jedničku.

• 15.2.2014  17:10
    Nurse 3D (2013)

Tahle sestřička má sklony k poněkud netradičním lékařským praktikám, z nichž je cítit chtěně přestřelené násilí a nahota. To jsou jasné předpoklady pro solidní béčkový kousek, který navíc dobře uplatňuje svůj dráždivě voyeristický vizuál a sem tam se nebojí ukázat ani pěkně vypadající vraždící momenty. Nurse 3D ve výsledku působí svěže a i přes chatrnou zápletku zvládá bez problému udržet pozornost. Jasně, po dějové stránce nic extra a nelogičností je taky na tucet, ale jako žánrová jednohubka, proč ne.

• 11.2.2014  00:07
    Blood Rage (1987)

Standardní osmdesátkový slasher, který své nedostatky zdatně retušuje v prolité krvi. Vraždy sice nejsou technicky prvotřídní, ale na nízkonákladový snímek nic, co by urazilo. Zabiják k usmrcení svých obětí nejčastěji šáhne po mačetě a tím, že ji nenechává dlouho suchou, není moc prostoru k nudě. Je sice škoda, že jeho identita je známa hned od začátku a nedočkáme se ani žádné masky, ale pro tu samoúčelnou krvavost se to vyplatí vidět.

• 11.2.2014  00:05
    The Unseen (1980)

Tohle je radost ze staré kvality. The Unseen je kříženec creepy-slasher stylu, který obsahuje hutnou atmosféru, pěkné hrdinky a perfektní hudbu. Rozjezd je sice na můj vkus pomalejší a vražd je taky pomálu, ale je to tak hezky natočené, že přes všechno napětí jsem to nijak zásadně nepocítil. To nejlepší však čeká v závěru, kdy o svůj život bojuje jedna z hrdinek a navíc se dozvíme co se ukrývá ve sklepě. Silnější tři hvězdy.

• 10.2.2014  23:39
    Offerings (1989)

Do očí bijící podobnost s 'HALLOWEENEM' zamrzí, ale jen kvůli tomu bych tento slasher ještě nezatracoval. Ostatně originalita je něco, co nelze v tomto subžánru moc očekávat. Offerings má do jisté míry slušnou chmurnou atmosféru i sympatické herečky, ale jakmile dojde na mordy, tak většina buď není vidět nebo se odehrávají za tmy. Pravděpodobně nebyly peníze. Ovšem kdo si tolik nepotrpí na gore a dává přednost atmosféře a dění okolo, tak ho to může i zabavit, pro mě nuda.

• 10.2.2014  23:35
    Curtains (1983)

Vyvražďovačka se zajímavým námětem a maskovaným vrahem povětšinou bývá vodítkem k dobré zábavě. V případě Curtains tomu tak není. Děj se zbytečně táhne a vraždy jsou amatéřina bez krve. Krom celkem dobře vymyšleného motivu panenky a ucházející masky je to velká nuda. Za slabé dvě.

• 12.1.2014  16:44
    You're Next (2011)

Úderný krvavý masakr, který proťatými hrdly zasviní doslova celý barák. You're Next vykresluje hysterii a úzkost v té nejryzejší podobě, navíc je zařezána stejně hluboko, jako ostří v těle hlavních aktérů. Pocítíte to takřka od prvních minut, třebaže nutná seznamovačka nechybí. Nicméně situace se vyostřuje opravdu rychle a je radost sledovat masakrální kousky a lehký načernalý humor v pozadí. Potěší i logické chování postav a zejména hlavní hrdinka je výbornou protiváhou pro maskované zabijáky. Rozhodně se jedná o našlapanou "Home Invasion", která nepoleví od začátku do konce.

• 1.1.2014  23:51
    Open Grave (2013)

Probudit se v jámě plné mrtvol s bouchačkou, zapalovačem a klíčema není vůbec hezké zjištění, a pokud se k tomu přidá ztráta paměti, tak už je to pořádnej průser. Za sebe musím říct, že Open Grave je příjemné překvapení, ze kterého doslova sálá znepokojivá atmosféra. Velký podíl na tom má především zručná kamera a perfektní casting, díky čemuž jsem si příběh, vsazený do krajiny s tuctem mrtvol a nakažených, užíval. V každém případě jsou to zasloužené čtyři hvězdičky.

• 28.12.2013  12:38
    Promoce (1981)

V časných osmdesátkách, a speciálně roku 1981, vznikla řada významných vyvražďovaček. Pro příklad: 'FRIDAY THE 13TH PART 2', 'MY BLOODY VALENTINE', 'THE BURNING' a další... Na téhle vlně úspěchu se svezl u nás relativně neznámý slasher Graduation Day. Nicméně zpracování je úplně jinej level. V tomhle směru není nic horšího, než když krom pitomě oblečeného vraha - tepláková souprava a šermířská maska - jsou i samotné vraždy bez nápadu a kapky gore. Díky aspoň za ten konec, kterej je vážně parádní.

• 25.12.2013  21:36

Vánoční slasher s lehkým detektivním přesahem. Do ruda se tentokrát zbarví londýnské ulice, ve kterých řádí maniak s patrnou nenávistí k Santa Clausům. Samozřejmě se nabízí srovnání s jinou vánoční vyvražďovačkou 'SILENT NIGHT, DEADLY NIGHT', která je ze stejného roku, ale kvalitativně je úplně jinde. Don't Open Till Christmas je jen slabším odvarem, ačkoli místy dokáže vytvořit slušnou atmosféru a ani v rámci vražd to není nejhorší. Nejedná se zkrátka o žádný propadák a nechám to za tři hvězdy, i když slabší.

• 25.12.2013  13:27

Tohle smrdělo odpadem. Amatérská, ničím zajímavá vyvražďovačka, kde neexistuje žádný skutečný děj, jen nekonečné scény putování lesem, proložené kosením táborníků. Zvolené prostředí je jediná věc, kterou oceňuji, ostatní je velká tragédie. Nezachrání to ani samotné mordy, i přes jejich velký počet, jelikož jsou tak špatně provedené, že to z bolestivého zmaru nijak nevytrhne. Navíc vypodobnění vraha, tamní lesní muž, bylo k smíchu. Herectví a hudbu radši ani nezmiňuji. Don't Go In the Woods vám nic negarantuje, ani že se vám to podaří dokoukat.

• 23.12.2013  20:12

K uzoufání nudná středoškolská vyvražďovačka, která se utápí v nesourodém ději, a pro pár laciných vražd je zapotřebí vytrpět hromadu hloupých keců. Bohužel, Return to Horror High postrádá alespoň minimální faktor děsivosti a ke vší smůle nefungovaly, až na pár výjimek, ani rádoby vtipné momenty. Vyzdvihnout mohu jen hudební motiv a maskovaný vrah je taky plus, ale vesměs převládá zklamání.

• 11.12.2013  21:42

Nudný teenagerovský slasher ze střední školy bez jakýchkoliv ambicí ozvláštnit provařená klišé. Mám rád osmdesátková béčka, ale Cutting Class nemá moc co nabídnout. Nevadilo by, že zápletka je tuctová, ale úmorné dialogy prokládané gumovými vraždami, které působí až nechtěně vtipně, nejsou ničím, co by šlo chválit. Snad jen relativně srandovní konec s odtajněným vrahem je světlejším momentem. Každopádně to není tak hrozný, aby to vydalo jen na jednu hvězdičku, ale i tak je to slabota.

• 9.12.2013  22:52

Pokračování doznalo velkého zlepšení, třebaže pokračováním vlastně ani není. Dějová návaznost prakticky žádná, stylem se mnohem víc podobá 'SLUMBER PARTY MASSACRE', a je to možná i důvod, proč autoři z tohoto snímku použili několik "vysvětlujících" scén. Ne náhodou se SHM2 původně natáčel pod názvem 'NIGHTIE NIGHTMARE', což by byl příhodnější název, protože tolik nočních košilek nebo přímo nahoty, si jinde neužijete. To samé nemohu říct o vraždách, které zpravidla nejdou vidět, na stěnu cákne krev, ozve se výkřik a to je vše. Na nějaké viditelné ostří v lidském těle musíme počkat až do samotného závěru, ale tento nedostatek se dá odpustit, je to totiž zábavnej slasher. Silnější trojhvězdí.

• 9.12.2013  22:28

Existuje dobrý důvod, proč tenhle slasher patří mezi ty méně známé kousky. Nevyniká totiž v ničem. Nicméně malou zajímavostí může být velká příběhová podobnost s 'HALLOWEENEM'. Od té se sice dá oprostit, ale rozhodně nepočítejte s obdobnou kvalitou, jelikož Sorority House Massacre trpí nepoměrně horším zpracováním. Počínaje vrahem bez masky, přes špatné vraždy, a žalostnými herecký výkony konče. I když nic vyloženě neurazí, tak ve všech ohledech jde o podprůměr.

• 8.12.2013  22:45

Bezvýrazná táborová vyvražďovačka, která promarnila svou šanci stát se alespoň průměrnou zábavou. Čekal jsem slušnou naháněnou hezkých roztleskávaček, místo toho jsem však měl problém vůbec udržet pozornost. Ano, hezké holky tu skutečně jsou, několik vtipných scén pro zpestření, ale ničím jiným tenhle slasher nezaujme. Nemaskovaný vrah, trapná zabití a ani ten závěr neuspokojí. Cheerleader Camp je určitě slabá záležitost a jako taková je vhodná pouze pro kompletisty.

• 6.12.2013  17:55
    The Slayer (1982)

Od The Slayer určitě nelze očekávat klasický slasher, přestože se do této větve zařezává. Ve skutečnosti se mnohem víc spoléhá na atmosféru a postavy, než na způsoby vražd a konečné číslo bodycountu. Pokud ale patříte mezi milovníky bezútěšné atmosféry, ve které malá skupinka zjišťuje, že mají pořádný problém, určitě si přijdete na své. Já osobně preferuji přímočařejší přístup, kde se víc koná než kecá, ale je to bez problémů stravitelné.

• 3.12.2013  22:52

Osmdesátková vyvražďovačka, která sakra páchne po krvi, třebaže má lehký komediální nádech. Opravdu, tady se tnulo do živého. Vraždy jsou krvavé a ječící mládež tu porcuje duševně zaostalej tlustej týpek s velkým dvouručním sekáčem. Atmosféra je taky slušná a celkově se mi tahle řezničina v areálu zavřených jatek líbila. Samozřejmě tradiční nešvar zůstal v podobě plytkosti děje a nelogických kiksů, a přestože Slaughterhouse není žádný vrchol v rámci subžánru, tak pro fandy to můžu s klidným svědomím doporučit.

• 3.12.2013  18:23

Příjemný pozapomenutý slasher z let osmdesátých, tentokrát v nemocničním prostředí. Ač mám radši lesy a kempy, tak i prostředí úzkých chodeb mělo své kouzlo. Zabiják se docela činí, personál nemocnice se rychle ztenčuje a bodycount se ustálil na desítce. Vraždy jsou poměrně na dobré úrovni a až na dvě jsou všechny vidět. Navíc i hlavní hrdinka je sympatická, atmosféra je cítit a tak hlavním zklamáním zůstává maniakální doktor, který mě svou obyčejnou vizáží nijak neoslovil. Jinak vcelku zábava.

• 2.12.2013  20:28

Na americkém zapadákově nastal znovu čas zabíjet zabloudilé teenagery. Bohužel, tohle řádění šílence se slabostí pro figuríny přineslo jen ubíjející nudu. Tourist Trap není úplně typická vyvražďovačka, ačkoli nějaké náznaky tu jsou. Upřímně mi ale vadila dávka nadpřirozena, umělé vraždy a vleklost děje. Ocenit můžu atmosféru osamělého baráku a za poslední záběr přihazuji druhou hvězdu, ale jinak bída.

• 24.10.2013  18:12
    Carrie (2013)

Dívčí dospívání s krvavou příchutí může být zábava, ne však, pokud je to již jednou vyluhovaný tampon. Sledujete otravné teenagery, holku pochybné existence a její fanatickou matku jen proto, aby přišel slavný masakr na plese, který se odehrál v pěti minutách. A to vám musí stačit. Carriiny telekinetické schopnosti jsou jen lehce vysvětleny, scény s matkou by také zasluhovaly více prostoru a zmíněný konec s mizernými triky byl na zaplakání. Vyzdvihnout lze jen herecké výkony Chloë Moretz a Julianne Moore, které zahrály nejlépe, jak jim scénář dovolil.

• 30.6.2013  14:52

V uplynulých několika letech si do nás kousnuly desítky zombie filmů a přesto nemáme dost. Apokalypsa, města plná oživlého masa a houževnatost posledních přeživších, je součástí takřka každé nemrtvé zábavy. Ani World War Z na to nejde jinak. Zombíci jsou všude, mají hlad a pro jeden kusanec udělají cokoli. Akční scenérie se povedly, jsou v obrovském tempu a za rozmanitost prostředí dávám taky plusové body. Obzvlášť masakr v Jeruzalému byl prvotřídní. Snad jen zamrzí absence výraznějších hororových prvků a závěr samotný, což se ale vzhledem k nízkému ratingu dalo předpokládat. Naštěstí se však podařilo vyhnout výraznějším propadům a tak můžu být spokojený, jak to nakonec všechno dopadlo.

• 29.5.2013  18:22
    Lesní duch (2013)

Na každém plakátu v kinech byl Lesní Duch prezentován jako nejděsivější film, jaký kdy uvidíte. Popravdě, tady se autoři spletli. Avšak pokud vaši pozornost vzbuzuje spojení brutální, krví nasáklý horor, kde žádná končetina nebude ušetřena, pak nešlápnete vedle. Ostatně krev je základní pilíř a nutno dodat, že jsou to hotové žně, pod kterými se ztratí veškeré nelogičnosti. Navíc mám poměrně slabost pro lesní prostředí a tak jsem si tuhle jízdu uprostřed depresivního lesa užíval. Jasně, na originál to nemá ani v nejmenším, ale v dnešní záplavě remaků zdařilé.

• 29.5.2013  17:17
    Mama (2013)

Precizní horor zahalený v duchařském hávu, pod kterým se kromě Mamy schovají i dvě vlčí děti a perfektní lekačky. Dnes už asi nikoho nepřekvapí, že tuhle pecku vyprodukovali Španělé, současní králové hororu, a ani tentokrát nezklamali! Přestože jde Mama víceméně po žánrových kolejích, dokáže navodit temnou atmosféru a znepokojivé momenty jen tím, že ve svůj prospěch využívá úhly kamery, osvětlení a hudbu. Převážně lekacích scén je opravdu hodně, a tady musím jen chválit, je to nejsilnější stránka filmu. Samotné ztvárnění bubáka se mi líbilo, ale je jen škoda, že se digitálními triky trochu víc nešetřilo, což je patrné převážně v závěrečné třetině, kdy Mamu máme takřka neustále na očích a celé se to zvrhne v běsnící skrumáž. Nicméně to lze velkoryse odpustit, jako celek jde o nadprůměrný horor, u kterého mě veškerá dávka děsivosti bavila.

• 6.5.2013  21:04

Absolutní zrůdnost, která máchá slavná jména ve fekáliích.

• 4.11.2012  12:39
    Sinister (2012)

Dům s jednou promítačkou, znepokojivou minulostí a démonem, jehož přístup se obejde téměř bez krve, o to jsou však ambice strašení vyšší. S chutí jsem zatlačil do dveří domu a nechal se ofouknout okultní atmosférou, která svým minimalistickým přístupem zalézá až za nehty. Sinister je ukázkovým příkladem, že i ohrané zápletce lze vštípit vitalitu, která baví, děsí a pomalu odkrývá pozadí vražedné hrůzy. Lekačky také fungují a přes všechny zvukové i vizuální vjemy je prostor k nudě nulový. Na své si přijde opravdu každý a rozhodně jde o hororovou pecku tohoto roku, na kterou se vyplatí zajít do kina.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12