28 týdnů poté (2007)

Obstojné pokračování zombie apokalypsy. 28 týdnů poté je parádní krvavá řežba disponující dynamikou se solidní atmosférou a sem tam nějakou lekačkou. Výsledný dojem není vůbec špatný. 3,5*

Vetřelci (1986)

Výborná ukázka toho, jak překonat syndrom druhého dílu. Jestli byl Vetřelec výborný, tak zde bych mohl superlativy jen hýřit. Dodnes je to pro mě na scéně sci-fi hororů naprostá jednička. James Cameron dokazuje, že je to ten správný muž pro natáčení druhých dílů. Jeho talent a vizuální cítění je pastva pro oči. Hutná atmosféra, že by se dala krájet, prokládaná svištícími kulkami a mistrovsky zvládnutými exteriéry planety, nabízí vynikající adrenalinovou jízdu, která nikdy neomrzí. Vrchol vetřelčí ságy, na který potřebuji více hvězdiček. 100%

Cesta do pravěku (1955)

Na svou dobu naprosto nadčasový film, jenž dokázal Karel Zeman ztvárnit s bravurou a ani po tolika letech neztratil své kouzlo. Zkrátka jeden z klenotů českého filmu. 100%

Zombies: Den-D přichází (2008)

I když patřím k fanouškům tohoto žánru, tak u tohoto snímku nemůžu říct nic jiného, než to, že se jedná o veliké zklamání. Zombíci, kteří mají schopnosti jako nějací superhrdinové, to je opravdu vrchol všeho. Jednu hvězdu uděluji za jednu dlouhou akci a zombie vegetariána, čemuž jsem se musel zasmát. Toto se prostě nepovedlo.

Bratři Solomonovi (2007)

Další zbytečná komedie, která disponuje naprosto stupidním humorem a tupými bratry, jací se jen tak nevidí. Nicméně film se dal bez problémů dokoukat a musím uznat, že jsem se i párkrát zasmál.

Prokletí domu slunečnic (2007)

Začátek byl opravdu dobrý a byl předzvěstí, že by se mohlo jednat o povedený horor. Bohužel postupem času ztrácí na intenzitě a tvůrcům dochází takříkajíc dech. Asi to chtělo o něco lepší příběh, neboť filmů s prokletým domem jsou desítky a pokus o inovaci byl taky minimální. Plusem jsou celkem vydařené herecké výkony a hezké prostředí. Nečekal jsem nic převratného, takže celková spokojenost.

Až na krev (2007)

Nevím, čím si tento snímek vysloužil tak vysoké hodnocení, ale zkrátka mně to přišlo jako jedna dlouhá nuda s nekončícím "dějem". Několikrát jsem chtěl použít zrychlené přetáčení, protože se to prostě nedalo vydržet. A to nemluvím o tom, že v prvních 30 minutách padlo všehovšudy snad jen pět slov, a že film má plno hluchých míst. Musel jsem se hodně přemlouvat, abych to nevypnul před koncem.

Bobule (2008)

Příjemná letní komedie a po docela dlouhé době český film, na který se dalo taky dívat.

Kopačky (2008)

Letní romantická komedie s primitivní a předvídatelnou zápletkou, naproti tomu s celkem kvalitním obsazením, patřičnou dávkou romantiky a solidním vtipem. Co do žánru to účel splnilo, ale žádný přesah nečekejte.

Agenti dementi 2 (2008) odpad!

Marnota, která se odpadním vodám nevyhne.