swe

Česko
Romantik jak cyp

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 22.12.2017  16:21

Osmá epizoda má své opravdu silné momenty, vesměs vždy související s duševní roztříštěností skoro-hlavního padoucha s červeným mečem a duševní roztříštěností skoro-hlavního klaďase se zeleným mečem. Pak tam jsou scény, které jsou OK a pak scény, které mě štvaly. Kolem a kolem, film má velmi dobrý a pevný základ, bohužel s velkou a tlustou polevou sraček.

• 11.2.2016  14:17
    Rammstein in Amerika (koncert) (2015)

Pominu komentář k (zcela očekávaně) úžasné show v Madison Squere Garden během tour k poslední (zcela očekávaně) úžasné desce Liebe ist fur alle da, a napíšu pár slov k dokumentu, který komplet Live in Amerika obsahuje - Dvouhodinový dokument pojatý jako mapování stratiplné cesty Rammstein při dobývání amerického hudebního trhu, od neslevných začátků po finální satisfakci v podobně přeplněného (a do dvaceti minut vyprodaného) vystoupení Madison Square Garden. Bylo pro mne neuvěřitelné sledovat, kterak kapela, jež byla na konci devadesátých let tahouny velkých evropských festivalů, musela při vstupu na (severo)americkou půdu začít naprosto od nuly v zaplivaných klubech pro třicet lidí. Čeho si na tomto dokumentu cením nejvíce, je zachycení toho, jak šest kluků z východního Německa zažívá šok z kultury Spojených států, které ani zdaleka nejsou tou „zemí svobody“, za kterou se vydávají, naopak, „ačkoliv se USA ve světě prezentují jako liberální země, jsou ve skutečnosti neuvěřitelně konzervativní“ a to Rammstein - velice kontroverzní kapela z východního Německa - poznala na vlastní kůži… Výborný dokument o hudební skupině, které se podařilo to, co žádné jiné evropské v rodném jazyce zpívající kapele. Dobyla Ameriku.

• 9.2.2016  21:34

Leo se ve sněhu a zimě plazí pro jistého Oscara, Hardy nadále dokazuje, jak skvělý je ve vedlejších rolích, příroda je nádherná a režisér / kameraman z toho těží... Pátá hvězda padla nikoliv za (občasné) Iňarritovy psychedelické scény ve formě halucinací / snů hlavního hrdiny. Ty mi nevadily. Vadila mi (občasná) přílišná "hollywoodskost" filmu - tj. tlačení na pilu stylem "jen se podívejte, jak jsme byli na ty indiány kdysi zlí" + obtížná uvěřitelnost některých akčních scén.

• 4.12.2014  21:11

Další várka pořádně drsných noirových historek z Města hříchů. Nic moc se nezměnilo: Marvovi hrabe, Dwight pochybuje a Miho je smrtící... Pokud jste se bavili před deseti lety, budete se bavit i nyní.

• 30.11.2014  13:30
    Interstellar (2014)

Tak, potvrzeno! Christopher Nolan je králem v natáčení pěkně vypadajících píčovin. Dvě hvězdy za vizuál a hudbu.

• 28.5.2014  17:29
    Zpátky do školy (TV seriál) (2009)

Gejzír ztřešťených nápadů, originality a inteligentního - dosti nekorektního a leckdy absurdního – (meta)humoru, vyžívající se v záplavě popkulturních narážek a parodií. Seznamte se s Greendale, nejhorší komunitní školou všech dob s anusem coby školním logem. A seznamte se s její studijní (anti)skupinou – sedmi zcela rozdílnými lidmi (ne)dobrovolně sdílejícími jeden magický stůl. Pro mne osobně je Community srdeční záležitostí a naprostým zjevem na současném seriálovém poli. Geniální po všech stránkách. První série – 90 %: Trošku hůře se do seriálu dostává, ale nenechte se odradit několika prvními epizodami v nichž se studijní skupina teprve utváří a chemie mezi jejími členy ještě plně nefunguje. Až později se to rozjede na plné obrátky. Druhá série – 95 %: Community v nejlepší formě mimojiné díky Piercovi v roli čistokrevného záporáka. Třetí série – 90 %: Co/jestli je něco ubráno na humoru, je dohnáno na originalitě. Čtvrtá série – 60 %: Absence autora předchozích sérií Dana Harmona je velmi citelně znát. Až na dvě slušné epizody (Němci II a zpívánky) to je bída. Pátá série – 75 %: Dan Harmon je zpět a zlepšení je znatelné, ale už to prostě není ono – výborné momenty střídají průměrné a hodnocení rozhodně nepřidala absence dvou (zábavných) členů studijní skupiny Troye a Pierce.

• 27.3.2014  01:48
    Mr. Pickles (TV seriál) (2013)

Bestiální sick shit o satanistickém pejskovi z hlubin pekla.

• 26.1.2014  23:06

Toki je pryč, unesen pekelným Magnusem a Maskovaným metalovým řezníkem :). Deathklok je nucen projít Hlubinami lidství a čelit svým největším strachům, aby svého bratra, ehm, tedy kapelníka, získali zpět. Epický příběh o přátelství s typickým metalocalyptickým humorem a opravdu úžasnými songy. METALOVÁ opera.

• 18.1.2014  21:33

Nefunguje, nefunguje, nefunguje. Zatímco první díl (alespoň trochu) efektivně využíval potenciál původního příběhu, v druhé části Hobbití ságy je tomu právě naopak. Cílí se na nepodstatné kraviny, vata se importuje ve velkém a celkově je to vopruz. Tak například gymnastická estráda v podání super-elfů mě neuvěřitelně nudila, neboť tomu chyběl byť jen ždibec napětí. Ano, uvědomuju si, že jde o fantasy, resp. pohádku, přesto si jsem jistý, že to jde natočit i tak, abych se o hrdiny alespoň trochu bál. Jo, a zase tam vesrali nějakou elfskou běhnu, protože knižní předloha byla samozřejmě tak pitomá, že zapoměla na pořádnou romantickou zápletku. Fujtajxl! Jediné dva světlé okamžiky – rvačka Sauron vs. Gandalf a interakce Hobbit vs. Šmak. Piss on you Mr. Jackson.

• 10.1.2014  16:47

Kurvy, chlast, chlebíčky a vrhání trpaslíků na cíl. Kus mé duše touží být v kůži Wolfieho a uspokojit každičkou tělesnou potřebu kdykoliv, kdekoliv, jakkoliv. Na druhou stranu, Wolfie je (byl) duševní troska a primitiv bez skutečného smyslu života. A tou bych se stát nechtěl. O formálních kvalitách filmu se nemá smysl bavit, pro mě největší pecka roku 2013 a jeden z nejlepších filmů, který jsem za posledních pár let viděl.

• 27.12.2013  14:04
    Mezi dvěma kapradinami (TV pořad) (2008)

Jaké je to být posledním černým prezidentem?

• 28.11.2013  12:47

Mimořádně nepřesvědčivý přechod Manekýna Skywallkera k Temné straně síry.

• 27.9.2013  13:15
    Ricky Gervais Live 3: Fame (TV pořad) (2007)

"Když už mluvíme o plešatých zmrdech, minulý týden jsem dělal vystoupení pro teenagery s rakovinou...". Asi takhle.

• 20.9.2013  10:17

Doslova jsem cítil, jak mi při sledování odumírají mozkové buňky, ale nemůžu si pomoci, všechno to bylo krásně barevné a tak. Oproti jedničce hodnocení srážím za trojité finále. P.S. Proč mám pocit, že ty blockbustery jsou čím dál blbější?

• 5.8.2013  20:19

Ani ne tak o šíleném vrahovi Synu Sama jako o tehdejších (70s) společenských poměrech v jedné z okrajových čtvrtí NY.

• 10.6.2013  21:54
    Pickup Artist, The (TV pořad) (2007)

“Dude, your dog is opening better than you are.” Myšlenka zajímavá a zábavná, forma otřesná - přesně ve stylu současných reality-show.

• 6.4.2013  12:32

Trošku méně vážný Pán prstenů.

• 18.1.2013  23:03
    Jak nežít svůj život (TV seriál) (2007)

Ze života šulina s chytrýma koulema. 1-3 série: 80 %

• 16.1.2013  23:39

Jediný western, ve kterém zazní rap. Jediný western, ve kterém to nepřekvapí.

• 15.1.2013  02:26
    Sinister (2012)

Po hooooodně dlouhé době horror, během jehož sledování jsem musel pravidelně mačkat tlačítko “pause” pro oddechnutí a občas “jen tak pro kontrolu” mrknout přes rameno. Standardní námět (nic nového) je podáván standardní formou (nic nového), která je však vyhulená do extrému až k hranici nervové únosnosti.

• 13.1.2013  14:25

FUCK YOU YOU CUNTS! IT’S FUCKIN’ EMOTIONAL! Takhle vtipný scénář jsem neviděl od historicky první přímé volby prezidenta ČR. Krvavě-absurdní příběh s konstantní sebeironií a napadání žánrových klišé. Škoda, že oproti In Bruges chybí Psychopatům hutnější atmosféra a silné emoce.

• 9.1.2013  19:01
    Volte mě! (2012)

“Pro vítězství hodlám udělat cokoliv, i kdybych měl poslouchat Metallicu v sauně! Ostrá politická satira místy vystupňována do absurdních (parodických) výšin. Humor občas až příliš obscénní, což ale dokresluje kontrast mezi tím, kterak se politici prezentují na veřejnosti a jací jsou ve skutečnosti. Mimo to Campaign disponuje množstvím opravdu nezapomenutelných dialogů a scén (společná motlitba, “rainbow land”, kojenec, komunistický pes...) . Zklamal mne jen závěr, který bych uvítal ve stylu “tak to je a nikdy se to nezmění” než naivní a hloupé “Pravda a láska vítězí nad lží a nenávistí”.

• 10.12.2012  12:44
    Interview s masovým vrahem (TV film) (2008)

Výborný dokument! V průběhu zde vyvstane pro mě naprosto nepochopitelný jev, že člověk, který je schopen vraždit děcka, chová city ke své dceři a vnoučatům. Tedy, alespoň se tak tváří. Jinak, název je samozřejmě chybný, má se to jmenovat Interview se SÉRIOVÝM vrahem.

• 9.12.2012  13:23

Skoro jako za starých časů.

• 22.11.2012  22:29

Dark Knight Rises je vskutku masivní dílo s krásně nablýskanou fasádou, které však pod vlastní tíhou praská zrovna tak jako Batmanova maska pod Baneovou pěstí.

• 13.11.2012  01:07
    Méďa (2012)

Nad promarněným potenciálem bych tolik nelamentoval, kdo by si však pomyslel, že film o kurvícím plyšákovi bude plný klišé?

• 25.10.2012  18:59

Nový Spajdy je s přehledem lepší než všechny tři Raimiho pavoučí pokusy dohromady. Akce je strhující, triky úžasné (kdo by si to po traileru pomyslel), A.Garfield a E.Stonne jako Peter a blonďatá Mary Jane jsou sympatičtí a fandil jsem jim. Scénář je (na komiksové poměry!!!) relativně inteligentní, nicméně obsahuje i několik “co to kurva” scén, což bych ještě přežil, ale když se v druhé polovině filmu začaly kupit nechutně patetické proslovy a jeřábníci se mohli v půlnočním NY přetrhnout, aby Spajdrmenovi vlezli do řiti, musel jsem celkový zážitek z filmu srazit na 3 a ½ hvězdy.

• 17.10.2012  15:10

Melancholické meta-ladění 9. série by mi zas tolik nevadilo, nebýt toho, že většina forků zde se vyskytujících jsou, co se kvality týče, pouze průměrné až podprůměrné, což vzhledem k předchozím sériím docela průser.

• 10.10.2012  23:00
    Prometheus (2012)

Nepotřebujeme zbraně, tohle je vědecká mise...

• 4.10.2012  21:35

Moje první setkání s tvorbou Wese Andersona a hned jsem uchvácen. Zážitek nepopsatelný, to se musí vidět a hlavně pocítit! (Audio) vizuálně hravý a obsahově roztomilý film se snovým hereckým obsazením a nasazením! Willis, Norton, Murray, Keitel, Swinton, McDorman… ti jsou pouze skvělí, ale mladičká Kara Hayward je naprosto božská. Herečku s takovým kouzlem jsem ještě neviděl. Magická bytost. Dokonalá famme fatale. Šílená škoda zbytečně natahovaného závěru, který narušil jinak úžasný zážitek. Pro mě film končí spuštěním lana do komína úderem 60. minuty stopáže.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14