Dokonalý trik (2006)

Tento film by byl dokonalý nebýt několika hluchých míst a pomalého rozjezdu. Jinak musím vyzdvihnout nadprůměrné herecké výkony všech zúčastněných, velmi vhodné dobové zasazení, vydařené efekty a šokující vysvětlení na samotný závěr. Dokonalý trik nádherně zobrazuje rivalitu, která může vypknout vlastně kvůli malinké a nenápadné chybičce.

Dopisy z Iwo Jimy (2006)

Dopisy z Iwo Jimy ukazují režiséra, jež pokračuje v dokazování jeho schopností, a který stále má skutečné, zajímavé a dynamické příběhy na vyprávění. Watanabe suveréně komanduje obrazovku a jeho kohvězdy nabízejí úžasně dráždivý portrét té opačné strany konfliktu, se kterou se všichni cítíme důvěrně familiární. Ale i přes natáčení v Japonsku, tohle je od začátku do konce Eastwoodova šou, protože jen on má dostatek komerčního a kreativního svalu na dosažení takové vize bez kompromisu nebo obětování. Pracovat bez sítě je něco, co Clint získal, byť jen díky tomu, že jeho talent - mnohem méně jeho legenda - je větší, než síť samotná, a Dopisy z Iwo Jimy dokazují, že dokonce i druhořadé nápady mohou uspět, pokud se jich ujme prvořadý filmař.

Hory mají oči (2006)

Krvák jedna báseň, významé + - není to teen vyvražďovačka. Efekty jsou brilantní, atmosféra hutná, mutantíci roztomilí a sledování vyražďování takové normální rodinky opravdu pohne s vaší psychikou. Bylo to napínavé, akční a neskutečně zábavné. Nelze nic jiného, než doporučit.

Iluzionista (2006)

Na konec je těžké vyhnout se té "hm" reakci po shlédnutí Iluzionisty. Tak skvělé obsazení, skvělý příběh, hodně hustá magie. Musí v tom být ale něco víc, že? Je to zábavný film, se kterým čas krásně uplyne, ale zapůsobení trvá mnohem kratší dobu, než jsem doufal.

Jen trošku štěstí (2006)

Tento film by měl vykonat to, v co fanoušci Lohanové nepochybně doufají: přesvědčit obecenstvo, že dokáže utáhnout film, který není jen pro pubescenty. Otázkou ale zůstává, kolik lidí tento film vyhledají, aby to mohli zjistit.

Králové ro(c)ku (2006)

Pecka. Jack a Kyle spolu vytváří skvělou kapelu, píšou skvělé písničky a nakonec se rozhodnou, že o sobě natočí film. A to nemůže dopadnout špatně. Perfektní humor, snad každý vtípek mě rozesmál, výkony jsou velice slušné ale navrh všeho ostatního zde stojí parádní hudba, která má k mému srdci hodně blízko. Jack Black a Kyle Gass jsou bohové a jak sami zapěli: "We reign." Je to pravda. Nesporně.

Nezvratný osud 3 (2006)

Bída a utrpení. Skvrna této trilogie. Zatímco v obou předešlých dílech byla při počátečních nehodách krev a úroveň brutality byla velká, tady vidíme pouze digitální horskou dráhu v chaotických záběrech bez špetky napětí. Jako v jedničce to byl plán smrti, ve dvojce nejasná, ale dobře vymyšlená znamení, v trojce jsou to fotky, které říkají, kdo zemře - to je sakra pokles ve fantazii. Stojím si za tím, že kdyby trojka neexistovala, bylo by to jen lepší. Musím ale vyzdvihnout, že na některé smrti se koukalo dobře a já se vcelku bavil.

Poslední polibek (2006)

Tento film je rozhodně provokativní. Dokonce i během tiskového turné se debaty mezi žurnalisty rozzuřily nad volbami učiněnými postavami ve filmu, pravděpodobností oných rozhodnutí, a jak film odrážel jejich vlastní zkušenosti. Jděte a zkoukněte ten film o samotě a objednejte se na terapii. Mohli byste to potřebovat.

Prázdniny (2006)

Pohodový film na dlouhý večer. Jednou ho vidět stačí bohatě. Nelituju toho, ale říkám si, že ten večer jsem přece jenom mohl strávit jinak. Jack je zasazen do úplně netypické role a je evidentní, že není ve své kůži. Kate jako zoufalá utrápená žena není tak špatná, ale jako odpůrce Diazové musím prostě říct, že kdykoliv přišla její scéna, trápil jsem se.

Re - cycle (2006)

První půlka: typické znaky asijského horroru, dobrá atmosféra, zajímavý rozjezd, moc pěkné efekty a pár slušných lekaček. Druhá půlka: takový podivný fantasy, který se mi ale vůbec nelíbilo. Procházka mezi potracenými dětmi byla fajn, ten zbytek byl prostě umělý, neatmosférický a nudný. Celek: divná smíšenina vysoké kvality a následné nudy, šedi, nezábavné podívané.