Memory

Alex Lewis (Liam Neeson) je nájomný vrah v zlomovom životnom období. Alex, ktorý žije v texaskom El Pase a vyrovnáva sa so slabnúcou pamäťou práve v čase, keď plánuje odísť do dôchodku, je pripravený ukončiť dlhú kariéru plnú násilia a zatajovania sa, keď mu starý kontakt dá poslednú zákazku. Táto úloha však nie je taká, ako Alex očakával, a zavedie ho do operácie FBI, ktorú vedie agent FBI Vincent Serra (Guy Pearce). Keď Alex narazí na stopu zneužívania detí, ktorá vedie od zločineckého kruhu detskej prostitúcie k bohatej vplyvnej realitnej magnátke z El Pasa Davane Sealmanovej (Monica Bellucci) a jej synovi Randymu (Josh Taylor), Alex tajne navedie Serrov tím FBI správnym smerom. Hoci ho neschopnosť zapamätať si detaily vystavuje čoraz väčšiemu nebezpečenstvu, Alex využíva zručnosti, ktoré nadobudol počas života v tieni, aby ukončil neľútostné obchodovanie s deťmi - musí to však urobiť skôr, než mocné sily Alexa zničia a vymažú Serrovu misiu dopátrať sa pravdy. (TV Markíza)

herr_carter

Další z Neesonových filmů ve stylu "grandpu si nechceš rozhněvat" se tentokráte dost povedl a popravdě podprůměrné hodnocení moc nechápu. Příběh je slušně napínavý a zamotaný až do závěru a pro mě osobně bylo příjemné vidět po dlouhé době (možná fakt poprvé od L.A.-přísně tajné) Guye Pearce v kladné roli - vyloženě mi tenhle kousek sedl.........................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Chrustyn

Až překvapivě špatné. Ne, že bych čekal od Neesona trhák, ale od Campbella jsem očekával přeci jen něco zajímavějšího. Typický příběh vraha, který nechce vraždit a tak musí být zavražděn. Bohužel v jednom z těch horších zpracování, které se snaží tvářit hrozně seriózně, přestože je neskutečně tupý a hlavně příšerně nudný. ()

JASON_X

Starej dobrej Neeson je pořád chlapák a správnej bourák, a to i na prahu stařecké demence, respektive s Alzheimerem na mozku. Charakterní zabiják a rváč s dobrým srdcem a mravními zásadami, ochránce kultivovaných hotelových kurev, mstitel zneužívaných dětí, prostě klaďák a citlivka v rouše vlčím. Takže samozřejmě šablona jako prase. Taktéž stále prudce charmantní Bellucci hraje plochou a šablonovitou figuru par excellence, její kreace machiavelistické a stoicky klidné byznysmanky působí skoro jako parodie. Nebo nezletilá kurvička, pasená vlastním otcem a v mezičase mezi svými kundšafty malující si obrázky pastelkami do skicáku, jak dojemné. Ani Pearceho zavilý vidlácký detektiv, spolu s jeho uvědomělým mexickým parťákem a uvědomělou indickou (sic) parťačkou, jdoucí po "těch grázlech nahoře" bez ohledu na to, že jim ''nadřízení házejí klacky pod nohy'', nejsou zrovna postavy z masa a kostí. Zkrátka otřepané šablony a otřepaná schémata, patos, melodrama, klišé a pseudoromantika a la Hollywood. Mám dojem, že hlavním smyslem filmu bylo pouze vytvořit role pro několik známých hereckých zombií, jinak nic nového nebo zajímavého nepřináší. Ale senilní Neeson mě aspoň trochu pobavil a podříznutí v závěru bylo nečekané a docela efektní. ()

Kudly4

Ještě to není úplně tak hrozné, jako například u Willise, kde už poslední dobou jednoznačně převládají šedivá čísla. Ale už bych si začínal dávat pozor i při výběru Neesonovek, protože si pamatuji, že při jeho poslední Mrazivé pasti, jsem pocítil, že už to není ono a přestává být zaručenou kvalitou. No jo, stáří nezastavíš. Každopádně, Memory je opět klasická tuctovka, kde nájemný vrah odmítne zabít dítě a samozřejmě nastanou kvůli tomu problémy. Je to ale dobře natočené, s dobrými herci a při sledování jsem se nenudil, což je celkem zázrak. Neurazí, nenadchne a časem to samozřejmě poběží v televizi, jako megafilm. ()

Lacike

Vyzeralo to tak nádejne. Neeson po dlhšej dobe pod taktovkou dakedy dávno áčkového režiséra. Ale obidvaja už majú to najlepšie za sebou. Tých pár akčných scén je ok, vidno že to točil niekto schopný, ale film nestojí na akcii. V jadre je to pomalá uondaná detektívka s nejakým tým morálnym presahom o zlých bohatých zloduchoch a polícii, ktorá je na nich krátka. Tak sa do toho musí vložiť zabiják s dobrým srdcom a zlou pamäťou. Holt Alzheimer, demencia a podobné svinstvá nie sú žiadna sranda. Bruce by mohol rozprávať, keby vedel, však? :-) Bohužiaľ celá tá detektívno-dramatická línia je strašná nuda. Neeson miliónty prvýkrát variuje svoj stereotyp z Takenu, Pearce vyzera jak zbitý pes, ktorý tu je vlastne zbytočný. Stevenson je vyžratý jak sviňa a  Monica Bellucci už dávno nie je žena, ktorú by ste chceli vidieť nahú. Takže najviac pobavilo Mandylorove cameo. Tak ale aspoň sa mihol v kinofilme. Takže celkovo zbytočný film s otrepaným scenárom. Radšej si znova pustite napríklad Gibsonov Edge of Darkness. 4/10. ()

• Natáčalo sa od 12. apríla 2021 v Bulharsku (Sofia), následne sa natáčalo v El Paso v Texase (USA). (Arsenal83)
  • Vo filme sa neobjaví žiadny americký herec. Gro filmu tvoria Briti a Európania. (Arsenal83)
  • V Chicago Sun-Times napísali, že film je „trochu vyspelejší než len ďalší béčkový akčňák" a že „78-ročný Campbell dokazuje, že stále dokáže režírovať peklo z uhladeného a strhujúceho thrilleru". (Arsenal83)