Řezník Wing se zaplete do konfliktu s panem Ko, mistrem školy Pěti draků. Mistr je přesvědčený, že Wing zabil jeho kmotřenku. Vůbec netuší, že za vším stojí jeho syn Tai-Hoi, který pomocí všemožných intrik svalil vinu na Winga. Wing musí dokázat svou nevinu a pomstít smrt svého bratra, kterého nezavraždil nikdo jiný než Tai-Hoi. I když si diváci stýskají, že film vlastně nemá scénář, je údajně plný všech možných škol kung-fu, skvělé choreografie, precizních soubojů a tudíž mu není co vytýkat. (oficiální text distributora)

JohnSmith

Je to pořád dokola a už to přestává být zajímavé a vtipné. HongKongské akční filmy sedmdesátých let jsou všechny retro a na jedno brdo. ()

The Viper

Dlouho jsem se tak nezasmál jako u souboje s kočičím bojovníkem. Koukali jsme na to se ségrou, která je vyznavačka koček, ale kočičí princ/bojovník už se jí tolik nelíbil. Já se ovšem ohromně bavil a Sammo tu předvádí opravdu koncert zábavy. Viz. scéna s přípravou prasečích nožiček. Musím někdy zopakovat. ()

miklaras

Klasika opřená o tlustého žáka doktora Wonga v podání Sammo Hunga a jeho týmu je prostě nezapomenutelná. Yuen Woo Ping za režiséra, Sammo za hlavního řezníka a parádní souboje (Lam Ching Ying proti Yuenovi Biao je prostě dokonalý), to dělá z Butcher naprostou kopací klasiku zlatého období a není, co bych mu vytkla. ()

TERRORDROME

Ide len o to dať postavám nejakú tú zámienku aby sa mohli biť. A sledovať tučného Sammo Hunga ako predvádza kung-Fu kúsky to ma vždy bavilo. Nemôže tu chýbať ani obľúbená postavička somráckeho majstra s červeným nosom ktorý naučí hlavného hrdinu nejaký ten štýl s pomocou ktorého môže poraziť iné štýly. Chvíľu všetci vystrájajú hovadiny ( dosť podarené ) a potom niekto niekoho zabije, druhý sa pomstí a tretí sa chce pomstiť za smrť prvého. Alo o to samozrejme nejde, hlavne aby bola sranda a aby sa všetci bili. ...a oni sa bijú. ()

Piggsy

Klasická asijská bojová komedie s poctivě zpracovanými souboji a fintičkami. Název filmu nelže - chvílemi to byl opravdu docela nářez. Zajímavé je, že občas se vyskytnou i dosti brutální scény (vraždy), které do komedií nepatří. Což ale není vůbec na škodu - příběh tím alespoň trochu získává na uvěřitelnosti a srandy je i tak dost. ()

Tomihiro

Když Yuen Woo-Ping nastartoval kariéru Jackieho Chana, tak poté pomohl i Sammu Hungovi. Sammo v roli slavného řezníka Lam Sai-Winga klade větší důraz na tradiční techniky a je to stejná zábava jako v případě Jackieho Drunken Mastera. ()

Puol

Výrazne sa to vezie na vlne spustenej Opitým majstrom, dokonca sa tu vyskytuje i podobná postava kungfu alkoholika. Dej nemá hlavu ani pätu, chvilu komedia, za chvilu drsná vražda. Choreografia súbojov je, neprekvapivo, užastná a Sammo Hung je borec. ()

drankeryth

Podarene kung fu s prichutou komedie:) Nadherne spracovane bojove sceny je radost pozerat. Aj v tomto filme dokazal Sammo Hung ze je skvelym bojovnikom. Dej filmu je klasika, pomsta za mrtveho brata a dokazanie ze bol Sammo Hung lepsim bojovnikom ako ten stary dedek s vyplznutymi vlasmi. ()

MickeyStuma

Sammo Hung je v HK filmu stejný pojem jako Jackie Chan. Prezentace bojových umění je stejně tak velkolepá a i stejně okořeněná humorem a HK taškařicemi. Nejinak je to v tomto snímku. Schéma příběhu je na svoji dobu typické a tak opět půjde o zločin, trénink a mstu. Souboje tu jsou takřka neustále, jejichž choreografie je vytvořena s velkou precizností. A tak je na co se dívat a výsledný dojem s filmu je na výši. Děj je znatelný, místy i dramatický. Tento počin považuji za jeden z těch povedenějších. ()

Lumberjack

Staré hong-kongské kung-fu filmy moc nemusím, ale byl jsem zvědavý na Samma, který se mi líbil ve filmu Ztřeštění poldové, film nic moc, bojové scény sice fajn, ale někdy strašně dlouhé (stejně jako film) a celé to pitvoření herců mi nešlo přes kůži... ()

JosefTomas

Neprávem opomíjená pecka a ačkoliv jde v zásadě o mixnutou story Školy Hada a Mistrova syna (dokonce i ta hudba je stejná), tak Woo-ping svoje řemeslo uměl a umí. Bitky jsou sice v porovnání s následovníky už trochu zastaralé, ale vtipnost zraje úplně stejně jako to víno, co tu v litrech chlastá místní žebrák a mistr opilého stylu. Škoda že Kung-fu nářez docela v porovnání s jinými Hungovkami a Chanovkami zapadá tak rychle i po dokoukání, ale paradoxně si své místo neobhájí bitkami, nýbrž tou plejádou hlášek a gagů. ()

Kalkulon

Pro me jednoznacne nejlepsi kung fu. Vsechny souboje jsou hodne rychle, precizni a originalni, draty jsou pouzite jen minimalne a sikovne (u kociciho typka). Pribeh neni nic zvlastniho, ale dokaze vetsinou pobavit. Sammo je zkratka bozi, Yuen Biao ukazuje jen cast ze sveho umeni, ale i tak je skvelej a o stetcich netreba psat, to se musi videt. Skoda, ze se tyto nejlepsi casy kung fu uz nikdy nevrati :( ()

melisos

Zatraceně vtipný kung fu film , který není sice plný bojových scén , ale humoru si tu můžete užít vcelku dost . Sammo Hung zde předvádí dobrou práci , ale stejně mě tenhle člověk více sedí jako director a action director (viz. filmy Warriors two a Knockabout) , ikdyž i v tomto filmu spolupracoval jako akční choreograf , tak mě není moc jasný jeho rukopis , který je specifický hlavně ve výše uvedených filmech . Škoda jen , že Simon Yuen , který je typický pro Woo Pingové filmy při natáčení tohoto počinu zemřel a tak byl nahrazen Fan Mei Shengem , který kazí trochu dojem.Nicméně Lee Hoi San jako záporák mě po Hwangovi ze všech sedí nejvíc a jelikož ho nasadil už do svých prvních 3 filmů byla nejspíš nutná změna a tohle je velmi kvalitní náhradník za Hwanga. 88% ()

HKstars

Yuen Woo-Ping honí po place Sammo Hunga? To by mohla být zábava... Rok 1978 byl rokem Drunken Mastera a Jackieho Chana, o rok později nastupuje Lam Sai-Wing Sammo Hunga! Hned ze začátku na vás dýchne atmosféra klasiky sedmdesátých let (a nejen proto, že Ping chytře obsadil řadu vedlejších herců ze Školy hada a Drunken Mastera ;) a nadšeně sledujete dobrosrdečného Lam Sai-Winga, který je vždy v nesprávný čas na nesprávném místě. A aby toho nebylo na Wingova záda málo, všichni kolem lžou a kradou, takže Wingovy dobré úmysly zapříčiní rozkol mezi Wong Fei-Hungovou školou (Wong Fei-Hunga hraje legendární (představitel Fei-Hunga již od černobílých počátků HK kinematografie) a jde mu to sakra dobře (viz štětcový souboj)) a školou mistra Ko, jež vyústí v ohromující duel na konci filmu (Wingových "pět zvířat" proti "pěti elementům" mistra Ko). Navíc do města přijíždí Wingův mladší bratr, jenž je však místními lotry dokonale popleten a nepotkat potulného drunken mastera (ano, Ping si tu skutečně ze svých starších filmů hodně půjčuje, ale až uvidíte způsob jakým to činí, rádi mu odpustíte) asi by přišel o peníze, ženu i život. S Yuen Woo-Pingem se prostě nemusíte bát nějaké nudy - mistrně kombinuje humorné situace s výtečnou choreografií a dokáže z tradiční dějové kostry vydupat maximum... Hungův Lam Sai-Wing dovede být statečný i vystrašený, dobrosrdečný i naštvaný, Lee Hoi-Sanův mistr Ko si oproti tomu vystačí jen s "evil" pózou, ale o to přesvědčivější je při exhibici svých bojových umění a aby byla jedna z nejlepších "fázovaných choreografií" skutečně z těch nejlepších, ve podpůrných rolích najdeme ozdoby typu Lam Ching-Yinga (zabiják s vějířem) nebo Yuena Biaoa (spolužák Lam Sai-Winga Chat, nenapravitelný frajírek). A na vrcholu toho všeho sedí ono proklamované finále - Sammo Hung vs Lee Hoi-San. Bez ohledu na to jestli se zakládá na existujících či neexistujících technikách, jde o jeden z nejlepších bojů v tradičním duchu a další rytinu ve zlaté síni klasických bitek... Ono vůbec na konci sedmdesátých let bylo těch rytin hodně, skoro by vydaly na telefonní seznam ;) Devadesátka na konci recenze však nemá stejnou hodnotu pro všechny, protože někteří fandové old-school filmy "nežerou" - souboje v nich nejsou na první pohled tak efektní jako Jackieho akční scény osmdesátých a devadesátých let, humor je dost svérázný a zvukové efekty na úrovni středověku. To může dost lidí odradit, ale pokud těmhle filmům přijdete na chuť, objevíte ty pravé základy žánru... stačí sfouknout prach, který se na nich za ta léta usadil a tyhle klasiky znovu zazáří v plném lesku. Tak foukejte, moji milí... 90% ()

montel

Řezník Wing (Sammo Hung) je panem Ko (Hoi Sang Lee) obviněn z vraždy své kmotřenky. Za vším ale stojí jeho syn Tai-Hoi (Hark-On Fung)... Nevím co víc bych o tom napsal. Ono to opravdu nemá bůhví jaký příběh. Poslední dobou se zaměřuji na tyto filmy, ale Magnificent Butcher patří k těm horší. Více mě pobavili komediální scény než souboje s tlustým Sammo Hungem, kterého opravdu moc nemusím. 35% ()

tichyBob

Když pominu nesmyslnej příběh (v takových filmech to ale většinou tak bývá), tak za to kung-fu musím dát plnej počet, protože to bylo excelentní. ()