Mistrův syn

• Hongkong Zui quan (více)

Wong Fei-Hung je nezbedným synem mistra školy bojových umění. Namísto, aby studoval kung-fu, stále někde vyvádí výtržnosti. Při jedné z jeho taškařic se však zraní syn mocného a bohatého měšťana. A otec Wong Fei-Hunga náležitě potrestá – svěří ho svému sadistickému bratrovi, který má Fei-Honga naučit disciplíně. Tento záhadný muž, mající mezi svými studenty děsivou reputaci, učí Fei-Hunga bizarnímu stylu kung-fu. Nejdříve se Fei-Hung snaží vzdorovat, ale poté, co prohraje souboj s místním zabijákem, najatým na vraždu Fei-Hungova otce, uvědomí si, že jedinou cestou je ovládnutí speciálního bojového stylu zvaného "Opilý box". Snímek Mistrův syn dokonale těží ze spojení precizních kung-fu soubojů a charakteristického humoru Jackie Chana, který se díky tomuto filmu stal pomyslným králem žánru kung-fu komedií. (Cinemax)

wray

urcite jeden z lepsich kung fu filmov. a to cim sa odlisuje od ostatnych (a to je myslim prave jeho obrovske plus) - je to o kung fu. jednoducho reziser (alebo kto to vymyslel :) totalne zanedbava nejaky pribeh, alebo hercov, hudbu - naco, ved to je o bojovych umeniach, preto aj velka cast (netrufam si napisat 90% ale - je to vysoke cislo :) filmoveho casu je venovana bojovym scenam. koniec to zabil uplne najviac - koniec nie je :) proste hlavny hrdina vypuka hlavneho zakeraka, dedy trener ho potlapka po pleci a ide sa domov - zaverecne titulky. krasa. same kung fu - to by bola asi trosku nuda (vsak to si mozem pozriet sportove zapasy), tak to trosku obohatili humorom - tiez vyborne. dnes mi tie vtipky pridu sice trosku detinske ale - tento film je urceny najma mladsim, co si budeme klamat - a viem ze keby som bol teraz na zakladnej, tak dam drunken masterovi 5*, take to bolo dokonale. dnes vsak, ako skusenejsi divak, a ak mam byt fair k ostatnej filmovej produkcii - pekne 3* s tym ze film rozhodne doporucujem vsetkym fanusikom tohoto zanru. ()

Trinculo

A pamatuj že osm opilých bohů představuje vrcholné kung fu ! Geniální hloupost tenhle film ... a jak zde mnozí již zminili choreografie soubojů jsou prostě úžasné ! ()

kishi_SO

cinsky narod ma velmi zvlastny zmysel pre humor. I napriek tomu je Drunken master vydarenym pocinom a to hlavne vdaka bezchybnym choreografiam. Jackie za mlada ked este pokozka na tvari bola napnuta a sem tam aj vydareny vtipik. Nenudil som sa. ()

CAR0DEJ

"Osem opitých mačiek" "Zaujímalo by ma, čo vydrží dlhšie, prsty alebo zuby ?" Celkom zábavná jazda aj s pekným príbehom. Jedna z tých lepších z Jackieho early-kariéry a hlavne tréningové scény sú naj ! ()

Desmi

Já mám asijský bojovky fakt rád, ale tahle mi moc nesedla. Každý sebemenší spor se řeší bitkou, přičemž jde spíš jen o ukázky různých technik, než o regulérní boj. Technika osmi opilých koček se mi zdála dost přitažená za hlavu (ten alkohol..?). Vyvážila ji však ukázka tréninku.. To přelévání vody bych fakt nedal.. =) ()

Sherty

Bruce Lee a jeho filmy jsem v dětství jel pořád dokola. A tady se mi zalíbil jak Jackie Chan, tak i typický humor, který tak dobře známe z obdobných bojovek. Parádní oddychovka. - 80% ()

Vairon

No, pan mistr ochlasta podporuje alkoholismus výukou a ukázkami svého opilého kung-pao stylu. V praxi to funguje asi díky tomu, že na něco takového jeho soupeři opravdu nebyli připraveni a skončí jako kuřecí nudličky. Velkým pozitivem jsou ovšem pečlivě připravené bojové scény, točené obvykle na jeden záběr. Postavy vtipné, zápletku to má, no, provedení výborné, prostředí zajímavé, filosofie opilá, ale pořád ještě celkem normální. Takže 80%. ()

HKstars

Tenhle film je klasikou klasik nejen proto, že ho natočil Yuen Woo-Ping (choreograf bojových scén v Tygr a Drak), nejen proto, že v něm hraje Jackie Chan. Vybrali jsme ho prostě proto, že je to bomba :-) Kdo totiž nezná příběh o nezbedném Fei-Hungovi, kterého jeho otec za trest poslal na výuku kung-fu ke svéráznému strýčkovi, ten se nemůže počítat mezi fandy Jackieho Chana a o filmovém kung-fu toho moc neví. Příběh je sice průhledný, až to bolí (a kdo není fanda Jackieho komediálních kousků, asi to celé neukouká), ale tenhle film je od začátku až do konce postaven na bojových scénách. A jak Jackie, tak Yuen Woo-Ping dokazují, že za mlada to uměli (ač je to neuvěřitelné) daleko líp. Takže ten, kdo si myslí, že nejlepší kung-fu scény jsou v Matrixu, ten ať čte pozorně dál a možná pochopí svůj omyl... Dějové linie jsou dvě (to je co říct na takový film :-). V první sledujeme příběh Fei-Hunga a ve druhé cestu nájemného vraha (který vraždí svou unikátní a neporazitelnou kung-fu technikou) Thunderfoota. Tyto linie se samozřejmě ke konci filmu střetnou a vyvolají velký souboj. Mezitím se ale Jackie mnohému naučí. Na začátku příběhu je to mladík, který se popere skoro s každým (dokonce i s vlastní tetičkou, kterou nepozná), když ale (s dobrým úmyslem) poštve proti otci sousední "gang", je za trest poslán ke svému strýci, aby se naučil morálce, kung-fu a poslušnosti. Pokud to někomu nezapaluje nebo nezná Jackieho Chana, měl bych poznamenat, že je to celé stylová komedie, takže to nikdo neberte smrtelně vážně. Jackieho strýček (Siu Tien Yuen - otec Yuen Woo-Pinga...mimochodem, ty čínská jména jsou možná obrácena pozadu, znáte US pravidla) je sice na první pohled ožrala (a ukáže se, že bez oblíbeného vína se jeho bojové vlastnosti rapidně snižují), ale jeho trénink a hlavně neporazitelná technika "osmi opilých opic" (opravdu zajímavá technika) udělají z Jackieho opravdového velmistra. Když se napije, samozřejmě... Ač je myšlenkově film dosti zvrhlý (však také Jackie říkal, že ve druhém díle museli mládež poučovat, že pít se nemá), bojové scény v něm předvedené skutečně nemají obdoby (a Jackie jen málokdy předvedl něco, co se jim dokázalo vyrovnat). I když některým může připadat hodnocení nadnesené, ve své kategorii se jedná o revoluční film a klasiku, která by neměla chybět žádnému fandovi bojových umění. 100% ()

Luke55

Jackie Chan je jeden z mých oblíbenců,ale takhle jsem ho ještě neviděl.Ze začátku frajírek,který kdekoho mlátí,ale taky od kdekoho dostane na prdel.Vše se změní s příchodem Jackieho strýčka s parádním červeným nosem:-)))Jackie rozjíždí kolotoč plný bitek,ale když to řídí Yuen Woo-ping tak to je prostě síla.Od začátku do konce film graduje a Jackieho dementní ksichty jsou perfektní.Lepší než Chanovy některé současné filmy.90% ()

zurivymlok

Co k tomuto asijskému dílku napsat. Prostě úžásné, vtipné, skvělé... Nad tímto hodnocením bude spousta lidí nevěřícně kroutit hlavou, ale cílová skupina bude jen souhlasně pokyvovat . Film Mistrův syn se skládá ze série choreograficky naprosto perfektně zvládnutých bitek proložených výborným, velmi příjemným humorem. Jackie Chan zde hraje svou obvyklou postavu, kterých si v těchto letech střihl několik - bezstarostného mladíka, který umí poměrně slušně kung-fu, i když rozhodně není dokonalé. Jeho přísný otec ho pošle za trest na výcvik ke svému příteli, který má poměrně děsivé metody výuky. Jackie uteče z domu, ale shodou okolností se dostane právě k mistrovi, který ho měl učit. Ten dává Jackiemu pořádné kapky a tak Jackie uteče i od něj. Pak dostance přes držku, což ho namotivuje, aby se vrátil do tréningového procesu. Pak už je film jen úhledným přehledem plynule na sebe navazujících bitek vycholících soubojem s hlavním padouchem, což je opět - věřte, nevěřte :-) - chlapík, který mu dal přes držku. Takto jednoduchý příběh stojí za podle mě jedním z nejlepších a nejzábavnějších snímků, které kdy vznikly a po právu z Jackieho udělal hvězdu. Díkybohu za to! ()

josmart

Tyhle staré kung-fu filmy beru většinou s rezervou. Tady mně ale Jackie Chan dostal. Skvěle jsem se bavil, několikrát jsem se dokonce naplno rozesmál, film je vtipný až na půdu. A souboje, které jsou na špičkové úrovni, jsou plné různých srandiček, které v tomto případě vůbec neruší, naopak. ()

Fill16

Tak tohle je opravdová klasika. Jackie Chan se tu pere jako o život, nebere si servítky a ze svých protivníků si prostřednictvím svého jedinečného opileckého stylu dělá neustále švandu. Dokonalá choreografie, zábavný Jackie, červený nos pana Mistra, styl osmi opilých bohů naprosto jedinečný. Už kvůli ohromujícím soubojům musíte tohle dílo vidět! ()

montel

Mladý žák Wong Fei-Hung (Jackie Chan) je pro svou neukázněnost poslán svým otcem k mistrovi Su Hia Chi (Siu Tien Yuen), který ovládá tajemné umění opilého boxu a aby se mladý Wong naučil slušnému chování, má za úkol tvrdě trénovat. Pilný trénink se mu jistě bude hodit, protože okolím chodí nájemný vrah, který zabíjí mistry bojových umění pro peníze. Na řadě je zrovna Wongův otec a tak se mladý mistr musí za svého otce postavit...Film plný bojových scén doplněných spoustou komediální výstupů Jackieho Chana, které mi už patřičně leze krkem. Tyto filmy jsou jeden od druhého téměř k nerozeznání, protože jsou skoro na chlup stejné. Jackie hraje jako vždy mladého žáka, který se jde zdokonalit k mistrovi, aby pak mohl nakopat prdel hlavnímu záporákovi. Tentokrát k tomu potřebuje velkou dávku vína, což je ještě stupidnější než jeho komediální scény. A tak mi promiňte pane Chane, ale z tohohle už jsem trošku vyrostl a ani vzpomínky z mládí už to nezachrání. 45% ()

Smartynko

Potrebuje toto komentár? Oddychovka, vtipná, bez zbytočných prestrihov, ktoré by kazili vizuál. Kung-fu scény dokonale nacvičené takže to má šmrnc. Jeden z filmov, ktoré si vždy aj po rokoch znova rád pozriem. Najväčšia sranda na tom je, že som v roku keď film vyšiel nebol ešte ani na pláne. To už asi niečo svedčí o tom aký dobrý film to musí byť keď ma takto oslovil... ()