Mistrův syn

Jackie Chan a majstrov syn

Komedie / Akční

Hong Kong, 1978, 107 min

• WANDRWALL

Tyhle filmy vtáhnou dost diváků do děje. aby ne. Dost lidí se zde má s čím ztotožnit. Dacan je poslán, aby se stal vychovaným za mistrem, a ten ho nešetří a dacan se nám mění před očima. Rychle, jak jen dokáže film, a tak je čas na další děj. Zde je tedy přilepeno, že nakonec musí - jako v jiných podobných filmech - porazit pořádného bojovníka "Bleskovou nohu". Už jeho přezdívka je dostatečně vypovídající o tom, co je jeho silnou zbraní. "Blesková noha" jde bývalému dacanovi, náhle skvělému bojovníkovi po otci, takže finále filmu je jasné. A kdo vyhraje taky.(25.7.2010)

Zas to samý skvělý brdo. Pitvoření s nedějem a neherci, ale při těch soubojích na všechno zapomenete a jen zíráte s otevřenou hubou.(19.2.2015)

• HellFire

Většinu času trapná podívaná. Možná to ale bylo tím dabingem.(1.5.2010)

Naprosto výborná akční komedie. Musím uznat, že jsem zprvu nevěřil, že by mě mohl bavit takřka 30 let starý kung-fu film ale opak je pravdou. Bavil mě a moc. Choreografie akčních scén je úžasná (režíroval to nejznámější choreograf akčních filmů) a ve filmu jich je hromada (bitky tam jsou snad každých 5 minut). Navíc je to ohromná sranda. Někomu možná může vadit, že Jackie Chan u soubojů vždy šaškuje a snad ani jeden souboj ve filmu není nějak vážný ale mě to nevadilo a hodně jsem se zasmál. Troufám si tvrdit, že to je nejlepší film Jackieho Chana a jeden z nejlepších kung-fu filmů všech dob.(23.6.2007)

Jeden z tradičních filmů Jackieho Chana, kterými se prezentoval na přelomu 70. a 80. let než se v roce 1985 proslavil akční a ve vážnějším tónu vedené Police Story. Mistrův syn můžeme z celkového hlediska tvorby Jackieho Chana indentifikovat na základě typických prvků jako jsou např. humor přecházející v určtých momentech až do absurdna nebo promyšlený systém soubojů. V roce 1994 natočil neméně povedené pokračování Legenda o opilém Mistrovi, kde mimo hlavní role film i spolurežíroval.(16.6.2011)

• - Siu Tien Yuen si zahrál s Jackiem Chanem vedle tohoto snímku také ve filmech Škola hada (1978) a Kung-fu Kid (1979) vždy v roli mistra bojových umění, který Jackieho učí bojovat. (Rominator)

• - Film spopularizoval bojové umenie Zui Quan (opitá päsť) vo svete. (Peter-1307)

• - Hlavná postava Wong Fei-hung bol v skutočnom živote predstaviteľ bojového umenia a tradičnej čínskej medicíny. Žil v období konca vlády dynastie Qing. (Peter-1307)