Mistrův syn

Jackie Chan a majstrov syn

Komedie / Akční

Hong Kong, 1978, 107 min

• RHK

Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(15.6.2011)

Filmu sá dá vytknúť prakticky čokoľvek Vás napadne (okrem choreografie), taký je zlý. Ale skôr tak roztomile zlý. Rozhodne veľmi zábavný kultový kung fu úlet Jackieho Chana, ktorý je najmä ako "opitá bohyňa" úplne dokonalý.9/10(30.1.2005)

Jackie Chan v nejlepší formě a krom něj jsou v nejlepší formě všichni ostatní herci. Naprosto fantastický je tatík Woo-ping Yuena (jméno neznám), který hraje opileckého mistra. Styl osmi opilých bohů je dokonalý, zejména styl bohyně Ho. Ten si Jackie užil. Předvedené styly ostatních zúčastněných jsou originální a skvělé, ať je to borec, který mlátí soupeře jen hlavou nebo tyčko-bambusový maniak. Propagace alkoholismu největšího ražení a to já můžu. A Jackie je opravdu fantastický nímand a pouliční rváč.(27.2.2005)

Geniální souboje, opilecké kung fu je masakrální záležiost, bitky jsou správně akční a nepostrádají lehce absurdní humor, podobně jako celý film, děj opravdu není to hlavní. Akční nářez s fantastickým Jackiem. Člověk je po shlédnutí tak nějak příjemně nabuzen, asi se večer pudu ožrat a pak vymlátím hospodu:D(7.3.2009)

Připijím na tuto nacamranou kung-fu ódu na ranní podroušené návraty z restauračních zařízením, kterou si Chan vychutnává plnými doušky až do dna. A já spolu s ním. Rozhodně najdete smysluplnější kung-fu filmy. Pravděpodobně i vtipnější kung-fu filmy "jsou tam někde venku". Když si dáte hodně záležet, tak možná i nějaký podobně ujetý by se našel. Ovšem nápaditější choreografii, abyste v žánru na choreografii založeném pohledali.(29.8.2010)

• - Jedná se o první počin Jackieho Chana, ve kterém představil svůj osobitý styl a naplno se proslavil ve světě filmu. Jeho honorář činil 50 000 hongkongských dolarů. (Peter-1307)

• - Hlavná postava Wong Fei-hung bol v skutočnom živote predstaviteľ bojového umenia a tradičnej čínskej medicíny. Žil v období konca vlády dynastie Qing. (Peter-1307)

• - Jackie Chan si po nátačení stěžoval na představitele hlavního záporáka Bleskové Nohy (Hwang Jang-Lee) - jeho kopy prý byly velmi bolestivé i ve skutečnosti. (cubajz)