Mistrův syn

• Hongkong Zui quan (více)

Wong Fei-Hung je nezbedným synem mistra školy bojových umění. Namísto, aby studoval kung-fu, stále někde vyvádí výtržnosti. Při jedné z jeho taškařic se však zraní syn mocného a bohatého měšťana. A otec Wong Fei-Hunga náležitě potrestá – svěří ho svému sadistickému bratrovi, který má Fei-Honga naučit disciplíně. Tento záhadný muž, mající mezi svými studenty děsivou reputaci, učí Fei-Hunga bizarnímu stylu kung-fu. Nejdříve se Fei-Hung snaží vzdorovat, ale poté, co prohraje souboj s místním zabijákem, najatým na vraždu Fei-Hungova otce, uvědomí si, že jedinou cestou je ovládnutí speciálního bojového stylu zvaného "Opilý box". Snímek Mistrův syn dokonale těží ze spojení precizních kung-fu soubojů a charakteristického humoru Jackie Chana, který se díky tomuto filmu stal pomyslným králem žánru kung-fu komedií. (Cinemax)

DruidKarel

903. hodnocený film: Opět spousta zábavy, skvělých bojových akcí a do toho ten Jaskie Chan, který opravdu dokázal s tímhle prorazit. Je to radost na něj koukat, jak si hraje a při tom hraje. 4* jsou ale maximálním hodnocením pro tenhle snímek, protože už mi to přijde jako obehraná písnička. Ale dobrá písnička... 4* ()

Kwaichi

Jackie Chan mal talent už od počiatkov ako vidíme v tomto filme. Jeho majstrovské kúsky bojového umenia ktoré nám tu predvádza v spojení s jeho humorom je nezabudnuteľný zážitok. Zaujímalo by ma, či Jackie naozaj ovláda toľko rôznych druhov bojových umení alebo má nacvičených len pár ťahov aby to mohol zahrať. ako napríklad aj štýl opitého muža, ktorý tak dobre predviedol vo viacerých filmoch. Bola tu aj dobre vykreslená a odôvodnená postupnosť a stupňovanie obtiažnosti pri učení sa bojových umení, a taktiež aj nutnosť počúvať svojho majstra. Každý kto má rád bojové umenia, najmä tie ázijské by si nemal nechať tento film ujsť. ()

C0r0ner

To se to vážně někomu líbí? Mně ta hloupá sebeparodie, kde se polovinu stopáže řežou rákosníci kvalitativním stylem Strážců vesmíru a kvičí u toho, dost srala. Legendu o opilém Mistrovi jsem ještě přežil, tohle už bylo fakt utrpení. 25% ()

pakobylka

Nápaditá - a takřka se strojovou přesností provedená akce ještě nedělá dobrý film ... i když na obranu "Mistrova syna" musím zároveň dodat, že zrovna tak žádný snímek nespasí ani sebeoriginálnější a sebepromyšlenější zápletka. Všechno je nanic, pokud chybí srdce ... a v tomhle případě možná i trocha živelnosti, která se až tak nekontroluje a na formu nehledí, tudíž by mohla (kdyby chtěla) příběhu dodat punc opravdovosti. I tak je výsledek vcelku zábavný - a svým způsobem i výchovný ... když pominu zjevný alkoholismus starého mistra. V tomto bodě je ovšem nutno zohlednit (a patřičně zdůraznit), že speciální bojový styl si žádá i speciální metody. Nakonec mi v součtu všech pro a proti vycházejí 3* ... s trochu odřenýma ušima. P.S.: O čtvrté * jsem vůbec nepřemýšlela, přestože celek působí rozhodně lepším dojmem nežli "Škola hada" (taktéž 1978) ... a neřekla bych, že je to jenom díky většímu důrazu na komediální stránku příběhu . ()

zette

Ta dejova vsuvka, ktera vyplnovala akcni sceny byla stejne zbytecna a smesna vata, jako byvala v pornofilmech te doby. Mne to vyznelo strasne trapne, nelibili se mi ani huste se objevujici bojove momentky. Nechapu tak velky divacky uspech prave u tohoto filmu. ()

Mol

Krásná vzpomínka z mých dětských let. Tenhle film jsem na VHS s rychlo dabingem viděl nespočetně mockrát. Tenkrát jako malej špunt jsem v tom ovšem ještě neviděl to nejlepší a to, že je to z velké části o chlastu. ()

otík

Jeden z nejlépe zfilmovaných fung-fu filmů, kde naprosto neuvěřitelné kousky předvádí gumový Jackie Chan v roli učně věčně opilého dědka, který dokonale ovládá bojové umění osmi opilých koček, čímž se stal neporazitelným. Obvykle hodně kožená kung-fu podívaná je tentokrát plná vtipu, humoru a skvělých soubojů. ()

MJMilan

Viděl jsem tento snímek pouze s anglickým dubbingem a to jediné bych mu asi vytkl. Samotná myšlenka, že čím víc jeden chlastá, tím lepší je ve stylu opilce je prostě geniální. Jedna z prvních Jackieho hitovek která stojí za to. ()

Sabrewulf

Já prostě ty obrovsky naivní, staré Hong Kongské kung-fu filmy žeru. Ty primitivní zápletky postavené na tom, že támhleten porazil tamtoho, ty dialogy na úrovni dětského představení ve školce, ty afektované emoce a v neposlední řadě naprosto nezbytné zoomy + asijské šermování ukazováčkem téměř při každém dialogu. Všechno ale vylepšují parádní choreografie a Jackieho gumové tělo. Tenhle komentář se dá použít prakticky na všechny Chanovky tohoto typu. ()

eye candy

mistr nasoska a jeho bojovy styl je pekelne originalni, i kdyz bych ho nechtel videt delat neco podobnyho kdyby byl opravdu navatej:] ()

Skuby47

Bláznivá akční komedie složená ze skvělých scén kung-fu zápasů. Jednoduchý naivní příběh je zcela podřízen snaze dostat do filmu co nejvíce divokých a originálních soubojů. Stejně jako ve většině Chanových filmů je zde neskutečné množství skvělých sportovních výkonů, téměř žádná krev a spousta vtipných hlášek. Některé scény jsou ve stylu grotesky. Chanovy pohybové schopnosti jsou na takové úrovni, že pokud by je využil v mužské gymnastice na olympiádě, určitě by stál na bedně. Zvládnutí skvělé choreografie akčních scén, pohybové schopnosti a komediální talent právem vynesly Chana mezi špičkové reprezentanty bojovníků v rámci žánru. Tyto filmy mě baví. Odpouštím jim jejich nedokonalost a naivitu. ()

T-enter

Jeden z nejlepších Jackieho filmů, který má na kung-fu film z roku 1978 velice dobrý scénář. Jackie zde ukazuje své nejlepší bojové schopnosti a kousky, které se občas opakují i v jeho novějších filmech. ()

Jizni Tlapa

Jedinečnost Chanova potenciálů, zachycena v přihlouplém příběhu, kde decka bílého, znamená poladit formu na maximum.....-) Fenomenální trénikové pasáže...70% ()

majxik

Na mě tento druh humoru moc nezabíra, a zachraňuje to leda Jackie Chan se svym charismatem... ale bohužel jinak nic moc... často jsou vidět chvaty které jsou 5cm od cíle a cíl i tak odletí přes pulku placu... sice je to nejspíše problém techniky z 78roku, ale i tak mi to příliš kazilo dojem než abych si to mohl opravdu vychutnat. Možná v tom hraje i roli že jsem zrovna nedávno viděl IP mana který je přeci jen o nějakou dimenzi vedle... ()

haj

Filmy si už nemůžou být o moc podobnější, než jak to Jackie udělal v případě Drunken Master a Snake in the Eagle's Shadow- stejný režisér, stejní herci, téměř stejný příběh (jen ze slušňáka z SITES se stal namyšlenec), stejný žánr. Zkrátka když něco funguje (v tomto případě je to bláznivý humor, propracovaná choreografie, akrobacie a důmyslné využívání předmětů), tak proč to měnit. V žánru komediálních kung-fu filmů patří Drunken Master k tomu nejlepšímu. ()

nevermore

Zaručeně nejlepší kung-fu film (nejen) ve svém oboru. Jsou tu sice ty klasicky trapné vtípky vedlejších herců, jako nárazy do hlavy, ale Jackie Chan a jeho fórky v průběhu boje to vyrovnává. Vůbec je zajímavá myšlenka spojení alkoholu a bojového stylu. Někdy předvádí tak neuvěřitelné akrobatické kousky, že se tomu ani nechce věřit. Velice dobrá podívaná. Akorát moc nechápu, proč se nazačátku zastane žebráka, kterému nezaplatil ten zbohatlík a o pár minut později odmítá zaplatit on sám v restauraci snězené jídlo :) ()