Cesta do pravěku

• Československo Cesta do praveku (více)

sskrblik

Spielbergovi bylo tenkrát 9 let, když v našem českém filmu chodili dinosauři a mladí kluci se vypravili do prehistorického světa. Za nějakých 38 let tu je Jurský Park ze kterýho byly všichni hotoví. Ale tohle je legenda dámy a pánové a na tohle máme být pyšní!! ()

zdenny

Skutečná povinnost pro převážně kluky, protože je film vedle dobrodružného napětí i poučný. A i když vzdělává, nenudí. Své hodnocení dávám hlavně vzhledem ke svému dětství, protože tento skvost byl jeho součástí. Vlastně od jeho prvního zhlédnutí v mém raném dětství mám rád stegosauruse. Ten souboj byl opravdu velice napínavý a jeho konec dojemný. Shrnuto: velice výjimečný film. Kde se hrabe "Jurský park" se svými moderními efekty. ()

lucascus

Velmi poetický, naučný a dobře zvládnutý film, který dokonce přesáhl naše hranice a vysílal se i v daleké Americe (i když v trochu pozměněné verzi). Co musí divák ocenit, to je především práce s pravěkými fakty a na padesáté léta poměrně věrně zobrazené exteriéry pravěké scenérie. Neustále žasnu a nemůžu uvěřit tomu, že tento film byl natočen v roce 1955, protože ostudu by neudělal ani dnes. Více jak půl století starý film působí i nyní svěžím dojmem, jako by do kin přišel teprve nedávno. ()

VanTom

Neskonale naivní a roztomile slušňácké chlapecké dobrodružství. Jenže kdo v dětství netoužil vydat se proti proudu času objevovat dinosaury? Nádherné dřevní triky nemohou v dnešní počítačové době nevyvolat (uznalý) úsměv, silná edukativní stránka pak vyrovnává i ten poměrně strnulý, plouživý styl vyprávění. ()

Sany33

Aj my sme sa ako deti hrali na to, že dinosaury nevymreli a že stále sú medzi nami. Bol to mega boom a týmto filmom som sa vrátil do detských čias a závidel som chalanom, že sa pomocou svojej predstavivosti dostali oveľa ďalej než sa nám v detstve snívalo. Príbeh odsýpal v slušnom tempe a grafika na tú dobu bola niečo absolútne inovatívne a progresívne. Aj vďaka tomuto filmu sme si ako malý fagani vedeli lepšie predstaviť život v praveku za čo pánovi Karlovi Zemanovi veľmi pekne ďakujem. 90% ()

-ELFKA-

Dnešné deti si už tento film nedokážu vážiť tak ako my. Ale ja ako malá som sa triasla hrôzou pri scénach s pravekými zvieratami. Práve vďaka Ceste do praveku ma začali fascinovať dinosaury. Dnes už poznáme Jurský park a triky v Ceste do praveku sa nám môžu zdať smiešne, ale všetci čo zažili tento film vo svojich detských rokoch naňho určite nedajú dopustiť. Spomienky na sledovanie so zatajeným dychom, na to zvláštne vzrušenie keď sa blížili scény s dinosaurami, na čarovnú atmosféru filmu.. Na to sa nedá zabudnúť.. ()

NoFiction

opravdu to je rok vzniku 1955 ???? Absolutní převrat české kinematografie. To opravdu nejde, abych dal menší hodnocení než 5*. ()

klima777

Po všech stránkách krása. Navíc, moře na konci je tak širé a mnohoznačné. A nikdo neví, co je za ním... Že by pánům cenzorům něco uniklo? ()

Ravi

Pohádka mého dětství a mnoha dětství mnoha lidí. Nutno vidět jako první film o dinosaurech, vše ostatní se od toho odvíjí. Zásadní věc, která ovlivnila můj filmový i výtvarný přístup. Souboj Stegosaura je jedním z nejlepších soubojů příšer na filmovém plátně všech dob. 95% = 5/5 ()

Avari.73

Jeden z vrcholů naší kinematografie. Nesmrtelná klasika, kterou mohu vidět kdykoliv. To kouzlo příběhu a provedení je neskutečný. V dnešní době na něco takového můžem zapomenout. Musíme se spokojit s Troškou a dalšíma "talentama". ()

mkubalikova

Můj bratr, spolužáci i kamarádi byli z Cesty do pravěku uplně mimo. Mě to ale vůbec jako malou nebavilo a časem se situace nezlepšila. Cíleno na klučičí obecenstvo. 70% ()

Autogram

Pamätám si, ako som bol na toto v kine a to som bol ešte veľmi veľmi malý. Vedel som, že u nás také zvieratá nežijú a pochopil som, že chlapci museli cestovať dlhou jaskyňou, aby ich našli živé v ďalekej krajine. Moje veľké sklamanie nastalo, keď som o pár rokov videl film o filme, kde ukazovali, akými trikmi to točili. ()

pfa

To je vynikající krásné dobrodružství party kluků, které jdou, či přesněji plujou vstříc pravěku. [1O/1O] ()