Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Moc nevím, jak vyjádřit své pocity z filmu. Vlastně vůbec netuším, protože vjemů bylo tolik, že kdybych to měl vyjádřit, zapletu se do blábolů. Celý film mě provázela myšlenka, že je to naposled, co vidím nový film ze Středozemě. A to bylo smutné .Prakticky po celou dobu v kině ze mě byl zadumaný melancholik.Nejsilnější bylo posledních pět minut a titulky s vynikající písní Last Goodbye, kdy mi z přemíry pocitů na krajíčku,což bylo v kině poprvé. K samotnému filmu tedy moc co říct nemám, snad že začátek byl hodně profesionální ale krátký,potěšilo hraní Richarda aka Thorina a bitva samotná byla tak dokonalá, až jí něco chybělo. Samozřejmě že to není Pán Prstenů, ale mám takový pocit, že Pán Prstenů a Hobit jsou dva pojmy a každý má něco do sebe a oba jsou vynikající. Tak tedy sbohem Středozemi na velkém plátně. Sbohem a na nekonečně mnoho zážitků a pocitů spojených s tvorbou Petera Jacksona nikdy nezapomenu.Sbohem. ,,Will you follow me?One last time?"

Show! (2013)

Regulérní hnus, kurva, kde to jsme?Jak už napsal kolega Lachtan,na celém filmu mě nezaráželo to,že trochu pedo Michal David a tatík jedné z účastnic skupiny si dělá z holčin dojné krávy, ani že jsou to rychlokvašky ale totální zkurvení vztahu otec dcera. Vážně mi je trochu na blití, i když mám trochu pocit,že kdyby s tím chtěla cerka seknout,už by to udělala. Nevím sice, jak to tam doopravdy mezi nima je, ale sedm let ve věku dospívání se pohybovat v tvrdém šoubyznysu,to chce dávku nečeho, co neumím definovat. Ale když to holky chcou, proč ne, jejich volba. Pokud ovšem tata a Míša Davidů netlačí.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Tři roky jsem odolával volání Severu. Tři roky jsem nechápal, proč je kolem toho tolik halasu. Tři roky mi nebylo dovoleno spatřit Západozemí, až jsem se rozhoupal a ponořil se do seriálu. Zima se blíží a já dokoukávám první sezónu.Pak druhou. Pak třetí.Teprve s čtvrtou ale získávám pocit, že jsem konečně pronikl do hry tak spletité a tak proradné že nad tím zůstává rozum stát. I když to není čistokrevná fantasy,může se rovnat mezi takové díla jako Letopisy Narnie nebo Pán Prstenů. Vážně. Proč je to teda tak dobrý seriál? I když jsem knižní ságu nečetl, vím že fantasy říše dostala důstojný přírůstek. Protože je zde fantazie mocná čarodějka, která vám dovoluje proniknout do všech koutů intrikářského příběhu. Protože Lannistrové vždy platí své dluhy.

Noe (2014)

Tak tohle byl nářez. Aronofsky to vyřešil po Šalamounsku, aby se diváci napapali a kritiky zůstaly celé. Co víc,on mě dokonce po skončení filmu nechal sedět v křesle a zadumaně přemýšlet o smyslu bytí, než jsem musel odejít,aby mě v kině nezamkli. Film totiž kromě CGI zvířátek, našlapaných efektů a badass krále hříšníků přináší i morální poselství, že zvířata se nejedí a jak to dopadne s chamtivci. Opravdu,film vás donutí se zamyslet nad nadpozemskými otázkami,což se mi moc u filmů nestává. To zamyšlení bylo ale způsobené spíš scénami v záporáckém táboře,což byl jeden velký masakr a scénou, kdy je Noe a spol v arše a všichni venku řvou, to byl humus a neudělalo mi to dobře na mozek. To ale bylo jediné spíš negativum filmu, zbytek se docela příjemně ujal. Za prvé: Herecké výkony. I když Crowe dobrý, do té doby u mě neznámá Jennifer Connelly se taky blýskla a Percy Jackson spolu s Hannibalem a ostatníma byli taky jo, neuvěřitelně se u mě blýskla co se hereckého projevu týče Emma Watson.(Přiznejme si to,Harry Potter žádné velké herectví nebyl).Neuvěřitelně podaný výkon je fakt na jedničku.Za druhé: Ztvárnění. I když šutroví obři byli trochu mimo, vesmírně mě nadchla scéna,kdy Kain zabíjí Ábela,a když zdvihá kámen, probleskávají scenérie všech vojáků světa.To bylo pravé maso.Takže, i když Noe nebude top film, je to jeden velký masterpiece. I když masterpiece čtyhvězdičkový. P.S: Spáčilová,těma 50 procenty,to jsi pohnojila. Aby tě voda spláchla!Jako chápu,že se to nemusí líbit všem,ale toto? P.P.S:Katolický týdeník, to filozoficko-fanatické hnojiště to v podstatě označilo za sračku roku. Co se jim nelíbilo? Že se režisér nedržel otrocky Bible,nebo jak?

Prasátko Peppa (2004) (seriál)

Zvláštní-kdykoliv se mi vybaví tenhle seriál,dostanu chuť na guláš.Já jsem prasátko Pepina.Méé.

Bite Me (2010) (seriál)

1.Série:Jeden z nejpovedenějších webseriálů posledních let se rozjíždí pomalu(hodně pomalu),ale slibně.Na to že je to fanouškovský koncept, nevypadá o nic víc hůř než některé profesionální zombie seriály.Kupodivu taky fungují vztahy mezi postavami, které jsou víc než uvěřitelné a humor by se dal nabírat lopatou.A posledních pět minut série je vážně boží. 2.Série:Rozvleklejší,o něco nudnější a míň zombie humoru.A ten konec,to bylo co?To byl hnus.Ale taky víceméné povedené,Takže za čtyři.Boss fight!

Dvojí přežití (2010) (pořad)

Dobrý den s bushcrafťákem. Jakožto vyznavač a praktikant bushracftu (vygůglete si to) nevynechávám ani jednu možnost vidět Codyho hipícké culíky jak se zamotávají do ostružiní.Navíc je to asi o tři třídy lepší počin než slavný Medvěd Gril s Man vs. Wild,kterého tady všichni pětkujou a tady abys kloudné hodnocení pohledal.Vůbec,musím hnedka po tomhle snížit Medvědovo hodnocení o hvezdičku,neb těmhle dvěma sahá maximálně po konec culíků(i když nelze popřít,že dostal pojem survival do širokého povědomí veřejnosti). Jak tady naznačil kolega Lachtan,je to zajímavý střet názorů mírně sjetého hipíka s armádním masožravcem,v tomhle je na ty dva opravdu radost se koukat. I proto jsou názory typu,,Trapné kopírování Beara Gryllse" či ,,Oveľa slabšie ako Bear Grylls" nejmenovaných zdejších mentálů k smíchu,už je proto,že TOHLE PROSTĚ NENÍ BEAR GRYLLS! Jsou to Cody a Dave! Zvykněte si na to. A fandím víc Daveovi. Je lepší.

Sin City - město hříchu (2005)

Pětihvězdičkový film to není ani omylem, na to můžete rovnou zapomenout zatlučením hřebíku do paměťového centra mozku.Jak tak koukám, většina to tady hodnotí čtyřmi, i to je pro mě sporné.Na chvíli mně sice znásilnila myšlenka na dvě hvězdy,tu jsem ale rychle zavrhl a hodnocení se tak ustaluje na tři.Ono to ,,genitální" a ,,úžasné" barevné zpracování už taky začne po chvilce nudit, ono vlastně jediné,co si z těch barviček pamatuju,je dobře zpracovaná krev.A ani ze začátku slibný příběh není nic extra a mega drsňácké monology postav spíš působí jako násilnické brumlání schizofrenika.Takže jedna hvězda za opravdu graficky dobře udělanou bílou krev,druhá za asi nejlepšího filmového psychopata všech dob,kterého Elijáš Dřevo(díky,Genero) hraje na jedničku a třetí za pocit,že to vlastně zas tak blbý film není.

Pošta pro tebe (2005) (pořad)

,,Ondro,přijela k nám paní Věra?",,Esterko,paní Věra je tady."Pošťák Ondra čtverácky zastříhá ušima,já usedám k televizi a hýkám škodolibostí.Je vážně srandovní jak tady někdo hledá kámoše z tábora,tady někdo proklíná děti...Jak postman Ondra vždycky napíná diváky,jestli dotyčný(á) přišla,no to úžasně buduje atmosféru,napětí by se dalo krájet.Na YouTube jsou toho mraky,některé vážně stojí za to(Proklínání dětí).A chci,abys byla štastná...http://www.youtube.com/watch?v=XkGIuHJ4sOY

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Peter na předlohu kompletně jebe a výsledek je tisíckrát lepší,než kdyby se předlohy držel jako čert kříže.Ne,vážně.Vkládání přidaných motivů jako například Azog,Bolg,Tauriel,socha z tekutého zlata či děj kolem Dol Gulduru funguje tak výborně,že člověka ani nenapadne témeř kacířská myšlenka,že to v knížce přece nebylo a že PJ má prostě velkou přidávací fantazii.Ani mnohými kritizovaná Tauriel nepůsobí jako pěst na oko a ani se necpe do celého filmu,naopak,má jasně vytyčené mantinely v příběhu,každé její počínání nám je vysvětleno a pro jedince mužského pohlaví to musí být příjemně atraktivní třešnička na dortu,že pánové?Poprvé za celého Pytlíka jsem také nabyl dojmu,že i hrdinům muže být ublíženo.Všechno,i jízda v sudech dostává totiž absencí kaskadérských kousků reálné kontury.Nečekejte tu žádné kravinky jako nesmrtelní trpajzlíci pobíhající a skákající skřetím městem působící dojmem superhrdiny,PJ to na nás ve dvojce vypálí ,,jen" dvakrát a i to je extra zábavné.Bombure,ty špekoune,vážně jsi mě s tím sudem pobavil.Pěkné taky bylo,jak střelili Kiliho do nohy,rejža už asi pochopil,že i trpaslík je smrtelný a může přijít k úrazu.Na celém filmu tak zamrzí překvapivě málo momentů,namátkou krátký děj u Medděda nebo události v Jezerním Městě roztáhnuté na neuvěřitelnou délku.Fandy,kteří u jedničky ronili krokodýlí slzy že to ztratilo nádech mystična a že to není pravá Středozem,zase dokonale umlčí sekvence s hroby v Rhudauru a Dol Guldur.A děj v Ereboru se Šmakem a roztaveným zlatem,no to je sen každého alespoň trochu soudného fandy pravého PJovského tvoření. A ten konec,na který všichni naříkají,je náhodou parádní.Vážně,už se těším na cestu Tam a zase zpátky.,,I am fire,I am death!"