O.C. (2003) (seriál)

Trošku nechápem škodoradostné komentáre a hodnotenie odpad. Sama niesom nejaká tupá puberťáčka a zároveň mám nasledovaných veľa seriálov, od tých kvalitnejších az po najprimitívnejšie telenovely a povedala by som, že mám celkom nadhlad.. The O.C. sa mi páčil, páči a zrejme stále aj páčiť bude, sledujem ho snáď už v tretej repríze a stále na ňom nevidím nič zlé, priemerné, a už vôbec nič tupé. Naopak ho považujem za celkom svieži, dynamický, nápaditý, moderný, miestami chytrý a inteligentný (Seth je fakt skvelý chlapík) seriál, ktorý ma oslovoval v časoch prvej velkej lásky na strednej škole a úplne rovnako ma oslovuje aj dnes keď už mám čo to za sebou a končím výšku. Pre mňa je The O.C. skvelý seriál !!!

Kovbojové a vetřelci (2011)

Ajajajajaaaaaaaaj, veľa kriku pre nič? Jednoduchá ukážka toho, ako sa dá nevyužiť potenciál vo všetkých smeroch.. Rozmýšlam len ako na tento film nahovorili Forda s Craigom.. Olivia Wildova bola miestami rovnako otravná ako nevydarený scenár , zápletka plytká, napätie ako pri futbale v Hornej Dolnej, gradácia nulová.. Čo sa mi páčilo? Rozmýšlam... hmm.. bohužiaľ ma nič čo by prevýšilo negatíva ma nenapadá..

Equilibrium (2002)

Eqiulibrium si zrejme splnil svoj účel - priviedol ma do stavu absolútnej skľúčenosti. Film má na človeka zapôsobiť. Nebol možno až tak prepracovaný ako mohol byť, ale svoje publikum si určite nájde. Nejaké nelogické nedostatky sa nájdu, niektoré udalosti sú ľahko predvídatelné, ale na druhú stranu sa objaví aj zopár prekvapivých okamihov.

Za plotem (2006)

Milé, naivné, ľahko predvídateľné ALE v tom najlepšom zmysle slova !! Na mňa zapôsobil práve svojou detskou hravosťou a klišoidnosťou. A pozrela som si ho hneď dva krát :-)

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Aké hodnotenie si zaslúžia druhí Transforméri, ktorí sú ešte viac utrhnutí z reťaze (ak vôbec niekedy nejakú reťaz mali)??? Ako nástupca popcornovo dokonalých prvych transformérov obstál ale aj sklamal. Obstál kedže výbuchov je viac, robotov je viac, zloduchov je viac.. Sklamal pretože už nemá mieru, balansuje na hrane vkusu/nevkusu.. Celý film sa dá charakterizovať asi takto - buuuum, baaac, treeeesk, aaach Sam, oooch Michaela, treeesk, buuum, baaac, buum, Michaelaaaa, Saaam, mbuuum, treeesk, baaac.. Akcia od začiatku šlape naplno, takže ku koncu už človek prestane vnímať, je už úplne akciou ohučaný, obúchaný, čo tam potom že vychne zase ďalší robot? Proste už je toho naozaj priveľa..

Sexbomba od vedle (2004)

Pre mňa veľké prekvapenie!! Milá komédia, ktorá sa vyhýba trápnostiam, na ktorých sa bavia iba puberťáci. Herecké obsadenie je nielen sympatické, ale dokonca aj nadané ;-)

Stmívání (2008)

Mať tak opäť 13rokov určite šaliem. Ale teenagerský vek a vkus su nenávratne preč a ja musím konšttovať, že Twilight ma vôbec nezaujal. Skôr naopak, umelo temne ladené filtre ma vytáčali, hlúpe dialógy otravovali, naivná zápletka nudila.. hmm.. ale na niečom som sa celý čas náramne bavila - umelé debilné pózy hlavného hrdinu :-DDD

Terminator Salvation (2009)

Tak ja som tomuto filmu vôbec nechápala.. Vôbec ma nebavil.. Vôbec sa mi nepáčil..

Star Trek (2009)

Tak dokonale uspokojená a zároveň nesmierne nadržaná na opätovné vzhliadnutie som už neodchádzala z kina ani nepamätám!!! Už viem čo zažívali ľudia, ktorí vychádzali z kina z Hviezdnych vojen a hneď sa postavili do rady na lístky aby si ich pozreli znova!!! Moje obľúbené sci-fi dostalo nový šat, zdokonalilo sa, vybralo sa novými smermi a pritom zostalo verné svojmu pôvodu!! Takéto veľkolepé vzkriesenie som neočakávala ani v najodvážnejších snoch!! Musím sa priznať, že prvých pár minút mi chýbala lacnosť a umelosť starého Srat Treku, ktorý som milovala taký aký bol, no na dobré sa zvyká rýchlo a mňa si nový ST získal na plnej čiare!! Dokonalé efekty, neskutočne silné napätie, priam naklonovaní herci, premakaný dej naviazaný na starý ST úplne nečakaným spôsobom a zamotaný tak akurát aby sme sa v ňom nestratili ale aby nám predsalen trošku mozgové závity rozhýbal.. USS Enterprise este nikdy nevyzerala tak krásne, zvonka a konečne aj zvnútra.. Budem rada ak tento Star Trek odštartuje novú vlnu klasických sci-fi a nájde si nových fanúšikov. Jediné čo mi chýbalo bol pôvodný hudobný motív, ale chápem, že nový Star Trek sa musel trošku odpútať od svojej slávnej minulosti a nájsť svoju vlastnú identitu, no veď na konci sme sa ako tak hudby dočkali :-)

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Už dlho som nebola z letného trháku taká sklamaná.. Wolverine by sa dal označiť za ľahký, nepodarene pochmúrny, nudný, nie príliš zaujímavý predvoj k trilógii X-Men, aby tá oveľa viac vynikla. Ale prečo? PREČO??? Veď Wolverine je jedna z najvýraynejších postáv, ktorá by si zaslúžila prequel taký, že by sme padali na kolená vo filmovej extáte.. Takto si radšej pustím X-Menov a užijem si Wolverina takého tajomného aký bol doteraz., pretože som si myslela, že jeho temná minulosť bude (bola bývala byvšia) zaujímavejšia..