Cesta do pravěku

• Československo Cesta do praveku (více)

Fanucci

O efektech, které jsou na svou dobu výjimečně, se tu píše pořád dokola. Mne nejvíc oslovilo jak dokázal Zeman geniálně zachytit dětské nadšení a touhu pro dobrodružství, na což vybral skvělé dětské herce. ()

Carlossss

Na svou dobu vyjímečná záležitost. Myslím, že Cesta do pravěku patří do zlatého fondu naší kinematografie. I já sám mám pro toto dílko slabost a nikdy jím nepohrdnu... ()

ilemas

V mládí můj hodně oblíbený film, na který jsem stále dokola chodil do kina. Z nostalgie 3*, dnes nevím, jak po Jurském parku takový film hodnotit. ()

buchli

Proč jsem to jen neviděla jako malá??? Jasně, kino má něco do sebe a atmosféra byla pěkná, ale copak takhle se chovají děti? A ti herci jsou fakt špatní. Klasika, neklasika a standarty 50. let, nestandarty 50. let, mohli si ve scénáři dát trochu záležet na tom, aby dětské postavy působily jako děti a ne jako karikatury dětí tak, jak by je dospělí rádi viděli. A při castingu si mohli dát pozor na to, aby ti kluci celou dobu nepůsobili, jako když jim těsně před spuštěním kamery Zeman řekl: "Když teď tohle zadeklamuješ, dostaneš čokoládu." Nebo jak se děti motivujou. A proč by se skupinka starších kluků tahala s někym o tolik mladším? Vždyť není ničí mladší brácha ani bratranec, ne? I když Jiřík je z nich ze všech zdaleka nejsympatičtější a nejneotravnější, tak co si stěžuju... Teď mi došlo, že jsem se vůbec nevyjádřila k vizuální podobě filmu - to bude tím, že je prostě skvělá a ačkoli se na ní těch skoro šedesát let podepsalo, nepůsobí to zdaleka tak rušivě, jako ty přemoudřelé děti... ()

easaque

nostalgických -5* přes nostalgické vzpomínky nedokážu dát tomuto filmu méně než 5 hvězd, i když nemám páru jak by na mě působil teď. Ale kdysi na mě působilo úžasně dobrodružství klukovské party při jejich výpravě do minulosti. Ale to je přece jen už docela dávno a teď bych si ho rád zopakoval až ho převedou do HD kvality, protože si myslím že by si to určitě zasloužil - jak kvůli animacím Karla Zemana, ale zejména pro českého malíře a ilustrátora Zdeňka Buriana. A pak se teda uvidí... snad to bude dřív než budu v důchodu. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Nuala

Úžasný film, který ani po tak dlouhé době neztratil své kouzlo. Přestože se nad většinou triků dnes můžeme jen pousmát, tehdy se jednalo o něco geniálního a neuvěřitelného. Navíc milý příběh zůstal, takže proč se nevrátit do dětských let a na tuto klasiku nezavzpomínat? ()

rakovnik

Dosud u nás nepřekonaný dobrodružný film pro mládež. Je neuvěřitelné, s jakými prostředky se dal natočit takový film. I bez digitální technologie naprosto geniální. Hned bych vyrazil s kluky na stejnou výpravu. ()

Lischai

Vždycky mě jako kluka mátlo, jak se potom ti hrdinové vrátili zpátky domů. To tam u toho moře - na počátku věků - jako umřeli? ()

Marqta

Jako malá jsem ten film měla hodně ráda. Teď když jsem se na něj podívala s odstupem znovu mě to zase tolik neuchvátilo. Je pravda, že veškeré triky se zdají lehce úsměvné, ale věřím, že v době svého vzniku to musel být hit. ()

Martin741

Prelomove, genialne veldielo. Nebudem tu vypisovat siahodlhe komentare. Mozno to aj niekto cita, a pravdepodobne ludia citaju dlhsie komentare, ale mne sa proste a jednoducho nechce. Filmy proste sledujem kvoli kultom ako je Pulp Fiction, Obcan Kane, Sunset Boulevar d a Cesta Do Praveky. Tak dufam, ze natrafim na rovnake veldielo : 100 % ()

Vyhy

Jako malý capart jsem na Cestu do pravěku koukal s hubou dokořán a vůbec se sám sobě nedivím. Když jsem ten film viděl dneska znovu, co víc si přát! Fungovalo to na mě i v dospělosti a klidně bych se ke klukům přidal a prozkoumával s nimi pravěk společně! Klobouk dolů, co Karel Zeman dokázal a vidět to v tu dobu, musel být neskutečný zážitek, hlavně v našich končinách. ()

MrPierc

Naprostá špička v tricích na tu dobu !!! I když je film dost naivní svou vzornou češtinou, tak je krásný svými. Díky tomuto filmu jsem si koupil knihu s dinosaury, která byla ilustrována panem Burianem. ()

Attta

Tak tohle jsou snímky na které člověk nikdy nezapomene. Děkuji za to, že to dávali v televizi i za dob mého dětcví. Výborné. Lituji dnešní mládeš a jejich pseudo děctví:( Takové starší kousky by měly dávat v televizi častěji i dnes! ()

DruidKarel

Vynikající film po všech stránkách. Ti kluci to pravdu zahráli skvěle a kulisy byly vynikající. Kam se na tenhle film hrabou všechny domkumenty o dinosaurech. 5* jednoznačně! ()