V roce 1519 se Hernán Cortés chystá na výpravu do Nového světa. Dva hledaní podvodníci Miguel a Tulio obehrají pomocí falešných kostek námořníky a před pronásledováním se ukryjí do sudu, který je vzápětí naložen na Cortésovu loď směřující ke břehům legendárního Eldoráda. Když je posádka objeví, jsou vsazeni za mříže. Miguelovi se podaří jablkem podplatit Cortésova koně Altiva, aby jim pomohl k útěku. Kůň se nedobrovolně stane jejich společníkem, když se snaží chytit hozené jablko a spadne přes palubu. Po mnoha dnech dorazí k břehům Ameriky. Všichni tři zlákáni vidinou neuvěřitelného bohatství se vydají džunglí za pokladem ztraceného zlatého města. Čeká je tam nejdůležitější rozhodnutí jejich života - zda dají přednost bohatství před opravdovým přátelstvím. (TV Nova)

wilczo2

Podľa mňa mierne nedocenený animák... Iste, druhá polovica je menej záživná ako prvá, no ja som sa aj tak výborne bavil! Navyše je film "podmáznutý" veľmi dobrým soundtrackom - Elton John zložil hudbu a naspieval pár čísiel, ktoré sa mi na istý čas usadili aj v mp3 prehrávači. Takže, hurá do El Dorada za zlatom a krásnou Chel... mimochodom, "Počúvaj svoj rozum! Čo ti hovorí o Chel? - Grrrrrrrrrrrrrr" ()

Tongo

No opět moc nevím co si mám pořádně myslet . Musím dát pochvalu za super animaci a super prostředí a muziku ,jenže to je asi tak všechno co mě napadá dobrého. Některé postavy mi byly buď nesympatické nebo mi přišly divné a, příběh mi přišel takový trochu divný , ale naštěstí taky trochu zajímavý, i když se v podstatě příběh motá kolem toho jak Španělé vykradou nějakou prastarou civilizaci ,no a to není úplně moje nejoblíbenější téma. I přesto všechno , je to celkem fajn podívaná.  4 hvězdy 70% ()

TheWalker

Jak s oblibou říkám - Viva la Nostalgia! Tento film jsem viděl asi 6x a pořád se mi líbí stejně. Když se teď podívám na nějáký animovaný film a srovnám ho s tímhle, tak některé prostě nemají ani nejmenší šanci obstát. ()

Keiniku

Tohle jsem si užila. Sice mě moc nenadchly písničky, žádná z nich mi nebude znít v hlavě ještě týden, ale jinak nemůžu říct, že by se mi na tom něco nelíbilo. Barevné, místy dost ujeté, tři hlavní postavy super. Zatímco Tulio zpočátku vypadá jako ten rozumný plánovač, ve finále se ukazuje, že mozku má mnohem víc v hlavě Miguel. Nemluvě o tom, že Tulio je fakt fešák, na to, že je kreslený.A to děvče? Šťabajzna s prořízlou pusou, dneska by se neztratila! Příběh celkem přitažlivý, pořád čekáte, kdy už se na "to" přijde...jednoho to udrží vzhůru víc, než kdejaká Sněhurka. u té všichni ví, že jí princ dá hubana a to ji probere (kdo to nevěděl, tomu se omlouvám za spoiler). Prostě žůřo dobrodrůžo, které sice asi nikdy nebude klasikou animáků, ale vždycky potěší ho vidět. ()

Elanornegra

Animácia fajn, ale vzhľadom na rok, bol z toho veľký neúspech. Veľa sa tam spieva, ale dá sa to zniesť. Slušný príbeh, podarena dvojica. Nemá to veľa spoločne s historickou presnosťou, ale je to animák. Finále slušne…. Možno som čakal viac od Corteza, ale cute. Slušná hudba….. mne sa to aj páčilo, lebo rozprávok z daného prostredia, je pramálo….70% ()