To jsem já, Margaret!

• USA Are You There God? It's Me, Margaret (více)

V tomto nadčasovém příběhu o dospívání je Abby Ryder Fortsonová jedenáctiletou Margaret, která s láskyplnou podporou své matky a babičky přemýšlí o životě a dospívání. (HBO Max)

pushover

Takovej ten feel-good film o dospívání, tentokrát z amerických sedumdesátek. Super herecké výkony ode všech. Jako bonus, prozření dvanáctileté holky, že náboženství jsou na hovno. ()

TOMEK17

9/10. Jsi tam Bože? To jsem já, Margaret. Je to absolutní potěšení, nekonečně roztomilý příběh o dospívání, který je osvěživě otevřený o pubertě a zároveň je skutečně jemným zkoumáním náboženství, vrcholů i pádů a toho, jak může lidi rozdělit. Je tu také nadčasová povaha, protože je příbuzný navzdory jeho prostředí 70. let. Abby Ryder Fortson je úžasná, je tak zábavná a seriózní, s lehkostí se pohybuje mezi dramatem a komedií. Nejlepší okamžiky jsou pouto její matky a dcery s Rachel McAdams, která je neuvěřitelná. Její snaha být vždy šťastná a podporující a zároveň se snažit vyřešit všechny problémy, minulé i současné, zlidšťuje její postavu tam, kde by ji jiné filmy mohly změnit ve stereotyp. Benny Safdie je zde tak milý s milou, vždy sympatickou přítomností a také s určitou nemotorností, aby to upevnil. Kathy Bates je skvělá se svou příliš dramatickou negativitou, která vede ke spoustě opravdu vtipných momentů. Kelly Fremon Craig je vynikající ve vyvážení tónů, ladně se pohybuje mezi komedií a dramatem a zase zpět, ideální pro prozkoumání jednoho roku v životě 12letého dítěte. Prostředí 70. let působí stylově a hudba od Hanse Zimmera (?!) je opravdu pohodová záležitost, díky které je celá věc ještě více hřejivá. ()

kockodan

Pokud vás zajímají problémy 11 letých dívek žijících v 60. letech minulého století, tak je to film přesně pro vás. Vtípky a gagy jsou již hodně otřelé a recyklované ze spousty jiných komedií a coming of age filmů. Casting mi taky seděl jen napůl. Začátek byl slibný i docela úsměvný ale pak už to byla spíše předvídatelná nuda. 35% ()

jirikzaboj

Kelly Craig jakožto specialistka na coming age žánr navázala na svůj předchozí film The Edge of Seventeen. Tentokrát přetočila ještě o pár let zpátky a film se tak věnuje dospívání do teenage věku a propírá všechny problémy a strasti spojené s ním. Velmi vlídně a s citem natočený film, který dokáže být milý, feel-good, sociálně vnímavý a zároveň velice stresující skrze opojení s hlavní postavou Margaret. Dokázal jsem se zasmát, dojímat i mírně slzet. Mix těchto emocí doplňují silné kinematografické momenty, jako když se snaží Rachel McAdams nakreslit zimního ptáčka, nebo první perioda a to myslím sakra vážně! ()

jara12

Komediální herečka Rachel McAdams, kterou kromě Night Game a Eurongu můžeme znát třeba z Doctora Strange, si zkusila něco úplně jiného. Na pomoc ji přichází Abby Ryder Fortson z prvních dvou AntManů. Sledujeme zde malou holku, která se kromě stěhování potýká i s dospíváním a vztahy s přáteli. Hlavní herečka Abby si to neskutečně dává a prodává všechny svoje pocity na velké plátno. Hudba od samotného Hanse Zimmera dodává smutné pocity zoufalosti a nepochopení. 105 minut uteklo jako nic a vy si vlastně řeknete, proč to nemohlo být delší. ()

AmikCZ

Moc mily, opravdovy, jak se citi dospivajici divka a jake resi “problemy”, ktere jsou v jejim veku nicmene skutecne ty nejdulezitejsi. Jen je to film ze 70.let, nevim jak je to dneska…? ()

Super Mario zdolal 1 miliardu

Super Mario zdolal 1 miliardu

01.05.2023

Snímek Super Mario Bros. ve filmu od společností Nintendo a Illumination oficiálně po 26 dnech od premiéry překonal hranici 1 miliardy dolarů. Dohromady to je 490 milionů ze Severní Ameriky a 532 ze… (více)