Epizody(8)

Výbuch subglaciální sopky Katla obrátí život místní komunity vzhůru nohama a jako by to nestačilo, z ledu se začnou drát na povrch tajemství. (Netflix)

JB2203

Naprosto dokonalá záležitost, díkybohu pouze pro někoho, a díkybohu, že jsem i já mohl patřit k oné hrstce obdarovaných. Popři podobně uhrančivému opusu Curon, jednoznačně nejlepší seriál, co jsem za poslední rok viděl. ()

Vabr

Od psaní tohohle (a dalších) komentářů mě pozastavila úchvatná 6. série Riverdaleu, jejímuž sledování jsem dal právoplatně větší přednost. Jak já ten seriál miluju❤️‍🔥. Každopádně tenhle zase tolik ne. Kámoška mi ho doporučila, tak jsem byl snášenlivý a koukal na to, přesto, že to je extrémně slow burn a nic extra se tam neděje až na divný popelový lidi. Bohužel je to tak pomalý a nezáživný, že jsem si sledování neužíval, takže po 4. dílu, kdy jsem si dal krátkou pauzu, jsem tu pauzu nakonec prodloužil až nadosmrti. Možná, že by mě finále překvapilo, ale za to sledování mi to nestojí. Postavy jsou (nad)průměrné, prostředí krásné, ale hrozně vleklé. Vyhodnocení: F*ck you Katla! You owe me 3 Hours of my Life!! ()

Marfab

Začátek sliboval mnohé.  Dobrý příběh,  drsné prostředí,tajemno. Konec odfláklý. Nemám rád příběhy kde konec si musíš domyslet jak to asi bude dál. ()

cerdax2

Vybuch sopky sice neuvidite, ale poctivou porci popela si odnesete z kazdeho dilu. Pribeh o tom, jak Islandska sopka Katla sveraznym zpusobem pomaha lidem ve svem okoli. P.S. pokud cekate vybuchy sopky, strikajici lavu a horu akce, tak si pustte neco jineho ;). ()

bonovox

Zo začiatku výborné, škoda len, že v druhej časti série dochádzajú tvorcom nápady a dej miestami dosť zadrháva (hlavne konanie niektorých postáv je dosť divné...). Za skvelý námet, výpravu a hercov si ale seriál zaslúži pozornosť. Kto má rád severské filmy je Katla povinnosťou. ()

kokofek

Pomalé tempo,záhadné postavy,zvláštní a neobvyklé chování postav. To je sci-fi dle mého gusta. Poslední díl mě ohromil a dojal. ()

NikaIn

Rozmýšľala som medzi 3 a 4,pretože sa to naozaj vlieklo a sem tam aj postrádalo logiku,prijala by som svižnejšie tempo,ale ja mám rada psycho seriáli s temnou atmosférou a páčila sa mi aj hlavná myšlienka, ktorú asi každý nepochopí.Je jedno ako sa zrodili klony,ide o to aký zmysel mali pre ostatných. Každému z nás by mal prísť takýto klon do života aby nám nastavil zrkadlo a aby sme si uvedomili kde robíme chyby, akú skutočnosť prehliadame,čo berieme ako samozrejmosť a nevážime si to, prečo sme v citoch ochladli a aké by to bolo úžasné keby sme to nedopustili, že máme zahodiť sebaľútosť a prejaviť radšej súcit,pochopenie a spolupatričnosť. ()

Jady

Je to kombinace takového toho krásného surového seveřanského a napínavého filmu a filmu Solaris (2002) Tento typ tedy není pro všechny, pokud nemáte rádi surovou seveřanskou filmařinu, tak vás to vcelku jistě vůbec nechytne a bude vám to připadat nudné, jak už tu někdo psal, protože kvůli mysterióznosti se tam hodně věcí protahuje - kdyby si celé městěčko nelhalo a říkalo si všechno co si myslí, tak by to bylo rozuzlené za 2 díly, že ano :D což je věc, která tam občas prudí i mě, dalo by se udělat řešení i kdyby si to řekli a pak řešili proč to tak teda je x) proto  hodnotím (celkově) cca 85%. 4* jsou málo 5* moc :-) Finále klasické, je tam dost WTF momentů u Grimy, kde si říkáte, takhle by přeci nikdo nikdy nereagoval a ozval by se, ale má to pak aspoň myšlenku x) Každopádně doufám, že bude další série a trošku se to dojasní a dodělá :-) ()

Bedro

Mňa to veľmi bavilo. Príbeh, ktorý sa dá čítať v rôznych rovinách, aj to občas nepredvídateľné správanie sa viacerých postáv, kamera, hudba, atmoška. Kormákur má obrovský talent. ()

SteewCZ

Jak už tu někdo zmiňoval, má to obří potenciál. Naprosto temná a depresivní atmosféra vás pohltí do děje. Jenže vás docela brzy vyplivne nudný scénář. Kdyby to bylo o třetinu nebo polovinu kratší, bylo by to lepší. Vizuál je suprovej, za mě i dobří herci. Ale prostě nůůůůůůdááááá. ()

Poga

Nuž, aj majster tesár sa utne. Prakticky je to veľmi nudné, pomalé, scenáristicky to vôbec nedrží pokope a povedzme si narovinu, len kamera a atmosféra nás pri tom neudržia. Žiaľ, veľké sklamanie. ()

stret

Po dva a pol dieli - príde mi to nudné a hlúpe. Nezvládam tú nudu, takže koniec. Je to založené na severských reáliách a na vydarenom maskovaní  osoby ktorá vylezie zo sopky. A to je sakra málo. ()

mil@n

Po dvou dílech jsem byl naprosto chycen a vtažen do děje. Je pravda, že toto není seriál pro, bez urážky, jednoduché lidi. ()

Michaelcaffe

První dva díly napínavé. Zaujme hudba, kamera i herecké výkony. Bohužel 6 dílů stále stejné nudy, kdy se děj nikam neposune a dokonce nedojde ani k pořádnému vysvětlení. Ztracený čas. ()

milos.lacika

a ja dam 3 hviezdy. jedna hviezda za koncentrovanu depku. druha hviezda za famozny vizual a bezutesnu krajinu plnu padajuceho popola. a tu treti za odvahu podobny pribeh dat do serialu a za odvahu v poslednej casti.  mam rad severske serialy a tvorbu. katla ma zaujala uz v traileroch. vyber postav zaujimavy, potencial obrovsky. kamera, hudba, nalada narocna. ale je to troska nevyuzite. no i tak som si so zaujmom pozrel. ()

lineker

Kormákur mne prostě baví. Výstřihl zde zatraceně temnou, esenciální depku z islandského zapadákova kde existujete pod temnou oblohou a vrstvou sopečného popílku. Kdo by tam kurva asi tak chtěl žít. No. Moc jich nebylo, takže jasným východiskem je pár jedinců na scénu přidat. ()

mety6

No tak sa nam teda severania inšpirovali Dark a tiež chceli mať svoj prapodivný seriál. Lenže to by museli trochu viac popracovať na scenári, herectve a hlavne strihu, pretože to, čo tu vychŕlila sopka bol totálny hnoj, ktorý sa nalepil na každú jednu postavu.  Tak idiotské správanie sa postáv som už nevidel dlhé roky a tu toho bolo až neúrekom. Dve úplne identicke postavy vedľa seba? Žiaden problém, my Islanďania sme natoľko blbí, že to pre nás vôbec nie je divné. Chŕli sopka už rok lávu a na dedinku padá NONSTOP popol? Žiaden problém pre tvrdých vikingov z Islandu, pretože naše pľúca to vydržia a už vôbec nás netrápi smrad a špina všade okolo nás.  Aby som nebol len negatívny, tak spomeňme tiež plusy....áááá sorry, žiadne nie sú. Ako vážne, pozerať 8 častí misterióznej drámy a nenájsť žiadne pozitívum, to sa mi ešte asi nikdy nestalo.  Pokiaľ si to ešte nepozeral/a, nezačínaj a uži si ž hodín života nejak inak. :) ()

lahvi

Po skvělém seriálu V pasti, další zajímavá věc od tohodle režiséra. Mě se to líbilo. Mulder and Sculley po Islandsku. Je jasný, že pro nějakýho 16-tiletýho týpka, jako je asi tady recenzent pode mnou, kterej se snaží zapůsobit okouzlujícím popiskem, tento seriál nic neřekne. Je pro něj nudnej. Ale to jen proto, že ještě nemá mozeček na to, vidět v něm víc. Já sem za tudle jinou, mimo Holywoodskou tvorbu moc rád. ()