Ač se Rebecca a Dylan nikdy neznali, celé dětství je něco spojovalo. Cítili bolest jeden duhého, prožívali navzájem významné okamžiky svých životů. Do nedávna si mysleli, že šlo jen o sny, halucinace a přeludy. Jejich životy se však začnou radikálně měnit, když zjistí, že je na druhé straně reálný člověk. (Farley)

Lucjen

Podľa obsahu som čakala presladenú, úsmevnú a hlavne predvídateľnú romantiku. Predpojato som sa chystala na komentár plný kritiky. In Your Eyes je presladený, úsmevný aj predvídateľný. Ale má takú neopísateľnú atmosféru, že nemôžem inak, než dať päť hviezdičiek . Negatívne názory nejdem nijak vyvracať, v podstate sú oprávnené. Ak si potrpíte na fakty, logiku a reálnosť, je pre vás film strata času. No ak chcete vypnúť a zároveň sa nechať pohltiť emóciami, je In Your Eyes dobrou voľbou. Zoe Kazan je neskutočne okúzľujúca. Žiadna miss, no roztomilosti má na rozdávanie...Michael Stahl-David síce nepodáva nejaký extra herecký výkon, no pri takomto snímku to ani nie je potreba; stačil mu ten jeho ublížený, nevinný pohľad. Hudba prevýborná, veľmi ma potešili moje obľúbené piesne. ()

campix

Největší výhodou In Your Eyes je Joss Whedon. Díky tomuto velice kvalitnímu scénáristovi, který má za sebou již nespočet filmových hitů, se podařilo odlišit tento film od zbytku indie romantických komedií a alespoň na začátku mu dal nějaký impuls nebo prostě příslib něčeho zajímavého. Scénář je opravdu kvalitní, nápad je to zajímavý a díky němu Vás film udrží. Sice je v něm docela dost nedomyšlených věcí a také náhod, a především v závěru budete hodně přemýšlet proč se děje, to co se děje. Dalším mínusem je ústřední dvojice, která je poněkud nevýrazná a především Michael Stahl-David se absolutně nehodí a nemá charisma něco podobného utáhnout, Zároveň tolik nefunguje chemie dvou hlavních představitelů. Suma sumárum průměrné romantické drama. ()

gutshoter

Film je to hezký, takový příjemně naivní. Mám to přesně mezi 3* a 4*. Konec mě ale trochu zklamal - čekal bych to více vypjaté po emoční stránce, zachraňuje to jen výborný soundtrack. Proto spíše tři, ale rozhodně In your eyes vám náladu nepokazí. Naopak se tak trochu zasníte a cítíte se zvláštně hezky... ()

Hees

Príjemný film, ktorý napriek tomu, že je Sci-Fi vyznie nakoniec veľmi uveriteľne a čaro tohto filmu je to, že mi to pripadalo ako skutočnosť a všetkému som veril. Veriť tomu, že ľudia sú nejako prepojený je normálne a je to zrejme pravda, aj bez zbytočných diskusií okolo toho. Herecké výkony hlavných hrdinov sú veľmi príjemne a dá sa na nich pozerať. Lepšie je na tom s hereckým výkonom Michael Stahl-David čo hrá Dylana a horšie je na tom Zoe Kazan čo hrá Rebeccu. Bohužiaľ herecký výkon Mark Feuersteina sa mi vôbec nepáčil. Obaja aj Rebecca aj Dylan sú nejak viazaný životom (priviazaný k nejakému miestu, alebo životnému štýlu a nemôžu odísť) a majú svoje problémy. Najlepšie na filme je to, že najprv sa zdá, že je na tom Rebecca oveľa lepšie, ale nakoniec zistíme, že to tak vôbec nie je. Romantika na diaľku, viete si to predstaviť? Skôr si tento film teda asi vychutnajú ženy a ja napriek tomu, že žena nie som, som si ho teda vychutnal do sýtosti. ()

maddy

Je príjemné vidieť, že Joss Whedon si popri povinnostiach spojených s budovaním, resp. teraz už skôr neustálym rozširovaním Marvel Universe, nájde čas na napísanie (In Your Eyes) alebo réžiu (Much Ado About Nothing) aj menších projektov. Bohužiaľ, In Your Eyes by prospelo o niečo detailnejšie prepracovanejšie, takto pôsobí dojmom trocha narýchlo ušitého produktu. Je to síce fajn napísaná, ale nenápadito zrežírovaná romanca. Nápad o dvoch telepaticky prepojených osobách je síce originálny, ale samotný dej je dosť predvídateľný, tuctový, spracovaný bez nápadu a v určitých momentoch aj nepremyslený (odohráva sa to v súčasnom svete, ale postavy namiesto toho, aby predstierali, že počas „telepatickej komunikácie“ aspoň telefonujú – handsfree existuje už niekoľko rokov – tak dopustia, aby ich ľudia brali ako cvokov – v prípade ženy doslovne, v prípade muža to má za následok takmer vyhadzov z práce). Ničím výnimočný záver je v takom prípade už očakávaný. Napriek tomu má film príjemnú feel-good atmosféru, slušné nenútené ľudské dialógy, príjemné tempo a sympatické ústredné duo. Nemôžem sa však zbaviť pocitu, že s výraznejších režisérom sme tu mohli mať celkom originálnu romancu. Takto vznikol len jeden obyčajný, milý, malý film. Ale aj to niekedy postačuje. CELKOVO: 3* (6/10) ()

• Joss Whedon napsal scénář již roku 1992. V té době mu bylo 28 let a zrovna se stěhoval do Los Angeles. (Geriel)

Časové pásmo bylo změněno